|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Накитот за свадба
22.3.2010 11:46:34   
mami
Каков накит носевте на денот на свадбата? Сами си го купивте, ви го подарија, го позајмивте?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Накитот за свадба
22.3.2010 12:07:40   
profesorica
подарок од свекрва ми и свекор ми.ме однесоа во златара, си го одбрав комплет, огрлица, алка, прстен и обетки.комбинација бело/жолто злато и + дискретно штрас.

user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Накитот за свадба
22.3.2010 12:12:42   
jovanka
zlaten nakit sekako podarok od svekor mi i svekrva mi vo zlatara sama si go biram vo konsultacija na mm i svekrva mi mislam tradicionalno se podaruva na nevestata zlaten nakit za svadba.No dokolku sega bi pravela svadba ima mnogu prekrasen nakit od belo zlato i nakit od tipot na svarovski,tomassabbo koi vo svoite kolekcii imaat isklucitelni parcinja na nakit.

< Поракaта ја уредил jovanka -- 22.3.2010 12:13:08 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Накитот за свадба
22.3.2010 12:43:47   
penelopa
Накитот за свадба ми го купи сопругот. Бидејќи не сум голем љубител на злато, единствено што сакам се обетки па затоа си купив од Swarovski плус нараквица комплет. Од свекрва ми добив плус накит и од бабата на сопругот што се пренесува на помладите, традиционално. Но пак велам, не сакам ланчиња и сл. и многу ретко носам.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Накитот за свадба
22.3.2010 13:03:57   
Cacko
ne sakav da mi kupuvaat zlato ni negovite ni moite,posto i ne nosam mnogu(da ne recam icuser posted image ) i posto mnogu ubavo mi odgovaraa edni obetki i ogrlica podarok od mm od prethodno,nesakav da kupuvame drugi za dzabe.btw site se cudea kako toa ne mi kupile zlato negoviteuser posted image user posted image user posted image e taka ,NE SAKAV
user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Накитот за свадба
22.3.2010 16:37:28   
melody
Od nakit nosev obetki bizuterija sto mi odgovaraa so fustanot zatoa sto zlato ic nesakam ama sepak dobiv na svadbata prekrasna ogrlica i obetki belo zlato od najmaliot brat na maz mi pa sakala nesakala mi ja stavija na vratuser posted image Inaku tuka e adet na svadba na nevestata i davaat site pokaneti gosti poklon zlatna alka i ja redat cela sto mene mi e bljaaak ama koga ke podrazmislam podobro sto ubavo taka da si soberes od svadba pari za cel eden stan i kola se razbira vo zavisnost od toa kolku gosti ti dosleuser posted image (da ne me razberete pogresno nie go nemavme dovolniot broj na gosti za toauser posted image user posted image )

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Накитот за свадба
2.1.2011 23:56:45   
Natuska85
Јас носев само обетки и алка на Сваровски,ептен беа дискретни.Такви и сакав да не се примеќаат многу,за фустанот да си дојде до израз

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Накитот за свадба
25.6.2011 18:43:36   
AnnaMolly RR
Јас се утепав од убедување со свеки да не ми купува накит, а бе кога запна да купела, ме пукна! Ми вика: „Што да кажам кога ќе ме прашаат на работа што сум и купила на снаата?“ Е, добро, аман купи ми. Сама си ги одбрав, обетки, прстен и огрлица. Огрлицата ја носев само на свадбата и никад више, не сакам накит. Обетките ми се скршија, а прстенот не го носам зашто и овие два што ги носам (веренички прстен и бурма) ми се и повеќе од доволно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Накитот за свадба
25.6.2011 20:33:15   
Maca25
Мене моите ми го купија накитот - прстен, ланче и обетки од бело злато. Само прстенот го носам и се каам сега што дозволив да ми купат, затоа што ама ич не носам накит. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Накитот за свадба
8.12.2013 21:20:22   
Mihaela 2010
Mene nakitot bas me izmori. bidejki bev malku trudnicka i uste toa mi ostana ajde niz carsija so majkami i snaami abe puknav. Nosev bizuterija taka raskosno lance obetki i edna alka. ama dusa mi izleze

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Накитот за свадба
10.12.2013 0:26:16   
nataly86
Najlesen del mi bese izborot na nakit...znaev tocno koj obetki gi sakam od swarovski otidov i si gi kupivuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Накитот за свадба
31.1.2014 15:24:14   
Kvisko
И мене не ми беше тежок изборот. Си одбрав огрлица, обетки и алка од бело злато уште за веридбата и знаев дека ќе ги носам на свадба. И ден денес ги носам на свечени и специјални прилики и секогаш добивам комплименти за нив.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Накитот за свадба
31.1.2014 15:34:12   
andrijance90
Jas za svadbava sega planiram samo obetcinja da nosam od swarovski visecki so kristalcinja, seuste ne sum gi kupila samo razgleduvav, i eventualno alka isto nekoja nezna. Lancinja ne sakam voopsto, dovolno e sto korsetot na vencanicata ke e ukrasen plus i kosata ke mi e pustena taka da nema potreba od lancinja user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Накитот за свадба
20.5.2014 15:58:59   
Mila mamicka
Од страна на накит, на свадбата носев само обетки (поклон од мм за претходниот роденден, од Сваровски) и вереничкиот прстен. Ама, за веридбата добив од свекор ми, свекрва ми и девер ми прекрасен комплет (огрлица, алка и обетки) од бело злато, и многу си го сакам. Ги носам секогаш кога ми одговараат на гардеробата, а и онака сум љубител на злато, па си носам секогаш.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Накитот за свадба
20.5.2014 23:45:11   
deluxe
Накитот на мојата свадба ми беше од бело и жолто злато огрлица и обетки со кристали .Тие си ги добив подарок за веридбата од мм,а си ги избрав јас.Многу се нежни и свечени,затоа ги носам само на посебна гардероба и во специјални приликиuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Накитот за свадба
30.11.2014 0:22:12   
scared RR
Имав само обетчиња и алка кои си ги направив во Олимпија во Беверли ( мислам нема кој не ја знае, врв е за свадбен накит) и ми беа во склоп со венчаницата, а да заборавив имав и венче исто таму направено , се беше во склоп со целата венчаница, нежно, не нападно, токму какво што сакав user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?