|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ве молам за танго?
16.5.2009 15:42:51   
Julie1
На свадба сте или на некоја забава и сите играат а вашиот партнер не сака ни да чуе. Ќе седите со него или ќе се забавувате? Какви се вашите партнери сакаат да играат ора, да танцуваат или не?

Љубоморни ли се доколку некој друг ве покани да играте танго?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ве молам за танго?
16.5.2009 15:47:29   
Еца
user posted image user posted image user posted image танго??? Едвај го изигравме првото танго да ја отвориме свадбатаuser posted image Ма какво играње,мојот кажи му да седне, и ако изигра едно оро(на пр.на свадба) па тоа е за пофалбаuser posted image А да играм со друг? Искрено јас не сакам,некако не би се чуствувала убаво, а и зорт ли е да играм едно танго,мислам....user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 16.5.2009 15:52:27 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ве молам за танго?
18.5.2009 8:06:54   
mami
мојот е ист ко на Еленаuser posted image првото танго на некоја свадба може а и немора да го одиграме и после он си седнува а јас си играм оро или сл..е сега за нашата свадба изненади..играше скоро цело времеuser posted image ама затоа на крај од свадбата ја имаше изјавата- не  станувам да играм следните 10 свадби да си знаешuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ве молам за танго?
18.5.2009 16:40:47   
niki
Uf sve antitalenti za igranje ko mojov. Nie pred svadbata pola saat vezbavme da go odigrame tangoto i toa mu e igranje za cel zivot. A mene ne mi e problem da igram i bez nego.
E sega ako nekoj drug me pokani da go igram tangoto bi prifatila, ne gledam tuka nisto loso, ako mu smeta na maz mi neka bide fraer pa neka me pokani on pred drug da go napravi toa.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ве молам за танго?
18.5.2009 18:22:58   
Natasha5
Prvoto tango nasvadba obicno go igrame ama ne sekogas ako mojot soprug ne e raspolozen ne se igra.ama jas ne go molam za igranje.mazmi slabo igra igra samo ako sme na svadba kaj epten bliski rodnini ili prijateli.poveke sama igram ora a bas su igraorkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ве молам за танго?
30.6.2009 14:20:01   
mami
а ако ме покани некој друг да играме танго, би прифатила, зошто да не...мислам кога веќе мм не сака, зошто па јас да седам, мене ми се играuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ве молам за танго?
30.6.2009 14:26:18   
Iva
Маж ми не е по ората воопшто. Но за танго секогаш е расположен. Дури се случувало и на некое невообичаено место да ме покани да изиграме едно танго ако музиката го погоди баш во срце. Е тука јас сум таа што го " крши филмот". Ме фаќа срам.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ве молам за танго?
30.6.2009 14:29:33   
mami
Ива, ма..не му прави така на човекот..ке дојде време кога ке плачеш да те покани да играте

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 14:48:38   
mami
утре сме на свадба..уф ама ке си се изнаиграм..а мм знам дека ке ме дружи сам за танготоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 14:49:58   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

а ако ме покани некој друг да играме танго, би прифатила, зошто да не...мислам кога веќе мм не сака, зошто па јас да седам, мене ми се играuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



e taka de!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 14:53:26   
profesorica
Ако ме покани некој друг ќе играм, хехе зошто да не.Мислам дека мм ќе глуми дека не е љубоморен ама мене не може да ми одглуми.Премногу добро го познавам user posted image user posted image user posted image .Стално му викам:Знам те пушко кад си пиштољ била!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 14:57:31   
Maca25
Мојот споруг ИЧ не е по играњето, а посебно НЕ ораuser posted image user posted image . За него ако има нешто латино или сл.
Затоа ако некој ме покани мене да играме, нормално дека ќе прифатам па нема да седам цела ноќ.user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 15:51:52   
big_mama817
mojot soprug e po igranjeto i toa navistina dobro igra user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ве молам за танго?
25.9.2009 15:54:15   
arh_diz
Mojot soprug e po igranjeto . I toa na bilo kakva muzika user posted image user posted image user posted image . Dodeka jas sum sprotivna oro ne go znam  ni pravoto user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ве молам за танго?
10.11.2009 14:53:29   
profesorica
дали играте танго со сопругот?на свадби, веселби и слично?

ние обавезно со мм на свадба одвај чекаме да станат други гости за да заиграме валцер или танго, многу ми е интересно.а по ората и не е баш ама подигрува на свадби и крштевки.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ве молам за танго?
10.11.2009 14:54:00   
profesorica
Тангото советник за проблематични бракови

Најновото истражување потврди дека терапијата на брачните советници со танго, кое се почесто е во пракса во Германија, има ефекти.
user posted image
Музиката, движењето и физичкиот контакт со партнерот го подига нивото на тестостерон.

Со играње танго можат да се спасат проблематичните врски, објавено е во истражување на Универзитет во Франкфурт.

Во истражувањето биле вклучени 22 пара на кои им е измерено нивото на хормони од стрес, кортизони, сексуалните хормони и  тестостерон, пред и после тангото. Паровите исто така, добиле и прашалник во кој требале да ги опишат своите чувства за време на танцувањето.

Со анализата е заклучено дека тангото го намалува нивото на кортизон и го зголемува нивото на тестостерон. За тоа  се клучни трите фактори, музика, движење и физичкиот контакт со партнерот.

Кортизонот се намалува поради музиката, а тестостеронот расте поради другите два фактора.

извор:ИДИВИДИ


< Поракaта ја уредил profesorica -- 10.11.2009 14:59:33 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ве молам за танго?
10.11.2009 15:14:51   
Bogdancanka
Мм за танго нееееее никако не го бидува а и не играе може некогаш на некоја свадба да му текне али појма нема да игра ме газе цело времеuser posted image user posted image user posted image а мене ми се има случувано да играм со брат ми или со некој братучед на свадби на наши најблиски немам проблем со тоа. А и за ора сум махер на наши најлиски кога сме на свадба нема шанси да седнам цело време сум на ората баш сум по ората и тангото....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ве молам за танго?
2.12.2010 16:11:33   
AnnaMolly RR
Маж ми воопшто не сака да игра ора и чочеци, а не го ни обвинувам, воопшто нема ритам user posted image
Меѓутоа, обавезно играме танго. На свадба само тангото заедно го играме.
Само на нашата свадба, за мое и општо задоволство, нон стоп играше ора, па дури и се качи со мене на маса!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ве молам за танго?
2.12.2010 16:15:55   
Martins mom
Се препотував дури го учев да игра тангоuser posted image user posted image user posted image Не му идеше баш лесно, ама имаше човекот желба и упорен беше и се научи...Сега...не го владее ептен, ама сака да игра. Баш ми е забавно да денсам со негоuser posted image user posted image user posted image user posted image Нон стоп ме прашува “Добар сум, а?“user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ве молам за танго?
2.12.2010 20:23:51   
nadica
како што знаете мм е музичар па игра на се и сешто user posted image
така и на венчавката двајцата игравме постојано само неостварена желба на двајцата ни е да научиме да играме танго и валцер како професионални танчери и здравје за 10 годишнина се надевам ќе си ја оствариме
инаку играме и на други веселби и тој недава ред некој друг да ме покани user posted image  за што сум мн среќна

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ве молам за танго?
3.12.2010 15:23:56   
strelec 8
edno tango i tolku.na nasata svadba da napravime adet i tolku.se razvrtivme malku me zgaza nekolku pati i toa.ali za ora...e za toa nikoj ne mu e ramen.sekogas se zafrkavame,poarno za tebe i stol da ne plakaat lugeto.celo vreme e na noze.igrae li igrae.site ora.race na gore,pa i kleci,sekogas dobar ambient pravi.da ne si go falam nogo,go iznajmuvam da igrae na svadbiuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ве молам за танго?
3.12.2010 15:47:36   
AnnaMolly RR
Браво, надица! Браво за тм. Ретки се тие како него.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ве молам за танго?
15.1.2011 18:12:51   
Џесика
мм нити знае ни сака да игра, нема ни такт ни слух, тежок антиталент, колку јас сакам журки и концерти, толку тој не сака... танго игравме само на свадбата, се клацкавме ко кајчиња, не се учи и готово, а навикнав и јас. Некогаш се нуди од што знае колку сакам да играм, ама знам и колку се срами што го гледаат како нема поим од играње! user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ве молам за танго?
15.1.2011 19:40:42   
Pepelaska *
мм обожава свадби user posted image user posted image  одма трча да играме танго и сите ора а јас па знам само неколку, а за журки и концерти не баш ама сепак ме дружи а јас обожавам латино ритам, уффф ќе си заиграм сега

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ве молам за танго?
9.3.2012 20:38:39   
kikicka
Е на мм треба да му речам ај танго да играме кога сакам јас нормално ,е некогаш го оставам сам да му текне ама слабо па после се лутам и ми надокнадува user posted image ...а за свадби игра играм и јас user posted image ама некогаш и се избегаваме заедно да играме user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?