|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Орален секс
12.11.2009 9:20:59   
mami
константно..пред, по, за време на... тоа е составен дел од моментот, неможеш да го оделиш

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Орален секс
3.12.2009 1:58:58   
mami
повеќе сакате да задоволувате или да ве задоволуваат орално? ајде бидете искрени...јас уживам кога ме задоволува мм,но враќам после со иста меркаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Орален секс
3.12.2009 2:02:41   
S*B*
Јас се слозувам со тебе и имам ист став како тебе сакам да ја задоволам жм ама и таа мене ме задоволува

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:17:25   
Еца
Еве го мами рецептот од Вестuser posted image

Оралното задоволство е она во кое најмногу уживаат мажите. Тајната е да ја најдете точната позиција со која машкиот полов орган ќе биде целосно опфатен.

Неколку правила за да го излудите:

- Не чекајте целосна ерекција за да почнете со задоволување. Земете го во уста уште додека е уште мек и делумно лапнувајте.

- Со едната рака држете го пенисот во коренот, а со врвот на јазикот поминувајте по страните, преку главата. Ова повторете го неколку пати.

- Лапнете го пенисот се подлабоко и подлабоко во устата, држејќи ритам, а додека се повлекувате, со јазикот наизменично правете кругови околу главчето.

- Кога главчето од пенисот ви е во уста, со влажна рака фатете го блиску до вашите усни. Работете истовремено со усните и раката, во ритам нагоре - надолу. Тој ќе има чувство дека целиот пенис ви е во устата.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:18:49   
mami
боже...ааа има да си го научам да го рецитирам..а и ке си го испринтам да ми е при рака..Ецо сакаш една копија? или весникот ке си го чуваш? user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:19:40   
Еца
весникот, што да правам, за лекција ми го даде ммuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:20:07   
nadica
па мене не ми требало упатство точно сум знаела што правам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:21:09   
mami
а дали некогаш тој ве води што сака да му правите?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Орален секс
5.12.2009 1:23:46   
Еца
да, да секако. Мислам така е поинтерсно, па тој ти вели едно, ти за да биде поинтерсно си правиш другоuser posted image и то...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Орален секс
5.12.2009 8:28:16   
profesorica
па јас сум била махер user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Орален секс
5.12.2009 12:56:04   
Mihaela
Изгледа јас сум единствена на форумов на која желбата се секс потполно и ја снема во бременостаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Ама ако,ајде усте 3 месецаuser posted image ќе се стрпамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Орален секс
2.3.2010 9:33:51   
mami
Како да ја мотивирате на орален секс

Кога би ги запрашале мажите што најмногу не им се допаѓа кај сексуалниот однос, најверојатно би го наспоменале фактот што жените ретко ги задоволуваат орално. И оние жени кои ќе се решат на ваков чекор го третираат машкиот пенис како најстрашното нешто на светот, а мажите повеќе имаат чувство дека ги каснала змија отколку дека оралниот секс е задоволство.

Доколку вие сте еден од оние мажи кои сакаат да бидат орално задоволени,  обидете се со неколку „убедувачки“ методи кои што ќе ви помогнат да го добиете тоа што го сакате.

1.Средете се

Ниту една жена нема да ве задоволи орално доколку вашата интимна зона изгледа како амазонските прашуми. Значи бидете чисти и потсекувајте ги влакната. Вашиот пенис и областа околу него нека изгледаат претставително.

2.Дајте и предизвик

Жените добро реагираат на предизвици. Обидете се да ја наметнете темата во стилот дека оралниот секс овозможува одлично задоволство или пак дека поголемиот дел од жените не знаат точно како да се снајдат. Можеби тоа ќе ја поттикне таа да ги земе работите во свои раце.

3.Бидете гласни

Кога таа веќе ќе се реши да ве задоволи,  покажете и дека навистина уживате. Тоа значи дека не треба да се штедите, воздивнувајте кога ќе го погоди местото, па ако треба и подвикнете.

4. Правете го она што сакате да ви го прават

Ако сакате што повеќе орално задоволство, ќе морате да покажете иницијатива и вие да ја задоволите неа. Популарната 69-ка е идеален избор за тоа. Доколку успеете да и предизвикате оргазам за време на орален секс, верувајте дека и таа ќе се потруди и достигнете задоволство.

5.Сè нека биде игра

Обидете се низ игра да го практикувате оралниот секс. Бидете опуштени, шегувајте се и уживајте во секој момент.

6. Не ја присилувајте на тоа

Ако и ја буткате главата кон пенисот или нешто слично ќе предизвикате спротивен ефект. Тогаш вашата партнерка ќе го сфати оралното задоволување како нешто што мора да го прави, а не како начин на задоволство.

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Орален секс
2.3.2010 10:09:13   
*Daniela*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


bravo bravo bravo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Орален секс
27.2.2012 13:03:43   
Neo_Matrix
gledam temava oddamna nemala komentari, a jas kako nov clen gi preprocituvam temive edna po edna so golemo vnimanie. pokraj mnogute koi bea dosta interesni ovaa mi ostavi poseben vpecatok. jas imam edno prasanje, t.e nekolku podprasanja. bidejki gledam deka poveketo se zeni na forumov i na temava, prasanjata mi se upateni do niv.
dali vasite mazi nekogas pobarale da odite do kraj so felacioto? koga velam do kraj mislam svrsuvanjeto, t.e ejakulacijata da bide za vreme na oralniot sex? sto bi se reklo da svrsi dodeka e vo vas. ima li nekoja sto go prifakja toa, kakvi se vasite reakcii? ili imalo li mozebi slucaj koga ve "iznenadil" so svrsuvanjeto bez vase odobruvanje?
i sto posle takviot nastan. sodzrinata ja isplukuvate ili?

(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Орален секс
5.11.2012 19:50:03   
maksima3
Najmnogu uzivam vo 69 ne se zalam koga e i do kraj user posted image

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Орален секс
5.11.2012 22:38:05   
majka na eva
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Орален секс
8.11.2012 23:14:04   
Neo_Matrix
Znaci ne e mit, tuku vistina. Imalo takvi slucai. cestitki za maksima 3

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Орален секс
8.11.2012 23:19:14   
kikicka
user posted image Што мит ке беше 69!?
Нај нормална поза ти е!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Орален секс
9.11.2012 0:24:53   
maksima3

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image Што мит ке беше 69!?
Нај нормална поза ти е!


ne kje e za 69 izgleda e za svrsuvanjto pri oralniot sex user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Орален секс
9.11.2012 22:40:52   
Neo_Matrix
Ke da me razbra maksima3. user posted image Podprasanje? Maz ti te ubedi, ili ti samata se ubedi i ohrabri?

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Орален секс
10.11.2012 22:21:35   
maksima3
neo matrix malku cudni prasanja postavuvas za tie raboti nema ubeduvanje nego ljubov i verba vo partnerot.

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Орален секс
10.11.2012 22:36:51   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Neo_Matrix

Ke da me razbra maksima3. user posted image Podprasanje? Maz ti te ubedi, ili ti samata se ubedi i ohrabri?




Абе за секс убедување ли требаа?? Па и 69 да еuser posted image


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Neo_Matrix)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Орален секс
10.11.2012 22:37:03   
kikicka
user posted image
Па ни свршувањето не е нешто табу тема за време на оваа поза!
Мада да мене ми е одвратно,се знае каде се свршува!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maksima3)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Орален секс
12.11.2012 0:16:07   
Neo_Matrix
Pa da, mozebi e cudno. Ama prasav bidejki mene toa ne mi se slucuva. Veruvam deka ima i drugi na forumov, sto se vkluceni na ovaa tema (ako ima bi zamolil i tie da go spodelat svoeto iskustvo), koi sto prvicno ne go pravele toa, pa potoa go pravele. Pa sega rabotata e kako se ohrabrile da go napravat toa. Ne veruvam deka e samo do doverbata i ljubovta. Mozevi gresam, ama taka mislam.
P. S. Maxima3, thanx za komentarot :-)user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Neo_Matrix

Ke da me razbra maksima3. user posted image Podprasanje? Maz ti te ubedi, ili ti samata se ubedi i ohrabri?




Абе за секс убедување ли требаа?? Па и 69 да еuser posted image


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 49
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?