|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.4.2013 9:56:42   
princessa
i mene isto ama sega koga ke si sporedam vo 7mi mi e pogolem od togasuser posted image . Ako prodolzi vaka ke puknamuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: dida

Vo prvata bremenost mi narasna vo 7mi mesec ama se izdrzuvase user posted image


(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.4.2013 10:12:13   
deluxe
Vo vtorata bremenost sekogas stomakot e pogolem,barem kaj mene bese takauser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.4.2013 13:38:07   
masa
И мене ова ме загрижува user posted image пред некој ден разгледувавме слики во првата бременост 17-18 недела стомак одвај ми се познава,дури мислам сега во 11 недела ми е поголем,а имам и некое кг плус па се прашував до каде ли ќе одамuser posted image гледајќи слики од Ким Кардашиан мислам дека се повеќе на неа личам user posted image не дека ова комплименти си давам,за зал обратно е...така сосе облини и стомак КРУПНА станувам...камо и после пораѓај да заличам на неа зошто сигурно за брзо ќе ја средат user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.4.2013 13:46:58   
kikicka
user posted image Сега сум како за 7 месец а не 4 месец. Во килажа не качувам ама стомак си е стомак.
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

Vo vtorata bremenost sekogas stomakot e pogolem,barem kaj mene bese takauser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Големина на стомакот во бременоста
18.4.2013 12:07:17   
masa
Vcera dve prijatelki me prasaa dali ima nesto novo bez jas sama da kazam,a posle doma oblekov teenage bluza iii...kako 5-6 mesec izgledam.Vo prvata bremenost nosev tesni alista,vo siroki ne se bendisuvav,sega mislam nisto tesno nema da oblecam.Odvaj cekam da pimine narednata nedela da kazam 4ti mesec sum user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Големина на стомакот во бременоста
18.4.2013 16:14:26   
temjanuska2
I jas moram da se pozalam user posted image stomakot mi e mnogu golem,nemozam da se izbanjam kako sto treba,nemozam da se navednam konduri da oblecam,za hulahopki ni zbor ,a koga ke se obidam da se navednam taka si go pritiskam mesko sto posle cel den me bole,a imam uste mnogu za veslanje (30 ned sum)user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Големина на стомакот во бременоста
9.7.2013 11:50:15   
Snow Queen
Кога ги заприметивте првите разлики во стомакот?...мислам од почетокот на бременоста.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Големина на стомакот во бременоста
9.7.2013 11:56:39   
rina13
На 5,5 месеци

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Големина на стомакот во бременоста
9.7.2013 14:20:11   
Melanija RR
Па веќе во 3ти изгледаше како може да има нешто и исто во 4ти но во 5ти тоа беше тоа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Големина на стомакот во бременоста
1.8.2013 13:58:48   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Vcera dve prijatelki me prasaa dali ima nesto novo bez jas sama da kazam,a posle doma oblekov teenage bluza iii...kako 5-6 mesec izgledam.Vo prvata bremenost nosev tesni alista,vo siroki ne se bendisuvav,sega mislam nisto tesno nema da oblecam.Odvaj cekam da pimine narednata nedela da kazam 4ti mesec sum user posted image

Jas se pronajdov vo postov. Sega sum 11 nedela, no luge stomakov mi e poduen mnoooogu. Jas verojatno kako i so prvoto ke go nosam nisko, pa imam stomak dolu i gore nad papokot mi e poduen. Se cuvstvuvam kako 5 mesec da sum! user posted image
Na rabota nosam posiroki bluzi pa ne se primetuva, ama doma si se opustam i lele mnogu e golem. Jas ne ocekuvav deka tolku mnogu ke se poznava.
Za prvata bremenost gledam sliki nema stomak nikakov do 12 nedela, a sega nemozam da se prepoznaam.
Vcera odev so majka mi na lekar za nea, ama sum si go opsutila stomakot i koga kazav na sestrata deka sum smao 11 nedela, se zacudi ne znaese sto da mi kaze. user posted image
Inaku jas ne sakam golemi stomaci na pocetok na bremenosta...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Големина на стомакот во бременоста
30.8.2013 0:55:30   
Snow Queen
веќе имам стомаче...уште недела дена и ќе влезам во 6ти, не е којзнае колкав ама се гледа и многу сум си горда на него.user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 10:36:55   
Палешка РР
Преку ОВАА СТАТИЈА ќе можете малку подобро да предвидите како ќе ви расте стомачето user posted image
Проверете кога плодот ќе биде со големина на праска, диња, лубеница, тиква....и забавувајте се во бременоста.

Инаку статијата е избор на нашата Felly RR user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 11:22:16   
masa
Интересна е статијава,ама сите овие овошки и зеленчуци можат да се најдат во многу различни големини!На пример лубеницава...замислете да е од 15кг user posted image Гравиола немам видено(јас тука сум веќе),ама сума сумарум на темава како бев тргната кај 6-7 со мешето мислев огромна ќе бидам (некаде како со лубеница од 15 кг се замислував),ама добра сум еве последна недела а денес сестрата што ми правеше цтг ме праша дали сум влезена во 9ти user posted image јас тоа како комплимент го сватив а и навистина ми е онака нормален и не толку голем стомак како за пред дораѓај и како за бебе кое се прогнозира да биде големо околу 4кг

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 11:55:41   
tnade
vo prvata bremenost koga otidov na poragaj meseto mi bese pomalo od sega koga sum 6 mesec user posted image mnogu mi e cudno i interesno, mu se raduvam ko malo dete.....uzivkam i rastammmmmmmm

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 13:37:59   
Bethany
јас имав огромен стомак, ама огромен! Сите мислеа дека носам близнаци, или да е бебето едно 4 кила.
А оно ништо, бебето мало 2950, се ми во стомак отиде. И се чудам да немам ниту една стрија, мислам среќна сум што е така user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 13:58:17   
Mihaela 2010
Jas pa i nemav mnogu golem stomak ko sto gi ima,a i bebus se rodi 2900,a i jas nemam nitu edna strija,ama ni edna na stomakot

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 17:31:05   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

јас имав огромен стомак, ама огромен! Сите мислеа дека носам близнаци, или да е бебето едно 4 кила.
А оно ништо, бебето мало 2950, се ми во стомак отиде. И се чудам да немам ниту една стрија, мислам среќна сум што е така user posted image



И кај мене беше исто,стомак како за близнаци,јас поправена 40кг,user posted image беше голем 3,750гр ,а стрии немам ни една,од двете мои ооогроомни бремености стомакот ми е мазен како никогаш да не сум раѓалаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Големина на стомакот во бременоста
29.10.2013 18:46:15   
vezilka RR
Јас се тешам дека овој пат нема да бидам огромна. Сега сум 11 недела, и уште никој не ме прашал. А прошлиот пат ова време веќе имав видлив стомак. Ајде ќе видиме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.11.2013 21:46:34   
snowbool
Stomakot pocna naglo da mi raste vo 5 mesec i sega veke nalikuva na edna ubava lubenica vo 8 mesec , se gordeam so stomakot ako mi e takov i ocekuvam uste da raste bebusot do 9 mesec neka porasne toa malo sustestvo ako veke se zdebeluvam i rastam neka se odi kaj nego...user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Големина на стомакот во бременоста
7.11.2013 10:22:39   
princessa
mene vo vtorata bremenost stomakot mi bese ogromen, ama samo stomak imav nisto drugo. Koga otidov da se poragam i toa so 40+1 sestrata mi rece: otpozadi da te gleda covek nema da kaze deka si bremenauser posted image
Bebco bese 3900g. Koga go rodiv slednite 3 dena mi se poznavase malo stomace a posle 3ot den kako nisto da ne se slucilo, kako da ne sum bila voopsto ni bremena. A dve deca sum rodila. Voopsto nemav problemi so kilogrami i strii. Toa mi e vajlda genetski. Mamo ti blagodaram!

< Поракaта ја уредил princessa -- 7.11.2013 10:24:38 >

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.7.2014 10:52:56   
SJ01
Zdravo na site, jas sum prilicno nova ovde i bi sakala da dobijam sovet od vas, vidov deka zborite za golemina na stomak i me interesira dali nekoj moze da mi kaze kolkav treba da bide plodot za 5 nedela ?
Kaj mene e komplicirano zatoa sto ne se sekavam na tocniot datum od poslednata menstruacija i sega e haos toa...mi rekoa deka sum okolu peta nedela ama deka imalo zabaven rast na plodot, ako nekoj znae nesto ve molam pisete mi. Fala odnapred

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.7.2014 11:05:57   
AnnaMolly RR
SJ01, добре дојде на Рингераја! Рано е да се каже во 5 недела колкаво треба да биде, тоа е многуу малечко точкиче. Почекај уште некоја недела, таму накај 7, кога треба да се чуе срцева акција, па тогаш најубаво ќе се види колкаво е и дали заостанува или не со растот.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот SJ01)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.7.2014 11:07:34   
AnnaMolly RR
А јас сум 14 недела и имам стомаче асално видливо. Со првата бременост тек во 5,6 месец почна вака да ми се познава.
Ама почнав со 65 килограми, сега имам 63, што значи дека 2 кила сум ослабела поради мачнините што ги имав.
Сега полека почнуваат да се намалуваат и се надевам ќе се стабилизирам. Ќе ви направам едно селфи од стомакот :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.7.2014 13:13:43   
AnnaMolly RR
Еве го моето стомаче во точно 14 недела user posted image

user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.7.2014 14:00:24   
Melanija RR
AnnaMolly RR ova ti e najubavo selfi user posted image и личи на user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?