|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали купувате second hand книги?
11.1.2012 23:17:37   
AnnaMolly RR
Порано имаше во Икона, онаа карши соборна, ама не сум отишла натаму да видам дали сеуште ги продаваат. Зборувам за книги од одлични писатели, преубави дела по ненормално евтина цена. Едно време купував по 3 за 100 (како чорапиuser posted image ). Ама сите беа на англиски.

Знаете ли каде можам да најдам евтини асални книги, по можност на англиски или шпански?


_____________________________

Live and let live
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали купувате second hand книги?
11.1.2012 23:36:19   
Тања РР
Anna Molly јас не сум од СК  па неможам многу да ти помогнам но би сакала да каже некој што знае за и јас да си купам кога ќе доаѓам. Едно време, додека студирав книги се продаваа на кеј и на плоштадот ама сега не верувам дека е така.

Инаку немам ништо против second hand книги, баш напротив поубаво е чувството кога читаш стара книга, има посебен шмек и мирис.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали купувате second hand книги?
11.1.2012 23:41:11   
AnnaMolly RR
Јас случајно во Икона ги начекав, имаа илјадници книги донесено. Ама во одлична состојба, некои дури не беа ни еднаш прочитани, се гледа по страниците.
Инаку, нема веќе на кеј ни на плоштад. Целиот тој дел е сега во изградба/реновирање и се е раскопано.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали купувате second hand книги?
12.1.2012 7:17:53   
mila mama
Се изнакупив книги на старо додека бев на студии во Софија! На тезги низ цел град, сочувани, бадијала, мирисот и чувството се незаменливи! Кај нас, еве идеја за акција сите кои немаат место за повеќе книги во домот, се селат или сакаат да ослободат место за нешто друго-продавање на стари книги на улици user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали купувате second hand книги?
12.1.2012 8:49:03   
vezilka RR
Има во Охрид летно време во сезона на улаица еден чико продава стари книги, ама има ептен добри наслово, лудило..книги раритети, не знам од каде ги наоѓа човекот ама алал да му е. Јас пред две години таму најдов една книга што ја барам со години по сите книжари и библиотеки и во странство сум ја барала и не сум успеала да ја најдам (Thomas Wolfe Look Homeward Angel И тоа на српски)..и оп чичето ја имаше..неверојатно!! И не се баш ефтинки јас , 4 илјадарки кошташе книгата..претпоследен ден од одмор, се испотрошено и не можев да ја купам..стварно сакав да се убијам..И мојата потрага по книгата продолжува понатаму user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали купувате second hand книги?
12.1.2012 10:18:24   
Calypso
Ne sum kupila secondhand knigi do sega. Ama za se ima prvpat, iskreno razmisluvam i na taa tema. Ova posebno vazi za onie postari knigi, cii sto ponovi izdanija skoro i da gi nema. Iako dosta knigi imam kaj moite vo Ohrid (i treba da si gi zemam tuka vo Skopje, samo prvo da im napravam mestouser posted image ), pak i pak bi kupuvala. A da gi prodavam starite knigi ne mozam, sekoja od onie sto sama sum si gi kupila ima svoe posebno mesto i znacenje za meneuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали купувате second hand книги?
11.1.2013 16:55:54   
ana mari
znae li nekoj dali moze od nekade da se naracuva knigi preku net ama da vrsat isporaka nadvor od makedonija

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали купувате second hand книги?
13.1.2013 10:05:36   
Goddess*
Na makedonski jazik barash?
jas poveke knigi ne kupuvamuser posted image ,mnogu vreme mi odzemashe u baranje na knigi i site propratni materijali shto mi trebaa vo sklop na rabotata..sega simnuvam direktno od net na E-book reader i reshena mi e problematikatauser posted image ...

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали купувате second hand книги?
13.1.2013 14:29:59   
ana mari
da na makedonski baram... a na toa e-book ima makedonski ili ako znaes nekoja stranica kaj so ima mk

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали купувате second hand книги?
13.1.2013 20:21:08   
Goddess*
Moeto ne e podrzuvac za makedonski jazik....bidejki ima razlicni modeli ,mozesh da razgledash i da pobarash sto podrzuvaat na makedonski jazik...veruvam ke najdeshuser posted image ....potoa ke mozesh sve besplatno da simnuvash od net kolku ti dusha sakauser posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали купувате second hand книги?
14.1.2013 22:20:25   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Има во Охрид летно време во сезона на улаица еден чико продава стари книги, ама има ептен добри наслово, лудило..книги раритети, не знам од каде ги наоѓа човекот ама алал да му е. Јас пред две години таму најдов една книга што ја барам со години по сите книжари и библиотеки и во странство сум ја барала и не сум успеала да ја најдам (Thomas Wolfe Look Homeward Angel И тоа на српски)..и оп чичето ја имаше..неверојатно!! И не се баш ефтинки јас , 4 илјадарки кошташе книгата..претпоследен ден од одмор, се испотрошено и не можев да ја купам..стварно сакав да се убијам..И мојата потрага по книгата продолжува понатаму user posted image


Богами сите книги ги има чичково, ама малку бе ја претерал со ценава 4000?user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали купувате second hand книги?
2.2.2016 1:28:20   
marchi
jas dosega ne sum kupila ama za ponataka bi kupuvala.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали купувате second hand книги?
2.2.2016 9:28:09   
bucko mal
Da kupuvam I toa po mnogu ubavo cena😊

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали купувате second hand книги?
5.2.2016 2:40:31   
marchi
Sakam da prasam tie sto kupuvaat knigi second hand osven vo skopje na kej kade sto cesto sum gledala tezgi kade moze na.drugo mesto da se najdat takvi prodavaci?

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?