|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
14.3.2013 15:24:08   
miana
Утре сум на приредба кај керками во градинка,незнам како ке издржи срцево....user posted image
Ептен сум сентиментална бре,за ништо се лигавам...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
15.4.2013 15:26:09   
masa
Ау,јас си бев сентиментална,ама после првата бременост па ептен.Тогаш се за нешто си плачев и детето порасна јас уште се расплакувам на филм или на убава или лоша вест и што нема врска со мене.Многу и ме погодуваат работи,мразам неправди,а се радувам за цел свет!Прееска се расплакав кога читав за вчерашната акција за Најден и така секој ден си пустам по некоја солза на некоја вест user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
16.4.2013 7:20:58   
bucko mal
Jas porano bev golema placka pa mislam veke preplakav.
sega sum ko kamen na nisto ne reagiram i ne pametam koga posleden pat sum placela.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
16.4.2013 7:23:35   
bucko mal
A zaboraviv da pisam za mm cesto place od radost user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Jas porano bev golema placka pa mislam veke preplakav.
sega sum ko kamen na nisto ne reagiram i ne pametam koga posleden pat sum placela.


(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
15.5.2013 22:59:30   
miana
мојава сентименталност,дефинитивно ке ме убие user posted image
Ае ја носам керками на забно за потврда за прво одделение,леле очиве насолзени,ке пукнам...Секој збор настрана,ме повредува...Аман веке !!!!!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
15.5.2013 23:04:31   
Палешка РР
Некако се поретко сум сентиментална. заради тоа имам донесено многу погрешни одлуки, имам премолчено доста работи...некако во последно време се контролирам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
15.5.2013 23:09:27   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Некако се поретко сум сентиментална. заради тоа имам донесено многу погрешни одлуки, имам премолчено доста работи...некако во последно време се контролирам user posted image
?
А како успеваш да се контолираш?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
15.5.2013 23:14:34   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


А како успеваш да се контолираш?



Учиме на сопствените грешки. На пример при расправија со некого (најчесто на работа) знам дека моите солзи ќе бидат злоупотребени и не покажувам слабост. Од многу попуштање некако на глава ми се качија многумина, па морам да ги симнам.
Мислев дека сентименталност не е = наивност, ама изгледа е.

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 15.5.2013 23:15:07 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
16.5.2013 0:36:15   
niki
sum sentimentalna, otsekogas sum bila
uste od najmala vozrast placam na knigi, filmovi, tazni zivotni prikazni, i togas si se se pustam ne se ni trudam da se kontroliram
koga nekoj ili nesto ke me povredi zavisno od situacijata i kade se naogam gledam da se iskontroliram i generalno mi uspeva, iako sum imala situacii vo koi ednostavno ne sum mozela da se vozdrzam
deteto, nejzinite dostignuvanja, skolski priredbi, pofalbi od ucitelkata redovno mi predizvikuvaat gordost i silni emotivni cuvstva, radost sreka i redovno mi nasolzuvaat ocite i tuka isto taka tesko se vozdrzuvam i mislam deka e podobro toa otkolku ladnokrvno da gledam i da nemam nikakva reakcija, covek sum majka sum, srekna sum poradi toa i ne gledam zosto toa bi trebala da go krijam od svetot
mm isto taka reagira koga e deteto vo prasanje, generalno e laden i krut i ne pokazuva mnogu cuvstva, ama deteto mu gi nasolzuva ocite redovno



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
16.5.2013 9:35:00   
Slagjana
И јас се вбројувам меѓу сентименталните. Плачам на филмови, книги, венчавки (на мојата не) и крштевки. За моја радост обично не реагирам многу.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
30.5.2013 10:47:00   
miana
Леле луѓе утре е завршната приредба на керками,па капи,па диплмоми..Уште сега ми течат солзи,како ке идржам утре? Кажете некој "допинг" за да издржам user posted image А после приредба сум на испит и таман пролигавена ке се појавам user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
23.6.2014 15:16:49   
Mila mamicka
Многу сум сентиментална и голема плачка сум. Често плачам од радост и среќа. А откако го добив син ми, па скоро секој ден пуштам по некоја солза радосница. Редовно плачам на венчавки, на детски родендени и сл. Понекогаш се мразам оти сум таква, ама нема лек. Таква и ќе си останам.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
30.11.2014 18:18:06   
scared RR
сум сентимантална и тоа многу. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
30.11.2014 18:36:23   
caciana
Sum sentimentalna ama ne mnogu cesto. Zavisi od periodot niz koj pominuvam i okolnostite. user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
30.11.2014 18:39:54   
Defne90 RR
Sentimentalna sum epten mnogu i ponekogas duri ne sakam da sum do tolku.Sekoja sitnica me razneznuva ili rastazuva do solzi.Ama toa e takov karakter sum.Ne mozam da si pomognam.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали и колку сте сентиментални?
30.11.2014 18:51:52   
blond
Mnogu sum. Osobeno sega vo bremenost, ne mozam ni jas da se podnesam na momenti user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?