|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
26.4.2012 9:19:30   
Anonimen
се срушија сите мои соништа и надежи.живеев само за него.не знам каква е била таа љубов или повеќе опсесија.и денес се прашувам.но бев лудо вљубена,подготвена и да умрам за него.па ете се случи тоа што се случи.откако останавб сама повторно истиот проблем-ДЕПРЕСИЈА ИЛИ ЛУДИЛО?user posted image user posted image user posted image плачев,плачев и колку да издржам.повеќе не ми се живееше.па направив една глупостuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 26
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
26.4.2012 9:33:01   
Anonimen
user posted image посегнав по својот животuser posted image таблетите што психијатарот ми ги препиша за депресија,решив да ѓи испијам и да умрам.се облеков убаво,да бидам убав мртовецuser posted image user posted image ,се нашминкав и зедов вода и таблети да се отрујам.воопшто не размислував што правамuser posted image како ѓаволот да беше во мене.зедов 8таблети(бидејќи толку имаше во кутијата)и ги испив со чаша вода.легнав на мојот кревет,а срцето ми чукаше се посилно и посилно...забрзано....почнаа да ми се тресат рацете,да ми се зашаматува паметот.почнав постепено да тонам.се спремав за СМРТ!реков само ГОСПОДЕ ПРОСТИ МИ!и така паѓав во безсознание.повеќе не се сеќавам.бев на работ на смртта.кога се освестив бев во болница,со физеолошка во раката,и со најблисќите околу мене,кои биле будни цела ноќ и чекале да се разбудам.сваќам колку и било тешко,да гледаат како умирам.user posted image и тоа беше најголемата глупост што сум ја направила во животот,но и поука за во ИДНИНА!

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 27
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
26.4.2012 9:48:25   
Anonimen
ТОГАШ БОГ ме остави да живеам,зошто така требало.и ми дозволи да си го средам животот.МЕ спои со една прекрасна личност,(мојот сопруг)кој ме сака повеќе од сите на светот,и иако го знаеше сето ова за мене уште додека бевме во врска,сепак се ожени со мене,и ме почитува и сака како никој досега.неговата љубов ми помогна да си дојдам на себе,да не бидам во депресија и да не копнеам по изгубеното.си ги вратив пријателите,си создадов дом и нов живот,си имаме и дете,а минатото го тргнав настрана од мене.оваа тема сега воопшто не се споменува,но кога јас самата ќе се сетам,сфаќам каква лудост направив за некој кој не вреди за тоа.и се прашувам зошто кога сум можела да живеам и без него,само требало да се потрудам.и ете сега си го сакам сопругот и се трудам никогаш во животот да не направам било каква грешка.се надевам дека ова ќе биде поука за некој да не пати по тоа што го изгубил,Бидејќи велат КОГА ЕДНА ВРАТА СЕ ЗАТВОРА,ДРУГА СЕ ОТВОРА!и никогаш не жалете за тоа што сте го изгубиле,туку ценете го тоа што ги иматеuser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 28
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
26.4.2012 10:02:23   
Calypso
Анонимен, баш ја читав твојата приказна, и мило ми е што има среќен крај. Се надевам дека барем го цениш и почитуваш својот сопруг, и дека барем малку си заборавила на оној заради кој си поминала низ секакви премрежја. Јас лично, мислам дека си била опседната со тој дечко, а тоа не е љубов, во никој случај. Ако се решаваш на толку драстичен чекор да си го одземеш животот поради некого што најверојатно не му е гајле за тоа, навистина е опсесија. Љубовта нема врска со тоа, ама сепак, ти си ја доживеала така. Не мислам дека на планетава постои човек заради кој вреди да си го скратиме животот и да ги пропуштиме убавините кои ни ги дава.

А назад на темава... можам да кажам дека во мојот живот имало од се по нешто... освен сексуален предатор, сите други поминале низ моите рацеuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
1.9.2012 2:15:12   
babyblue
epa vaka: prva ljubov da, naivna, slatka i kratka. loso momce bese maz mi pred da go promenamuser posted image , letna romansa au da so edno mnogu fino momce slatko kako bonbonce ama traese poveke leta. vrska na dalecina e toa bese ona sto na vremeto mislev deka e vistinskoto, i za malku ke ziveev na drugo mesto da ne se pojavi mm. postar fraer pa ne me nauci ama bas nisto osven deka postarite fraeri se polosi, znaat poloso da povredat. ova seksualen predator ne znam, mm mi bese prv taka da ova ke go skoknam. nedostapen imase eden decko sto imase devojka pa mi barase soveti ama nedostapen si e nedostapen. fraer za edna nok epa vo moe vreme imase eden proces koj se vikase muvanje, ke se izljubis so nekogo vo nekoja diskoteka i ke si odis doma miren, toa bese fraer za edna nok. tip koj me sakal poveke, of lele gospod ke me kazni za toa sto mu pravev na deteto, slusnav deka sega se ozenil mu posakuvam sreka. flert so devojka - ne. nekoj slicen na mene maz mi, moderen maz - ne, prijatel koj mi stanal ljubovnik maz mi i onoj vistinskiot MAZ MI.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
25.10.2012 17:37:41   
majka na eva
денес ми текна на еден мој дечко,уствари на првиотuser posted image ...тогаш имав 16год,а тој 24ипол.иииииииии одевме една година,тој кај мене-јас кај него,и сериозна врска(ама без секс_се чувавме за во брак,хахахuser posted image )и на крај го откачив бидејќи беше многу постар од мене.ме сакаше стварно многу,ама етеuser posted image жално за негоuser posted image и сега сеуште не е оженетuser posted image ама сигурно веќе ме заборавил...

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
22.12.2012 0:56:33   
ivoni4ka
epa mnogu kratko jasno od dadenite opisi moite deckovci ble kombinaci user posted image
prviot decko prva ljubov ama bas bas ljubov od moja strana koga k go videv se smrznuvav od strav il sram neznam uste sto odevme 2 mesec najnormalno toj ne mozese da go podnese moeto sramenje potoa fativ drug od mene postar 4 odini go sakav ama doj mnogu me zezna mi bese prv vo seksot me izlaza ednas koga se baknuvavme i miuvame deka brkanal vnatre vo mene i ne tecelo krv znaci deka ne sum nevna i posle neklku sostanoci me nagovori duri i jas samata da mislam deka ne sum nevina za da imame seks i bidna odevme okolu 11 meseci koga toj pocna da me izbegnuva i sfativ saka da se razdelime i taka bdna e stom togas ne dobiv nerven slom nikogas nema da dobijam. koga pocna da me sledi od skoo na izleguvanje abe manijak stana ednas duri se obide i da me silluva ( uste se tresam od nego od strav koga ke go vidam) potoa se fativ so drug odev so nego 3 meseci dodeka ne doznaaam deka me lazel za godinite jas znaev deka e 6 godini postar od mene a izleze deka e postar 11 godini i toa doznav od moja komsivka i mi veli deka ne e tocno toa sto sum go razbrala a jas mu velam daj licna karta za da dokazes ne m dade i epa togas setaj. posle ovoj lazgo se fativ so mojata prva ljubo sega odev 7 godni bev presrekna letav ama site problemi pocnaa posle 2 godini koga negovata bvsa se zamesa mu zvonese slicno na kavgite nemaa kraj potoa toj pocna cesto da si odi po kafani a mene da me ostava sama kaj drugar jas pak sama pa se vraboti kako sover na kamon za megunaroden transport i jas pak sama aj toa go izdrzvav ama so edna rabota me dotolci imeno brat mu e avo Amerika i sega ednstven nacin da otde kaj brat mu e preku kanada ama treba da bide zenet i barem eden od partente so faks ( t.e. jas) i sega mi vika ako misles da odes za kanad ada se zeneme ako ne da ne si go gubeme vremeto zaedno alooooooo posle 7 godin vrska i jas najnormalno uceneto velam NE i togas si pccnuvam po moe da go zineveruvam so sega mm abe ne se zmarav so nego da vidi kako e na kraj me dozna edna kavga sto nastana pa duri me udri gi vmesa moite roditeli vo nea majka m go zbrka od kukata svastarija zborese za mene kako sum ostanala trudna ama ne sum znajala od koj pa sum abortirala na baba mi velel ona ne moze deca da ima i neznam uste sto ama jas ne se zamarv bidejki si ostanav so mojata vistinska i edinstvena ljubov mm koj me saka obozava ceni najdobar prijatel mi e delime se i dobro i loso si imam sovrsen brak zbogaten so plod na nasata ljubov user posted image a se nadevam deka ke ima uste edno zverce doma

_____________________________



(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
31.12.2012 1:27:45   
ivemace
јас пријавувам ВИСТИНСКИОТ user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
13.3.2013 13:03:16   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

epa mnogu kratko jasno od dadenite opisi moite deckovci ble kombinaci user posted image
prviot decko prva ljubov ama bas bas ljubov od moja strana koga k go videv se smrznuvav od strav il sram neznam uste sto odevme 2 mesec najnormalno toj ne mozese da go podnese moeto sramenje potoa fativ drug od mene postar 4 odini go sakav ama doj mnogu me zezna mi bese prv vo seksot me izlaza ednas koga se baknuvavme i miuvame deka brkanal vnatre vo mene i ne tecelo krv znaci deka ne sum nevna i posle neklku sostanoci me nagovori duri i jas samata da mislam deka ne sum nevina za da imame seks i bidna odevme okolu 11 meseci koga toj pocna da me izbegnuva i sfativ saka da se razdelime i taka bdna e stom togas ne dobiv nerven slom nikogas nema da dobijam. koga pocna da me sledi od skoo na izleguvanje abe manijak stana ednas duri se obide i da me silluva ( uste se tresam od nego od strav koga ke go vidam) potoa se fativ so drug odev so nego 3 meseci dodeka ne doznaaam deka me lazel za godinite jas znaev deka e 6 godini postar od mene a izleze deka e postar 11 godini i toa doznav od moja komsivka i mi veli deka ne e tocno toa sto sum go razbrala a jas mu velam daj licna karta za da dokazes ne m dade i epa togas setaj. posle ovoj lazgo se fativ so mojata prva ljubo sega odev 7 godni bev presrekna letav ama site problemi pocnaa posle 2 godini koga negovata bvsa se zamesa mu zvonese slicno na kavgite nemaa kraj potoa toj pocna cesto da si odi po kafani a mene da me ostava sama kaj drugar jas pak sama pa se vraboti kako sover na kamon za megunaroden transport i jas pak sama aj toa go izdrzvav ama so edna rabota me dotolci imeno brat mu e avo Amerika i sega ednstven nacin da otde kaj brat mu e preku kanada ama treba da bide zenet i barem eden od partente so faks ( t.e. jas) i sega mi vika ako misles da odes za kanad ada se zeneme ako ne da ne si go gubeme vremeto zaedno alooooooo posle 7 godin vrska i jas najnormalno uceneto velam NE i togas si pccnuvam po moe da go zineveruvam so sega mm abe ne se zmarav so nego da vidi kako e na kraj me dozna edna kavga sto nastana pa duri me udri gi vmesa moite roditeli vo nea majka m go zbrka od kukata svastarija zborese za mene kako sum ostanala trudna ama ne sum znajala od koj pa sum abortirala na baba mi velel ona ne moze deca da ima i neznam uste sto ama jas ne se zamarv bidejki si ostanav so mojata vistinska i edinstvena ljubov mm koj me saka obozava ceni najdobar prijatel mi e delime se i dobro i loso si imam sovrsen brak zbogaten so plod na nasata ljubov user posted image a se nadevam deka ke ima uste edno zverce doma

Ивоничка, слична судбина сме имале. Не ми се верува еј!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
13.3.2013 13:14:48   
deluxe
nikoj nemase za mene posebno znacenje,tie sto gi imav pred mm,bea samo zabava onaka 4-5 meseci i aj caouser posted image no koga si go sretnav mm na moi 17 g.eeeeee togas osetiv zemjotres heheeheeee stvarno imase nesto sto znaev deka toa e TOJ,i normalno ne se izlaziv user posted image covekot posle 3god."Postenje" si dobi nagrada eheeheehhehe sto normalno si ja cuvav za mojot maz user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
6.6.2014 1:19:54   
Defne90 RR
Па имав само една поозбилна врска пред маж ми.Додуше и не до толку озбилна де мислам дека јас така тогаш си замислував дека бев во оние најлудите години кога мислиш дека се што лета се се јаде.Инаку сум имала неколку бивши но тие биле така ради реда,не дека сум била заљубена во нив или нешто такво.Можам да кажам дека дури и не го знаев вистинското значење на зборот љубов пред да го сретнам маж ми.Понекогаш се каам што не тргнавме една година порано ама ете така требало да биде и јас не можам ништо против тоа.Но ете сега сум совршено среќна што завршив на крај со еден таков човек што ми ја покажа вистинската љубов и што значи тоа да се сака искрено.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 6.6.2014 1:21:06 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
1.12.2014 0:00:17   
caciana
Kaj mene nema vrski,IMA Edna I edinstveno vrska!!! Koja e kako bajka,barem za nas.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: "Врските" во вашиот живот?!
1.12.2014 10:26:23   
scared RR
пред мм имав само две ептен кратки врски ама ништо сериозно . Детски љубови user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?