|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Оглас
29.6.2012 17:40:14   
amateuress
видов пред некое време оглас за евробалкан, ама мислам дека веќе заврши, на добраработа ми се чини. ако не е касно, ѕирни :)

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Оглас
3.7.2012 15:52:42   
Andriance
Издаваме со мм приколка ( убава, голема со тенда, кујна, и сите реквизити за во двор user posted image ) во Љубаниште..прв ред, на сама плажа..

ако има заинтереирани нека пишат пп

< Поракaта ја уредил Andriance -- 3.7.2012 15:53:28 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Оглас
4.7.2012 16:27:36   
Sandric
Andrijance ti prativ pp za informacii vo vrska so cenata na prikolkata ama ne znam dali si ja dobila?
Me interesira za period posle 5 avgust?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Оглас
9.7.2012 16:10:40   
vezilka RR
Некој бараше оглас од факултетиве..

Градежниот факултет во Скопје распишува КОНКУРС за избор на еден наставник во сите наставно - научни звања на Градежниот факултет во Скопје од научната област Теорија на конструкциите. Кон пријавата се поднесуваат следните документи (во оригинал или заверен препис кај нотар) биографија, диплома за завршено високо образование, диплома за научен степен доктор по технички науки, листа на научни и стручни трудови објавени во земјата и во странство, копија од изјава - образец бр. 1 со потврда за прием од Комисијата за верификација на фактите на Р. Македонија, согласно Законот за определување дополнителен услов за вршење јавна функција. Рок за поднесување на пријавите е ( 8 ) дена од денот на објавувањето на конкурсот. Пријавите и потребната документација се поднесуваат во архивата на Градежниот факултет во Скопје, ул. Партизански одреди бр. 24 Скопје.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Оглас
9.7.2012 16:23:57   
mama m
Prodavam kolicka malku koristena bertoni plava so sivo ima tri polozbi na lezenje polupodignata i sedecka ima korpa dole i rackite se pomestuvaat 2000 den i sediste za vo kola za nad 12 kg dete od onie od jumbo ne koristeno 800 den

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Оглас
15.7.2012 12:27:43   
kikicka
И јас нешто да продадам. Мини HP лаптоп користен 1 година. Цена 150Е.
Windows 7 – optimized for netbook performance.
Keyboard: Well most full-size makes typing incredibly comfortable and easy.
Battery Back up is about 9 hours is top of the line for netbooks.
9:16 ratio display which is great for movies as mentioned above.
Wireless N support for faster and farther coverage of WiFi reception.
Cons:

5400 RPM hard drive which is little bit slow, a faster State Disk would be nice.
DDR2 memory is used when DDR3 memory is compatible.
It comes with a resolution of 1024 x 600 display, most people prefer at least minimum of 1280 x 768.


user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 15.7.2012 12:32:21 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mama m)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Оглас
15.7.2012 18:53:22   
dzigimigi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama m

Prodavam kolicka malku koristena bertoni plava so sivo ima tri polozbi na lezenje polupodignata i sedecka ima korpa dole i rackite se pomestuvaat 2000 den i sediste za vo kola za nad 12 kg dete od onie od jumbo ne koristeno 800 den


Mama m aj te molam pisi mi kade se naogas i ako mozes prati mi slika od sedisteto za vo kola

(Одговор на членот mama m)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Оглас
22.7.2012 21:44:20   
vodickata
i jas sum zainteresirana za sediste za vo kola pa ako ima nekoja ponuda pisuvajte :)


_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Оглас
22.7.2012 22:17:17   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Пишав и во темата седиште за автомобил ама да пишам и тука, продавам седиште за автомобил Кам што се користи од 0+, до 18 кг. и е навистина како ново. Кој е заинтересиран нека пише ппuser posted image user posted image



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Оглас
23.7.2012 21:39:47   
vodickata
luci aj te molam pisimi pp kolku go prodavas i od kade si ???

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Оглас
7.8.2012 15:44:09   
Luci
Женски јас го продавам нашиот релаксатор, го купив од бебeсупермаркет за 3990 ден, го продавам 2000 денари user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Оглас
8.8.2012 11:34:20   
vanessa30
Decki slucajno nacekav oglas za rabota prebaruvajki za nesto drugo, sega neznam dali e za Sk ili za Kavadarci i dali uste im e vo tek koj e zainteresiranmoze da im se javi. stanuva zbor za firmata Urbaninvest i baraat doktor, gradezen inz i ekonomist.
http://www.urbaninvest.com.mk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=140&lang=mk

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Оглас
16.8.2012 10:50:05   
Beatris
Женски, има ли некој да ми позајми монтажно креветче за на одмор, ама не оние како игротеки на едно ниво (пошто такво имам и многу длабоко доаѓа, па А неќе да спие во него), туку од оние што имаат 2-3 нивоа. Не ми се купува сега за 10 дена (дома имаме дрвено за спиење), па ако има некој да ми позајми ептен би биле хепи user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Оглас
21.8.2012 11:46:20   
blond
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Женски, има ли некој да ми позајми монтажно креветче за на одмор, ама не оние како игротеки на едно ниво (пошто такво имам и многу длабоко доаѓа, па А неќе да спие во него), туку од оние што имаат 2-3 нивоа. Не ми се купува сега за 10 дена (дома имаме дрвено за спиење), па ако има некој да ми позајми ептен би биле хепи user posted image

http://chipolino.com/blog/en/wp-content/uploads/2011/02/yasmin_yellow1.jpg

На две нивоа е, горе и скроз долу.Ама горното е до 10 или 15кг :/ не се сеќавам баш. Ако ти врши работа само надолно ниво, земај :)

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Оглас
27.8.2012 12:32:54   
AnnaMolly RR
ИТНО! Се продава поло класик, произведено 1998 годинa, увезено од Словенија. Возилото е во топ форма, со поминати 125.000 километри.
Регистрацијата е истечена во јуни, но тоа е земено предвид во цената којашто е многу поволна.
Ако некој е заинтересиран пишете ми пп за детали. Цената е по договор.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 27.8.2012 12:37:04 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Оглас
27.8.2012 12:50:16   
new york
AnnaMolly izvini ama nesto ne mozam da napisam pp, mi isklucuva. te molam pisi mi kontakt za kolata, mm saka da se javi posto sme zainteresirani i si barame kola vo momentov.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Оглас
27.8.2012 13:09:15   
AnnaMolly RR
Ти пратив јас пп. Јавете се, договорете се. Ќе направиме и попуст за тебе :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Оглас
30.8.2012 12:21:40   
arh_diz
Aj i jas da ponudam nesto ;)
Prodavam berovski borov med, i sok od ribizla
Informacii vo PP

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Оглас
6.9.2012 22:34:38   
Andriance
И јас да продадам нешто user posted image

Нов некористен ( добиен на подарок ) флипер за бањање. од ОК Baby...цената му беше 1500, го продавам за 1000 ден.

инфо во пп

user posted image

user posted image

исто и наочари од 0+ до 2 години.

user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 6.9.2012 22:42:18 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Оглас
7.9.2012 13:44:12   
miana
Mamicki dali nekoja od vas ( od Skopje ) prodava dubak od postarite modeli ( po tezok da e ) sakam da kupam za malata..Imam eden sto go dobiv na povojnica ama e mnogu skart,od edno sednuvanje se skina sedisteto i premnogu e lesen mi e strav deka ke se prevrti detevo...Imate li nekoj pokvaliteten od postarite dubaci???

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Оглас
7.9.2012 13:56:34   
mamaVesna23

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Mamicki dali nekoja od vas ( od Skopje ) prodava dubak od postarite modeli ( po tezok da e ) sakam da kupam za malata..Imam eden sto go dobiv na povojnica ama e mnogu skart,od edno sednuvanje se skina sedisteto i premnogu e lesen mi e strav deka ke se prevrti detevo...Imate li nekoj pokvaliteten od postarite dubaci???


Pa jas imam takov od Cam firamta, konecno go trgnavme, nema zasega koj da go koristi, a ne sum pomislila deka moze da go prodademe. Da se konsultiram po doma, bidejki stvarno, i mene mi e strav ko ke gi vidam onie maline lesni dubaci po igrotekine.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Оглас
7.9.2012 13:57:45   
miana
ajde pisete cena koj imate i sliki ako mi stavite super bi bilo..Pisete pp ako sakate

(Одговор на членот mamaVesna23)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Оглас
7.9.2012 14:07:51   
mamaVesna23
Prv pat probuvam ova so slikive, ako uspee co Copy.Paste dobro :)

ako ne eve od fejsbukot na kerka mi :)



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 8.9.2012 9:52:46 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Оглас
7.9.2012 23:56:58   
Andriance
Сликата на мамаВесна23

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamaVesna23)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Оглас
10.9.2012 9:15:13   
miana
Андрианче го продаваш ли дубакот? Ај пиши ми во пп дали го продаваш,колку пари и каде жеивееш...Тенк јуууу user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?