|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.9.2011 11:11:14   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

eve od pozadina tuka sum 8m + luto zsh mm me zezashe kolkava sum i +vekenemozev edvaj odev +renoviravme + zeskooo bez klimaaa ahhhhhhhhhh :D mi nedostasuvaat trudnickite denovii
ps: ignore pernicata pod gaz user posted image user posted image

user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.9.2011 11:39:54   
Ikana
kikicka toa ti e...neznam dali e podobro da si slab ili krupen, znam samo deka teloto reagira na bremenosta i pravi se za da ja odrzi...e taka jas si go svativ toa i sega uzivam, a stomakov samo raste hahahah....pu masala! Baska pernicata ti e hit!!!! hahahah bravo!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.9.2011 12:30:05   
kikicka
:D ostaj sega sum slaba da receme :D posle godinaa pominata dobro e:D

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.11.2011 14:51:48   
taisa
ej ve gledam i citam i super ste mene pocnaa da me prasuvaat dali nosam bliznaci znaci ogromna sum i toa samo vo stomakot
farmerki nosev de pred edna nedela istite samo nezakopcani e sega veke ne me sobiraat vo kolkovite sigurno sum prosirena 10tina cm

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.11.2011 15:05:57   
kikicka
Јас и откога се породив ми викаа абе тебе да не ти заборавиле едно у стомак уштѕе си голема user posted image user posted image user posted image user posted image ни си да се смееше нити да плачешuser posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.11.2011 15:28:43   
rina13
user posted image
ova e mojot stomak vo 8mi na pocetok

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Големина на стомакот во бременоста
4.11.2011 20:49:18   
cece81
Rina 13 ubava trudnica si ! Bravos ! samo napred .

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Големина на стомакот во бременоста
19.11.2011 15:48:55   
MarilynMonroe
Еве го моето и моето меше. На почеток на деветти месец сум.

user posted image

< Поракaта ја уредил MarilynMonroe -- 19.11.2011 15:51:13 >

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Големина на стомакот во бременоста
2.12.2011 15:23:55   
fetusce
I jas ne sum mnogu golema. Samo gi isekov lasticite od trenerkite i taka mozam da gi nosam sega sum osmi mesec Imam eden fustan ubav volnen i toj mi e tocen za zimno vreme. Na maz mi trenerkite uste nepocnav da gi nosam, se nadevam deka  nema da mi trebaat. Koga ke se porodam pak ke si gi vrzam lasticite.Prvoto merenje mi bese na  cetvrti mesec i normalno  samo edno kilo bev zdebelena. od normalni 60 kg  na 61 kg. Sega  sum osmi mesec a sum zdebekena samo  sedum kilogrami poveke. imam samo 68 kg. Da ne se malku slucajno?


< Поракaта ја уредил fetusce -- 2.12.2011 15:36:02 >

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Големина на стомакот во бременоста
2.12.2011 20:14:22   
Hunny
Јас за некој ден ќе влезам во 6 месец, а од стомакот ни с нема. Никој и не забележал дека сум бремена. Почнав и да се загрижувам.

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.12.2011 15:39:59   
Ananija
user posted image user posted image stomakot vo obem mi e neverojatni 101 cm, so 78 kg. i samo sto vlegov vo 4 mesec...aj sega da ve vidam mi nema konkurenti user posted image user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.12.2011 16:09:08   
Fiao
Znaci jas seuste neznam kako da stavam vaka slika vo komentar user posted image
Pls ako moze nekoj da mi objasni? thx user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.12.2011 16:28:47   
jagodica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Јас за некој ден ќе влезам во 6 месец, а од стомакот ни с нема. Никој и не забележал дека сум бремена. Почнав и да се загрижувам.



ic nemoj da se sekiras jas ko ojdov na bolnica i ne me verveaja deka ke se poragam i ko izleze bebe tesko 3800 a i jas ko tebe velev lele da ne ne e nesto vo red so bebeto pa ova ona samo nekoj misli mi idea i zatoa ti velam ic da ne se sekiras

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 10:19:37   
the_crow
леле луѓе па јас сум огромнаааааааааааа .Кога забременив имав 72 кг ,а сега 101 user posted image до кај ке терам не знам . Од што се мразам ваква немам ни една слика ,само си го сакам стомакот најмногу на свет бидејки во него има едно мало срценце .Незнам дали ке успеам да се вратам во нормала некогаш ! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 11:23:46   
kikicka
ке успееш не се секирај уживај во бременоста па сите трудници се дебелки и јас од 57кг бев 82 и незнам точно колку оти не се ни мерев веќе.па еве колку толку намалив

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот the_crow)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 12:33:51   
temjana
мене почна да ми се познава мешето иако мм не признава, ми вели и друг пат ти бил толкав кога не си била по голема нуждаuser posted image кретенuser posted image Како и да е јас ги решив сите хулахопки, ги сечам до кај ме стегаат user posted image осечам некој ден ќе си ги собирам по улицаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 12:45:20   
AnnaMolly RR
Темјана, а која недела си? Па ти си слабичка, можно е да ти се познава стомакот. На една пријателка уште во 11-12 недела и се познаваше, па после излезе дека биле близнаци! user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 13:04:00   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

мене почна да ми се познава мешето иако мм не признава, ми вели и друг пат ти бил толкав кога не си била по голема нуждаuser posted image кретенuser posted image Како и да е јас ги решив сите хулахопки, ги сечам до кај ме стегаат user posted image осечам некој ден ќе си ги собирам по улицаuser posted image



hahahahah i jas gi secev moite.posle koa se porodiv vikam aj da oblecam hulahopki nosev sukjna koa so da vidam nemam hulahopki site isposeceniuser posted image user posted image
inace ova i koleska mi go furase so secenjevo i bas se smeevme

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 13:57:40   
Hunny
Кај мене па обратна ситуација. Седми месец сум, а стомакот одвај ми се познава. На работа не ме ни забележале дека сумuser posted image user posted image Пред некој ден му се жалев на мм дека никој не ми станува во автобус и тоа лута што да ви кажувам, а тој ме зеза дека луѓето не биле видовити дека сум бременаuser posted image Си ги носам старите алишта, свен 1 труднички панталони што ги купив од мерак, ама ластикот ми паѓа, нема што да го држи.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 14:47:31   
temjana
мене ми е навистина рано може во право е мм дека си се фурам user posted image 6 недела сум за некој ден во 7-ма влегувам, ама за хулахопките не се фурам навистина ме стегаат и неможам да ги поднесам, ах едвај чекам да се затопли да се разголамuser posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 15:02:28   
JovanaJ
Koga bev vo poslednite meseci od bremenosta 8,9-ti bev navistina "ogromna" vo stomakot. Ne bev mnogu zdebelena ama imav navistina golem stomak...sreka poslednite meseci ne odev na rabota jas neznam kako ke izdrzev. A da dodadam deka sum i niska e moze da zamislite kako sum izlgledala sega koga gledam sliki mi e mnogu smesno...user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 17:39:53   
Ikana
Lele lele lele....jas nemav stomak jas imav apartman na mene trosoben za bebevo...mislam toa bese strasno....i "fasadata" mi ispuka od sto bebcho sirese stan!!!user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 18:31:57   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Lele lele lele....jas nemav stomak jas imav apartman na mene trosoben za bebevo...mislam toa bese strasno....i "fasadata" mi ispuka od sto bebcho sirese stan!!!user posted image

хаххахахах не си нормална ме изнасмеаuser posted image user posted image user posted image искрено да ти кажам гледајки го и моево меше како се шири брзо изгледа и јас носам некое мегаломанчеuser posted image user posted image а можеби па и две се user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 19:03:59   
Andriance
Ne ne ne..ja na rabota od 10 user posted image bev ubedlivo najgolema...i site me prashuvaa dali se bliznaci...lelle nejkete da me vidite vo 9-mesec...a stomakot mi se poznavase uste vo 10 nedela...sram mi e slika da stavam....seriozno

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Големина на стомакот во бременоста
20.1.2012 19:50:36   
Ikana
Temjana ti duplex ke imas ako se bliznaci...pa ako se megalomani....so mercedesi ke se vozikaat unutra hahahah
I mene mi se poznavase veke na pocetok na 3 mesec stomak, i go nosevme macorot na veterinat i veterinarot mislese deka sum 5 ili 6 mesecuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Lele lele lele....jas nemav stomak jas imav apartman na mene trosoben za bebevo...mislam toa bese strasno....i "fasadata" mi ispuka od sto bebcho sirese stan!!!user posted image

хаххахахах не си нормална ме изнасмеаuser posted image user posted image user posted image искрено да ти кажам гледајки го и моево меше како се шири брзо изгледа и јас носам некое мегаломанчеuser posted image user posted image а можеби па и две се user posted image


(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?