|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот и романтиката
30.9.2012 12:13:47   
amateuress
леле, мене најголема романтика ми е кога ќе земе ќе измие садови или ќе избрише прашина додека јас спијам/работам/се занимавам со малиот. од тоа подобро за мене нема!
а добро ми доаѓа и кога после напорен ден ќе извади и стави сладоледче за двајцата, или некоја друга добра лапачка... или масажа кога ме боли грбот од многу седење на комп...

инаку и двајцата не сме многу романтични, ама се надополнуваме - тој памети датуми, јас случувања до детали и така... си правиме сеќавања и од најмали дешавки, си запишуваме спомени на фискални сметки од ресторани каде сме прославувале некои побитни, или помалку битни моменти...

иако кога ќе размислам вака откако се роди детево некако тој повеќе ме тинтра, јас го имам запоставено малце...
таман, време да се поправам user posted image

(Одговор на членот sitalia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Мажот и романтиката
15.5.2014 21:00:32   
marchi
maz i romantika??? - magare i kozmetika user posted image retki se takvite mazinja user posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Мажот и романтиката
16.5.2014 0:02:06   
deluxe
Јас имам еден таков редок примерокuser posted image user posted image
Ама па затоа во нашиот случај јас сум таа која жичката за романтика и е закржлавенаuser posted image user posted image Едниот мора да е поразличенuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Мажот и романтиката
16.5.2014 1:33:44   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас имам еден таков редок примерокuser posted image user posted image
Ама па затоа во нашиот случај јас сум таа која жичката за романтика и е закржлавенаuser posted image user posted image Едниот мора да е поразличенuser posted image user posted image

si imas ti srekja,pa ko ima koj da prireduva romantiki zasto ti da se zamaras??? user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Мажот и романтиката
16.5.2014 8:05:49   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас имам еден таков редок примерокuser posted image user posted image
Ама па затоа во нашиот случај јас сум таа која жичката за романтика и е закржлавенаuser posted image user posted image Едниот мора да е поразличенuser posted image user posted image

Баш убаво делукс што токму маш ти е тој кој што се грижи за романтиката во вашиот брак.Ние пак сме обратни.Јас сум романтик во душа.Барем бев де.А и маж ми беше додека одевме.Значи секогаш и од најобичните денови правеше најголема романтика.Е ама тоа заврши кога се зедовме.Изгледа така било се додека да ме освои.user posted image Јас пак дали дека и маж ми не е по романтиката и јас станав некако пасивна во тој поглед.За мене моментално најголемата романтика е кога наутро ќе свари кафе и ќе го пиеме зедено.Додуше тогаш и единствено можеме да се напиеме кафе на раат заедно.После веќе секој со обврските и толку.Баш за убиец на романтиката го обвинувам фактот што ете живееме во такво време кога едвај и да се гледаме а не пак да мислиме на романтика.Тој по цел ден на работа,јас по дома со обврските и тоа е.Кога ќе се прибере дома прво гледа некако да им надомести на децата и да си игра со нив а вечер пак кога ќе заспијат ние двајцата сме толку уморни што сите планови за романтика паѓаат во вода.Ама ајде си се тешам ќе се смени тоа кога децата ќе потпораснат и ќе имаме повеќе време само за нас двајцата.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Мажот и романтиката
16.5.2014 15:07:01   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Јас имам еден таков редок примерокuser posted image user posted image
Ама па затоа во нашиот случај јас сум таа која жичката за романтика и е закржлавенаuser posted image user posted image Едниот мора да е поразличенuser posted image user posted image


дали дека и маж ми не е по романтиката и јас станав некако пасивна во тој поглед.За мене моментално најголемата романтика е кога наутро ќе свари кафе и ќе го пиеме зедено.Додуше тогаш и единствено можеме да се напиеме кафе на раат заедно.После веќе секој со обврските и толку.Баш за убиец на романтиката го обвинувам фактот што ете живееме во такво време кога едвај и да се гледаме а не пак да мислиме на романтика.Тој по цел ден на работа,јас по дома со обврските и тоа е.Кога ќе се прибере дома прво гледа некако да им надомести на децата и да си игра со нив а вечер пак кога ќе заспијат ние двајцата сме толку уморни што сите планови за романтика паѓаат во вода.Ама ајде си се тешам ќе се смени тоа кога децата ќе потпораснат и ќе имаме повеќе време само за нас двајцата.user posted image

vo pravo si defne so deca vo brak nekako poretki se vklopuva romantikata.da ste na pocetok od brakot bez deca se dozvoluva nekako romantika.pa i pienjeto kafe zaedno e nesto neli user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Мажот и романтиката
1.12.2014 0:01:15   
caciana
Mojot Ne e nekoi romanticar,ama Ne sum in Jas.Taka nemam nedostatok na romantika.user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Мажот и романтиката
1.12.2014 10:34:02   
scared RR
Мојов нема ни р од романтика user posted image а баш сакам романтични мажи ама ете тутуле бале е за тоа user posted image за него купување на меченце со срце е романтика user posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Мажот и романтиката
1.12.2014 10:55:22   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Мојов нема ни р од романтика user posted image а баш сакам романтични мажи ама ете тутуле бале е за тоа user posted image за него купување на меченце со срце е романтика user posted image


hahha me iznasmej hahha mecence so srce user posted image pa i toa e nesto be user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 84
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?