|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   На одмор - сами или со друштво?
28.5.2014 15:20:27   
Mila mamicka
Драги РР-ки, дали повеќе сакате да одите на одмор само со Вашето семејство, или пак со друштво, со ваши другари, пријатели, кумови и сл? Откако сме во врска со мм, цело време одевме на одмор со друштво, од причина што мм не сакаше да одиме сами. А јас пак сакав да отидеме на некој одмор сами, да си уживаме двајцата и да не зависиме од никого. Кога одиш со друштво на одмор, за се нешто треба да се договараш, кога да станеме, кога да појадуваме, кога да одиме на плажа, па на која плажа да одиме и сл. Минатата година првпат бевме сами со син ни, и си поминавме феноменално. Мислам дека, барем додека сме со мали деца, подобро е сами да одиме за да немаме несогласувања со друштвата, со кои инаку многу добро стоиме. Какво е Вашето мислење и искуство?

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: На одмор - сами или со друштво?
28.5.2014 23:34:09   
Defne90 RR
Ние си преферираме секогаш да си одиме со друштво на одмор.Некако шубе ми е сами да си одиме само јас маж ми и децата.Ние и двајцата сме ептен комуникативни и друштвени луѓе и никаде не одиме сами без друштво.Значи битно е местото каде ќе одиме и се тоа ама мене ми е исто толку битно и друштвото со кое одиме на одмор.Некако цела забава се случува баш благодарение на тој факт што секогаш одиме со добро друштво на одмор никако сами со мм и децата.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: На одмор - сами или со друштво?
28.5.2014 23:40:48   
bucko mal
So ogled na toa sto nemame bash nekakvo drustvo sto ni odgovara-odma ke kazam,sami.
Jas negde imam pisano I pak ke pisam,odmorot sakam da go pominam so moeto semejsto.Da bideme sami I da uzivame.
Nekako mi e opteretuvanje da mislam na drugi,da se dogovarame sto ke pravime I kade ke odime.Nie na odmor pravime sto vo momentot ke ni tekne ili ke posakame.Ne sakam na odmor da bidam ogranicena so vreme I prostor..

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 28.5.2014 23:41:42 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: На одмор - сами или со друштво?
29.5.2014 8:40:11   
princessa
Sami i samo sami. Drustvo sto ni odgovara tesko moze da se najde a i da ima sekoj si ima razlicni planovi za odmor, koga da go zeme, kade da odi. A i koga treba da se dogovaras sekogas nekoj kasni (jas ne, sekogas sum tocna i me nerviraat luge sto kasnat i mora da gi cekam). A najveke sakam sama so maz mi pa da se odmorime sami kako sto treba i po moznost bez deca, zasto i taka 11 meseci vo godinata sme sami, najveke jas stradamuser posted image pa taka da si gi napolnam bateriite. Ama toa ke pocekauser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: На одмор - сами или со друштво?
29.5.2014 8:53:30   
deluxe
Овој период сакам сама да се одмарам,со моето семејствоuser posted image Не дека не сум друштвена,но мислам дека најдобро можам да му се посветам на семејството кога нема други од страна.Порано кога бевме во врска со мм ,на одмор си одевме со друштво,но сега со две деца,не би можела да поднесам поголема гужваuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: На одмор - сами или со друштво?
30.11.2014 19:16:09   
scared RR
Сами најубави, друштво кога сме сингл тогаш, ама кога имаме партнер сами си е најдобро, што сакаш и како сакаш си правиш user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: На одмор - сами или со друштво?
30.11.2014 19:22:11   
blond
Po ovogodinesniot los odmor so drustvo sto ovaka ni odgovara za druzbi, ama za odmor definitivno ne, taka da od narednata godina SAMI!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?