|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
3.5.2015 9:59:03   
youngforfun
zdravo na site
Do pred nekoe vreme mislev deka samo jas sum vo vakva situaca ama eve imalo i drugi so vakov "problem", samo sto jas imam 27 god i vrska od 2ipol godni... epten zafrknata situacija, ednostavno celo vreme nagonot te tera da posegnes po "zabranetoto"

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 12:32:29   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: youngforfun

zdravo na site
Do pred nekoe vreme mislev deka samo jas sum vo vakva situaca ama eve imalo i drugi so vakov "problem", samo sto jas imam 27 god i vrska od 2ipol godni... epten zafrknata situacija, ednostavno celo vreme nagonot te tera da posegnes po "zabranetoto"



Kakо што разбрав ти имаш 27г. а тој??колку е комплицирано?? Не е ништо страшно ако си во врска.Има и врска и разврскаuser posted image Доколку чувствуваш дека нешто не е како што треба со сегашното момче,пробај и спореди друго.Ништо не е забрането се додека си ти слободна т.е не си маженаuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 4.5.2015 12:33:17 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 13:03:40   
lukajana RR
Читајки го постот кај мене се јави друга дилема,машко си или женско?Тоа не го свативuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 13:24:52   
youngforfun
masko sum

< Поракaта ја уредил youngforfun -- 4.5.2015 13:34:17 >

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 18:15:35   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: youngforfun

zdravo na site
Do pred nekoe vreme mislev deka samo jas sum vo vakva situaca ama eve imalo i drugi so vakov "problem", samo sto jas imam 27 god i vrska od 2ipol godni... epten zafrknata situacija, ednostavno celo vreme nagonot te tera da posegnes po "zabranetoto"


Ок, ти си машко имаш 27 години, а партнерката има колку?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 19:05:23   
youngforfun
партнерката 37

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 19:10:59   
LoveableMe RR
Ако ви е ок на двајцата, нема зошто да се срамите или да се преиспитувате дали треба да сте во врска. Е сега имам совет за неа, но таа нема да го прочита.user posted image user posted image

Во случај да решите трајно да останете заедно, ти кога ќе наполниш околу 45, те фаќа втор пубертет и тогаш таа сигурно нема да ти биде привлечна, ќе бараш помлада, а може и порано од 45, што за неа ќе биде разочарување. Тоа обично е мана на ваквите врски, а другото сигурно дека нема границиuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.5.2015 19:11:28 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 19:19:06   
youngforfun
sosema si vo pravo, ama takvata mozna situacija pocnuva da me zamisluva... ama izgleda del od lugjeto megju koi sto sum i jas obicno tragaat po nesto sto im e porazlicno. Eve jas sega imam 27-devojkami 25 sto e normalno, a povremenata 37, sega povekje me privlekuvaat ete povozrasni od mene, ponata kako sto velis koga ke imam 45 mozebi ke me privlekuvaat pa pomladi... a toa ne e dobro, za toa sum svesen

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
4.5.2015 23:07:49   
lukajana RR
Десет години се многу кога жената е постара ,како што кажа LoveableMe RR сега не изгледа така ама понатаму многу ке се приметува.Плус ке ризикуваш да те остави девојката а ако повремената ти е мажена може и други проблеми да настанат.
Треба да се запрашаш дали моменталното задоволство вреди да ја изгубиш девојката,и дали се работи само за привлечност или има нешто повеќе со повремената.
Кога ке си ги одговориш овие прашања самиот ке знаеш како понатамуuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.5.2015 7:35:31   
mommy_angels RR
Штом си тргнал по други ,дома нешто фали user posted image А уште си имногу млад.Сексуалното задоволство е едно,а иднината сосема друго.Уживај дури си млад и не си во брак.Пробај,искуси и живеј се дури не стапиш во брак.Потоа страдаат невини жртви,децата.
Од мене само една работа,имај доблест,биди маж и спаси ја девојка ти од оваа ситуација.Заслужува подобар и искрен маж!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.5.2015 10:47:37   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: youngforfun

.....Eve jas sega imam 27-devojkami 25 sto e normalno, a povremenata 37, sega povekje me privlekuvaat ete povozrasni od mene, ponata kako sto velis koga ke imam 45 mozebi ke me privlekuvaat pa pomladi... a toa ne e dobro, za toa sum svesen


Те привлекуваат зрели девојки со искуство, верувај дека твојата девојка за неколку години ќе почне да ти личи на таа од 30 и кусур, така што гледај врати и се на девојката со полн капацитет, искористи од младоста дур можешuser posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.5.2015 11:04:43   
youngforfun
eee ti mi ja pogodi "dijagnozata" :) vo posledni vreme vo taa nasoka razmiluvam... ma da sepak ima nesto posebno vo zrelite devojki/zeni i edvaj cekam da pominat nekolku godini za devojkami da vleze vo taa kategorija :) a krckalcinja se za nafurani mazi bez samodoverba, barem jas taka razmisluvam
p.s. inaku celo vreme sme zaedno so devojkami nema potreba da ja vrakjam ili nesto taka

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.5.2015 11:13:56   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: youngforfun

.....p.s. inaku celo vreme sme zaedno so devojkami nema potreba da ja vrakjam ili nesto taka


Кога пишав да и се вратиш на девојка ти, мислев "целосно" да и се вратиш, физички и психичкиuser posted image user posted image , да го надминеш крцкалчетоuser posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот youngforfun)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.5.2015 11:49:28   
scared RR
Значи ја изневеруваш девојка ти? Е браво бе. Повеќето сакаат помлади жени ти постари user posted image
Имам братучед тука негде твоја возраст кој не сака да чуе да има било што со постара од него, и тоа сака помлада од минимум 5-6 години user posted image
И ако планираш да продолжиш понатаму со твоиве будалаштини, ослободи ја девојка ти нека си бара некој подобар од тебе, не заслужува сигурно да и правиш вака.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?