|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свадба со бебе
7.2.2012 15:56:52   
jana81
i jas sakav svadba koga ke dojde bebeto ama pominaa skoro 9 godini od veridbata i veke mi e glupava taa ideja. Vo sekoj slucaj ke ima vencavka i krstevka 2 vo 1 so najbliskite okolu 20tina luge.se nadevam ubavo ke si pomineme.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Свадба со бебе
13.6.2012 16:14:39   
vezilka RR
Хе, хе, што убави муабети сме си направиле тука, ама темава е за свадба со бебе , па сите оф топк постови ќе ги префрлам во соодветните теми.

Ви благодарам на разбирањето user posted image .

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Свадба со бебе
15.11.2012 10:30:35   
Emanuelapp
Рингерајки јас веќе почнав со подготовка на нашата свадба ама не со бебе туку со дете, ќе си ги има сите нишани венчаница , нвестински бомбони , декорација на сала итн.Гости околу 100 тина. Син ми ќе има 2 години што мислите да не претерувам малку? user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Свадба со бебе
15.11.2012 10:42:14   
Pepelaska *
Зошто да претеруваш, баш убаво, сите тројца ке си славите заедно.Подобро така отколку бремена 9 месец нелиuser posted image .

Ние баш во неделата бевме на свадба го носевме и син ми има 2 год и 2 месеци и супер си помина се изнаигра , атракција беше user posted image мислев нема да стои ама издржа до кај 10 и пол а свадбата беше од 16.

А со бебе мало не би одела.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Свадба со бебе
15.11.2012 10:59:21   
Emanuelapp
Ете не бевме во можност тоа да го направиме навреме па затоа сега ќе надокнадиме. Ќе си спремам дарови за законитите планирам по една микробранова на пример да им дадам мислам дека е доволно. Со душа чекам да се ставиме на ред оти ми тежи како обврска.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Свадба со бебе
15.11.2012 15:30:51   
AnnaMolly RR
Ич да не се секираш дали претеруваш или не, еднаш се прави свадба. Прави се што сакаш, исполни си ги сите ќефови оти после ќе ти биде криво. А тоа што сте со дете ќе направи да ви биде уште поубаво, затоа што веќе се гледа плодот на вашата љубов!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Свадба со бебе
15.11.2012 15:39:30   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ич да не се секираш дали претеруваш или не, еднаш се прави свадба. Прави се што сакаш, исполни си ги сите ќефови оти после ќе ти биде криво. А тоа што сте со дете ќе направи да ви биде уште поубаво, затоа што веќе се гледа плодот на вашата љубов!

Потпис!
Уживај во твоите 5 минути!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Свадба со бебе
14.6.2014 22:05:05   
iamamom
И јас и мм сме мераклии за свадба голема. user posted image user posted image Ама неколку месеци откако се веривме дознавме дека сум бремена, па решивме да се регистрираме во матично тогаш само, а веселбата и венчавката во црква да ја оставиме за откога ќе се породам и бебчето малку ќе порасне. user posted image И така остана за наредна година на пролет. user posted image И така малата ќе биде центар на внимание, како што сега на сите им е интересна. user posted image Така да ќе речам воопшто да не ве спречува тоа... Ако сакате да си направите свадба отпосле, правете. Ваш избор е. Ако на некој не му се свиѓа тоа, нека не си прави.

< Поракaта ја уредил iamamom -- 14.6.2014 22:10:27 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Свадба со бебе
14.6.2014 22:32:09   
kapina
Vnuceto bese 7 meseci koga bese svadbata na sestrami. I ne gledam nisto loso vo toa da se pravi svadba so bebe

(Одговор на членот iamamom)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Свадба со бебе
17.6.2014 9:31:04   
princessa
Нормална работа на западотuser posted image . Во Германија тоа често се прави па дури и со големи деца, добро само што немаат тие такви големи, весели и убави свадби како нашите МАКЕДОНСКИ.Леле луѓе да знаете само колку овие тука не знаат да се забавуваат, воопшто немаат поим. Свадби сум гледала неколку во кафичи и тие јадат торта и пијат кафе, не ми се верува. Важно невестата носи венчаница и дете. Еднаш бевме на докторска на еден балканец и балканци ко балканци се пеевме и се веселевме и еден Германец ни вика а бе како знаете сите да ги пеете песните, тоа е закон, алал да ви еuser posted image user posted image user posted image . Забегав пардон, ама поентата ми беше дека најнормално е да се прави веќе свадба со дете, па и поголемо е ќе се сеќава на се. Се изменија времињата скрос.Битно е да се сакаат младите па за другите да не им е гајле.
И една моја роднина правеше свадба со ќерка и која имаше 4 месеци и носеше невестински фустан и ја доеше плус, user posted image си спиеше до музиката и 200 гости пусuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Свадба со бебе
2.12.2014 0:23:29   
caciana
Nisto strasno,bas e sltko za izgled.Mladencite so bebusko si slavat eden Od najubavite denovi.Sega Toa e moderno.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 61
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?