|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како да изведете добар стриптиз?
11.6.2013 21:14:43   
Палешка РР
Претходна подготовка. Во оваа фаза треба да обезбедите локација, соодветна атмосфера, облека. Ова се трите елементи што мора добро да ги осмислите.

Атмосфера: придушете го светлото во собата за да создадете интимност. Снимете компилација со песни што во вас знаат да ја разбудат дивата страна, кои поттикнуваат на еротика и на фантазија.

Облека: за танцот што го имаме замислено за вас потребни ви се следните парчиња облека: свилена марама, блуза, кошула, маичка, сé е прифатливо додека има копчиња за откопчување, здолниште по можност со патент. Подвезиците се најсекси долната облека што можете да ја најдете во вашиот плакар. Можеби најважниот момент за стриптиз-комбинацијата се потпетиците. Што повисоки тоа подобро.

Зачини: мирис, ново име, мазна кожа, провокативни усни, нежни раце со средени нокти, миризлива и сјајна коса. На кожата нанесете бебешко масло за да свети и да изгледа провокативно истакнувајќи ја линијата на самите нозе. Усните истакнете ги со малку кармин, а повеќе сјај. Ставете од парфемот што проверено го возбудува. Прснете малку и во косата, откако претходно убаво ќе ја измиете и ќе поработите на волуменот. Додека го изведувате танцот, ќе треба да се допирате и да се галите сама, затоа обрнете внимание и на дланките. За да се внесете во целиот филм, најдобро е да си замислите дека тоа всушност се неговите дланки што ве галат. За крај смислете сочно име со кое ќе ви се обраќа.


Дали некогаш сте изведувале стриптиз за Вашиот сакан?
Каква облека користите?
Каква атмосфера правите?
Дали има ефект?


Ако се срамите, пишувајте анонимно user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
11.6.2013 21:22:19   
vezilka RR
Почнавме да се спремаме за вечер а, хи хи. Јас не си извела, ама мажле ми има изведено. Клад а беше. Веш јас му купив,кожни ѓаќи. Интересно беше.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
11.6.2013 21:37:24   
Anonimen
Па имам реквизити...чипкасти гаќи, танга, штикли, чорапи...ама кога ќе дојде до тоа се срамам user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
  Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
11.6.2013 21:44:01   
niki
sega ke me navedete da se sekavam na eden bivs deckouser posted image
redovno mu izveduvav striptiz, vo razni varijacii, uzivase i toj da me gleda i jas da me gledauser posted image
arno ama na drugi polinja ne bese materijal za cel zivot pa taka go nema vise
a so mm nema vise ni striptiz
ednas na pocetok se stokmiv jas da go iznenadam, muzika spremna, garderoba, sminka frizura, koreografija i go cekam od rabota
vleguva toj jas muzikata a toj vo cudo, si pocnuvam so ideja deka moze ke mu se dopadne
no mi se naluti i me isece, mi rece deka toa voopsto ne go privlekuvalo
demek bidi si prirodna i normalna, nemoj da mi glumis i da mi izveduvas
i toa bese kraj nikogas poveke ne se obidov, nitu mi paga na pamet
ete ishod i sovet ne probuvajte ako ne ste sigurni vo negovite preferenci


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
13.6.2013 19:24:27   
Mihaela 2010
oooo ne sum ama ic po ovaa rabota

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
13.6.2013 20:42:21   
temjanuska75
Probav ednas i samo što pocnav mm odma mi ripna, taka da ne mu treba na nego striptiz.
user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
14.6.2013 12:20:43   
sandriana RR
Јас се уште не сум се испробала на ова поле, некако ми треба ептен мирна душа. ладна глава и веројатно 2-3 пијачки да се отстрамам (сама од себе). А мм си има моменти, ама секогаш завршува со смешки неговиот настап (таков тип ми е user posted image ). Морам еднаш да се обидам бар сцената на Ким Бесинџер да ја копирам user posted image , кога ќе се ослободи простор низ дома, и дете ќе биде во засебна соба.
Ете, бар желба имам user posted image

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како да изведете добар стриптиз?
14.6.2013 12:32:01   
mama_06
Јас сакам, ама малку сум неспретна па ако почнам да изведувам стриптиз сигурно ќе завршам како Џеми Ли Кертис во филмот, кога не успеа да се додржи за дрвото од креветот.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?