|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 10:10:03   
miana
Pred nekoj den ja dobivte slikata od prviot rodendena na DARIA
eve ke ve potsetam ke ja stavam pak
user posted image

A eve vi ja zaednickata torta za dvete devojcici
user posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 10:36:26   
Felly RR
Многу се убави торите Миана, јас оваа година за роденденот сама ја украсував - новогодишна ја направаив.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 14:25:18   
mila28
user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 14:28:25   
miana
mila vo cekorce ja pravevte a ?
Gledam kolickata od torata poznata od nekade user posted image
Kako pominavte?

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 14:30:28   
mila28

Da, da vo cekorce, odlicno pominavme..navistina sum prezadovolna ..inace nas igrotekata ni e tuka vo komsii :D predhodno imame odeno na rodendeni tamo..taka da nemase dilema kade da slavime rodendenuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

mila vo cekorce ja pravevte a ?
Gledam kolickata od torata poznata od nekade user posted image
Kako pominavte?




_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Торта за 1-от роденден
26.12.2012 23:00:29   
elenak
Еве ја нашата
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Торта за 1-от роденден
8.1.2013 1:17:44   
Darky
user posted image

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Торта за 1-от роденден
25.1.2013 23:57:47   
moni teo
eve ja nasata torta user posted image slatkarnica kanela strumica cokoladna torta 40parcina 1500den. i mafini jas sama gi ukrasiv user posted image

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Торта за 1-от роденден
7.2.2013 22:47:56   
Ring
Дали некој има нарачувано торта до Карамела (мислам дека така се викаше) позади универзална ?
Какви се на вкус и дали убаво ги украсуваат ?
Или да ми предложите некоја друга слаткарница околу универзална или околината ?
Немам баш искуство со торти user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Торта за 1-от роденден
7.2.2013 23:04:39   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

eve ja nasata torta user posted image slatkarnica kanela strumica cokoladna torta 40parcina 1500den. i mafini jas sama gi ukrasiv user posted image


Леле многу убава торта сте иале. И нас ни е омилен Мики маус user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Торта за 1-от роденден
8.2.2013 8:47:06   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Дали некој има нарачувано торта до Карамела (мислам дека така се викаше) позади универзална ?
Какви се на вкус и дали убаво ги украсуваат ?
Или да ми предложите некоја друга слаткарница околу универзална или околината ?
Немам баш искуство со торти user posted image


Kanela ti e tuka vo blizina... Pred rasksnicata na ruzveltova i ivo lola ribar...Ako sakas ke ti objasnam potocno..Kaj niv nema utka...

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Торта за 1-от роденден
8.2.2013 8:52:17   
Ring
Да , сега ми текна дека таму има и Канела....сум ја видела на поминување.
Ќе прашам таму , гледам сите што писаше се задоволни од таму и убаво ги украсуваат.

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Торта за 1-от роденден
8.2.2013 12:50:08   
moni teo
fala ti da imate poubava za vasiot rodenden inace nie ne sme po crtanite na mam bese merakot za miki maus tie sme po zabickite a mafinite gi kupiv ama na brzina im staviv cokoladno bidejki nemav vreme user posted image user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Торта за 1-от роденден
18.3.2013 12:10:40   
zzaa
tortata za 1 rodenden na Eva
user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Торта за 1-от роденден
2.6.2014 9:29:19   
*devojce*
Mamicki za eden mesec ni doaga prviot rodenden.Sakam torta so vini pu ili miki maus ama kazete od kade???? kanela prima kako im se cenite neznam a za vkus mislma deka nemaat utka od dosegasno iskustvo so obicni torti.Na FB gleam lapetit ok dekoracii neznam za vkus.I romansa ne se losi po slikickive ama neznam vkus??? i najvaznoto haha od komentari od drugi mi rekoa da obrnam vnimanie na kolicinata obicno bilo ako naracas torta od 40 ke izvadis 30 parcinja.Sto mislite vie????iskustva???

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Торта за 1-от роденден
2.6.2014 9:41:31   
sandriana RR
За првиот роденден нам ни беше од Лапетит тортата - без фигури, туку со слика на Мини принтана на фондан, вкус некој соодветен за мали деца, таму ми препорачаа, и цена 1000 ден. за 40 парчиња. Пошто немав многу гости, не ни обрнав внимание колку ми излегоа, ми остана торта.
За вториот имавме од Кувертира, и од нив сум презадоволна и од вкус и од цена - за 1000 ден. беше торта и пол
user posted image - ваква, само со шлаг, наместо фондан, и превкусна. Стигна доволно за 50тина луѓе, и осана некое парче. И бубамарата е од мастрафот за тортата, се јаде user posted image и затоа ја сметаат како торта и пол user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Торта за 1-от роденден
2.6.2014 12:19:18   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: *devojce*

i najvaznoto haha od komentari od drugi mi rekoa da obrnam vnimanie na kolicinata obicno bilo ako naracas torta od 40 ke izvadis 30 parcinja.Sto mislite vie????iskustva???


Ако е со фондан токму така. излегува помалки user posted image сум сечела(делкала) и фонданот е крив user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Торта за 1-от роденден
2.6.2014 22:53:36   
Snowhite RR
Нашата за првиот роденден на Јана и воедно за четвриот на Михаил зашто заедно ги славеа, торта по желба на Михаил, кога даде уште не разбираuser posted image
user posted image
Фигурите се од фондан, а куќичката е од тестото од тортата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Торта за 1-от роденден
2.6.2014 22:58:37   
mommy_angels RR
Еве ја нашата торта за вториот роденден,баш со Вини пу е,од Кувертира,јас сум презадоволна и од цена и од вкус.Моја препорака ти е Царска на вкус,прекрасна е.И да си извадив повеќе парчиња од што нарачав
user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Торта за 1-от роденден
18.7.2014 22:34:55   
Melanija RR
Мислев ќе биде лесно ама не е user posted image ама за машкие потешко user posted image
Несама цртан по моја желба несакам мики несакам вини несакам маша сакам убава на око налицкана user posted image има ли таква.
Добив идеја ,бидејќи засега единствено на што реагира и гледа е Кралот Лав, да биде со слика фигура со Симба и така М е лав во хороскоп.Е фино и врти низ слики на фб Симба го нема изгледа 10 години уназад user posted image
И сега незнам од каде ама незнам ни што,од едноставен цртежи и името на М .Знам дека може да си побарам но ете како некој сличен примерок барав ама незнам да најдам.
Низ сликите видов пишуваше мислам глазирана веројатно мазна како сјајна тоа значи?Скорашни искуства со скопски слаткари?
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Торта за 1-от роденден
19.7.2014 19:38:39   
Felly RR
Melanija, побарај на нет има многу торти, па со сликата ќе им појдеш во слаткарница и прашај дали може таква да ти направат. Види ама и претходно дали им се успешни таквите фигури на слични торти, за да знаеш дека нема да ти ја утнат. Еве неколку примери што јас ги најдов.

user posted image

user posted image

user posted image

Мене инскрено таа втората, со силуетите ептен ми се допадна. Само што горниот спрат можел да биде и малку поедноставен, да не е толку натрупан.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Торта за 1-от роденден
19.7.2014 22:23:05   
Snowhite RR
Mend pa tretava mi e najinteresna, epten realno izgleda, lav sto lezi, sedi, odmara, bas e kul i porazlicna od denesnive torti so fondan

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Торта за 1-от роденден
19.7.2014 22:49:38   
Melanija RR
Фала ти Felly RRuser posted image
Низ нет има ама некои не ми личат на Симба user posted image да втората е интересна само што викаш без натрупаниот втор кат може само одозгора симба фигурата, а Snowhite RR
третата и мене ми е најдобра .
Туку денес успеав да најдам нешто user posted image во Кеик Бутик
Токму тоа во некои слаткари ликовите на цртежите се некако не убави не убаво изработени најдов во ,по мене поскапи слаткари ,тортите се неверојатно живописни што не би ја ни пресеклаuser posted image

user posted image
Само Симба помал за да има да се напише името на М user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.7.2014 23:37:31 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Торта за 1-от роденден
23.8.2014 0:32:52   
mamamimi
Sakav za rodenden na maliot da naracam torta od Slatkarnica 511, gledam deka im se pristapni cenite i dobro ukraseni pogotovo tie so slag, i kupiv da probam ovosna edna bese. Iskreno ne mi bese nesto posebno, mnogu lesna i ic ne bese blaga. Procitav vo temava za Vasina torta od tamu, deka bil ok vkusot. Dali ima nekoj drug iskustvo so slatkarnicava, za vkusovite me interesira konkretno? Fala :).

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Торта за 1-от роденден
7.9.2014 9:54:17   
pcelica
Nie za prvi i vtori rodenden naracavme od slatka ulica, prekrasna bese i izgled i vkus a za treti naracavme od cake boutiq i ne mi se bendisa, koga e zemav se pokajav sto ne si naracav pak od istoto mesto...em posaka bese :( user posted image

(Одговор на членот mamamimi)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 16 [17] 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?