|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како се однесувате кон лицата од спротивниот ...
14.3.2013 7:05:53   
blond
Јас поради работата сум малку измајмунена, ептен сум лоша user posted image . Не дека гледам да наштетам на некој, ама едноставно сум намуртена најчесто кога разговарам со мажи (колеги, пријатели). И често се случува да ми речат: не беше ваква. Е не беше, ама дојди работи со толку многу мажи, кои префрлуваат за се едно нешто, па да видиш како е.

А како реагирате кога ќе добиете комлимент? Кога ќе ми дадат комплимент (нАли не сум за фрлање user posted image ) од колега некој, веднаш настапувам жустро, мислиш ми рекол којзнае што. Ама јас да пресечам од почеток, зошто ако го прифатам комплиментот, може да отидемуабетот уште подалеку, па после ќе треба да го тепам user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
19.3.2013 15:51:11   
Mihaela 2010
Najnormalno se odnesuvam,ako kolegata ili osobata od sportiven pol e kon mene normalen...
Bidejki imam i normalni i nenormalni kolegi ,povekje se druzam so ovie norma;lnive,so niv mozam i asalen muabet da napravam,bas da te gleda kako koleska a ne kako meta na ostvaruvanje na ljubovni fantazii,svaleraj i tn...
takvite koi dobacuvaat,davaat komplimenti i koga treba i koga ne treba od start gi secam,im ukazuvam deka ne trebaat taka da se odnesuvaat i gi ignoriram...
Na kraj kraeva pravam muabet i se druzam so onie koi mi odgovaraat i ne dozvoluvam sekoj da mi deli komplimenti user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
19.3.2013 20:20:09   
majka na eva
i jas mislam si se znae kolega kako kolega samo oficijalno na rabota,a za komplimenti zavisi koj kakov kompliment ti dava(mislam od tipot ako poveke ste povrzani vaka drugarski na rabota vo red e da padne i po nekoj kompliment,ama drugarski...)e sega ne sum vrabotena i nemam kolegi pa ne znam sto tocno da pisam da se stavam na tvoe mesto...a vaka licno so okolinata sto me opkruzuva i mene mi se slucilo takvo nesto sega vo brak da mi dava komplimenti licnost od sprotiven pol,i toa zamisli drugar na mm,ama jas nisto ja svrtev temata na razgovor kolku go sakam maz mi,i kolku mi e ubavo so nego,a potoa go naklevetiv i na maz mi...a dali potoa tie dvajca imaat razgovarano za toa ili ne ne znam,drugarstvoto uste i trae,e sega koga nie dvajca se gledame vaka tojh se navistina cudno odnesuva prema mene sto jas go ignoriram vo sekoja smisla....user posted image mislam ako me razbiras.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
19.3.2013 22:41:12   
niki
mene ne mi e bas jasno zosto bi bila namurtena koga razgovaram so maski kolega?
ne znam kakov e toj normalen i nenormalen kolega?
i vo sto e problemot okolu komplimentot?
ne svakam

inaku sum rabotela i so mazi i so zeni, mazi od sekakov kalibar i vulgarni i popribrani ako na toa se misli i so site isto se odnesuvam, ne gi dovjam, ne digam gard da se zastitam, ne gledam potreba
ako e relaksirano i nema rabota se salam, se smejam, bistram politika, razgovaram najnormalno so site i kolegi i koleski, pagale i komplimenti na koi ili vrakam so komplimenti ili brusam zustro, zavisi od raspolozenie i od kompliment, ne gi stavam site vo ist kos
vo princip si veruvam sebe si, znam kaj mi se granicite pa taka ne moram uste od pocetok da se odnesuvam kako nekoj djelat, gi ostavam neka se izduvaat ke brborat ke brborat ke im zdosadi, ova ako se mislese vo temava na kolegi koi se udvaraat,
a bidejki rabotam vo turizam sekogas za kolegive sto se ligavat nad zeni ima pointeresni meti od koleskata sto sekoj den ja gledaat ramo do ramo do niv
sto znam ne sum imala nekoja nemila slucka pa da se smenam nesto posebno kon sprotivniot pol

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
20.3.2013 9:05:44   
vezilka RR
Како со луѓе. Мене не ми прави разлика од кој пол се луѓето па да напраам стратегија како ќе се однесувам. Скоро и да не сум имала инциденти во животот на непристојно и недозволиво и наметливо однесување на мажи во мојата околина, освен свиркање и довикување на улица и пар манијаци (ама мислам дека темава не се однесува на нив user posted image ). Јас нормално се однесувам сон, и тие нормално се однесуваат со мене.

ЈАс пак познавам жени кои не знаат да се однесуваат со мажи. Тие значи или кокетираат со нив, или се груби и одбивни..нема средина. Е сега кога бевме млади и немажени тоа и не доаѓаше толку до израз бидејќи нели и така и така се однесуваа. Арно ама сега кога се мажени, нели повеќе не кокетираат user posted image воглавно се непријатни со другите мажи што ги сретнуваат. Имам една другарка која скорои да не прави муабет со мажле мое оти и е страв „некој нешто погрешно да не протолкува“. Бидејќи јас, и мажле нема ништо погрешнодасватиме, значи нејзе стравот и дека ќе почне да кокетира ако зборува подолго user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
21.3.2013 9:16:46   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ЈАс пак познавам жени кои не знаат да се однесуваат со мажи. Тие значи или кокетираат со нив, или се груби и одбивни..нема средина. Е сега кога бевме млади и немажени тоа и не доаѓаше толку до израз бидејќи нели и така и така се однесуваа. Арно ама сега кога се мажени, нели повеќе не кокетираат user posted image воглавно се непријатни со другите мажи што ги сретнуваат. Имам една другарка која скорои да не прави муабет со мажле мое оти и е страв „некој нешто погрешно да не протолкува“. Бидејќи јас, и мажле нема ништо погрешнодасватиме, значи нејзе стравот и дека ќе почне да кокетира ако зборува подолго user posted image

user posted image user posted image Е ме насмеа.
Инаку Ники, работам во затвор и самата средина ме направи да се однесувам така кон повеќето мажи. Секако ова не важи за другарите и роднините. Овде на работа едно обично здраво може да прерасне во долг разговор и замарање и сл. Па затоа сум таква каква што есум, груба и крута кон оние што не ми се блиски.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
21.3.2013 9:51:33   
niki
aaaaaaaaaa zatvor... pa dobro toa mozebi do nekade objasnuva zosto... hahah ni na kraj pamet ne bi mi padnalo deka nekoja zena ke odbere takva sredina za rabotauser posted image predrasudi user posted image masko-zenski rabotiuser posted image

a sigurna si deka ne si slicna na primerot na vezilka i deka ne se problem tolku kolegite kolku sto e problem tvojata precepcija?
znaes taa pretpostavka deka od edno zdravo moze da pocne sesto mi e malku preterana i za zatvor, mislam ok mozebi tamu raboti poseben kalibar mazi, no valjda ne se do tolku retardi da megu niv edinstven nacin da funkcionira edna zena e da bide namkor i duri i da ne moze ni da gi pozdravi (osnovna kultura) a toa da ne bide protolkuvano pogresno



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
21.3.2013 10:02:56   
sandriana RR
Мене пак ми е некако поедноставно да комуницирам со мажи, може зошто веќе 8ма година, на 2 работни места, се' се мажи околу мене, и 90 посто од соработниците надвор од фирма ми се мажи. А за надвор од работно место - се однесувам онака као што налага пригодата- каде што треба формално-формално, каде е за некој поопуштен, поспонтан муабет- другарски.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
21.3.2013 10:10:46   
Mihaela 2010
Da ama ne se site maski-kolegi drugarski nastroeni...ete kaj mene nekoj rece koj se tie nenormalni kolegi...jas ne mislev a se nadevam i vie sfativte sto mislev pod toa nenormalni,u smisol na nenormalno za mene odnesuvanje,na dobacuvanje,na flertuvanje,na sekoj vtor zbor da im e srce duso,aj na kafe i slicno,a kaj mene u mojava institucija mozam da kazam deka povekjeto se takvi od kolku drugarski nastroeni...
mene takvite licnosti mi smetaat i bas poradi toa gi ignoriram i se distanciram od niv...ima i koleski na koi im odgovaraat takvite muabeti pa ednostavno so niv se naogaat....

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
21.3.2013 10:20:18   
miana
I mene komunnikacijata so maskite nekako polesno mi odi... Koga pravime muabet za kolegi.Ednostavno,vnimavaat,nemaat za sto da se ljubomorni,i slicno...E sega,ima i mnogi licemerni maski no takvite gi ignoriram..Odnosot konkretno sprema sprotivniot pol,mi e najnormalen..Ne koketiram,ne davam pricina za da mi se dodvorvaat i taka super si pominuvam. Ednostavno vo zivotov sum imala poveke drugari odkolku drugarki,od pricina sto ne gledaat vo mene rival i me nemaat povredenotaka kako sto me povredile nekoi drugarki...Neznam dali ke me svatite kako sto treba..Treba nekoj da e mnogu nekulturen i da ima odvratno ponasanje - e so takvite sum ZMIJA...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
30.11.2014 19:31:36   
caciana
Prijatelski fala bogu... Mnogu podobro se slozuvam so maski odkolku so zenski. I zatoa imam mnogu poveke drugari od drugarki. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
30.11.2014 19:40:00   
scared RR
Исто како со лицата од исти пол user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како се однесувате кон лицата од спротивн...
30.11.2014 19:43:29   
blond
Epten sum komunikativna i otvorena licnost i nemam problemi dali liceto e od ist ili sprotiven pol.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?