|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 12:03:12   
Malecka23
nie sme top shop hepi femiliuser posted image user posted image user posted image .Imam mn proizvodi kupeno dormeo dusek pernici ete sea za malata i bebeski dusek,kesi z avakumiranje racen blender turbo owen joka bokal relax&tone delimani sadovi celiot set plus digitalnata vaga a sega sum na um posle poroduvanje orbit trek da zemam i tie helankite.skoro od se sto imam zemeno sum prezadovolna soven od joka bokalot koj e totalno rpomasena investicija,Od dosegasnoto iskustvo ona sto e baby bulloet e samo frlanje pari spored mene ti ke preferiras na bebeto da mu dades sveza kasicka a ne zamrznata zatoa racniot blender ke ti zav rsi rab psoto odma mozes svezo kasice da napravis bez problem a skoro 5000den e premnogu z anesto sto ke go koristis realno malku faka za 1500 i da se rasipe krivo d an eti bide barem ke go iskoristis za parite ...ama najdobro ti si znaes

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 12:50:42   
Dimana
Vo potraga sum po dobar set nozevi ,pa da prasam dali nekoj ima kupeno od Miracle Blade nozevite na top-shop .?

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 13:58:16   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: boni25

Sakav da ja otvoram ovaa tema so cel da gi prasam novite mamici dali nekoja od vas cula ili pak go koristela blenderot baby bullet sto se prodava preku top shop, na um sum da go kupam, mi izgleda dosta prakticen za priprema za bebeska hrana a nie so dohrana ke pocneme zdravje za mesec dena. Megjutoa pokraj blenderot ima i dosta dodatoci koi se i za zacuvuvanje na bebeskata hrana vo frizider i specijalni sadovi za zamrznuvanje na istata. Site pedijatri se so razlicen stav vo vrska so ova prasanje, pa me interesirase i vase mislenje, moze ima nekoj na forumov sto se razbira poveke vo tie prehrambeni procesi pa bi mozel podobro da mi objasni. Eve za ovoj vid na blender vi zboram, bas bi mi doslo dobro nekoe mislenje za vo skoro da se odlucam dali da go zemam ili pak da si kupam obicen racen blender za priprema na kasisckite na moeto bebence.

Јас го имам Бејби Булет освен што е многу бучен немам други замерки. Ми врши работа,сега засега само едниот нож оти јадеме кашесто ама има уште еден за блендирање на покрупни парченца што мислам дека е предност. И има и голем сад како оние обичните блендери, можеш и поголема количина да блендираш. Инаку оние за замрзнување ги немам уште употребено оти тек почнавме да јадеме тврда храна ама во секој случај добри калапчиња се за домашен сладоледuser posted image  
Мој совет ако можеш да си го дозволиш, купи го, нема ништо помалку од обичен блендер, напротив има повеќеuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 14:00:00   
Pepelaska *
Јас се мислам да го купам она машинччето за шиење, да не има некој случајно?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 14:31:47   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: boni25

Sakav da ja otvoram ovaa tema so cel da gi prasam novite mamici dali nekoja od vas cula ili pak go koristela blenderot baby bullet sto se prodava preku top shop, na um sum da go kupam, mi izgleda dosta prakticen za priprema za bebeska hrana a nie so dohrana ke pocneme zdravje za mesec dena. Megjutoa pokraj blenderot ima i dosta dodatoci koi se i za zacuvuvanje na bebeskata hrana vo frizider i specijalni sadovi za zamrznuvanje na istata. Site pedijatri se so razlicen stav vo vrska so ova prasanje, pa me interesirase i vase mislenje, moze ima nekoj na forumov sto se razbira poveke vo tie prehrambeni procesi pa bi mozel podobro da mi objasni. Eve za ovoj vid na blender vi zboram, bas bi mi doslo dobro nekoe mislenje za vo skoro da se odlucam dali da go zemam ili pak da si kupam obicen racen blender za priprema na kasisckite na moeto bebence.

Јас го имам Бејби Булет освен што е многу бучен немам други замерки. Ми врши работа,сега засега само едниот нож оти јадеме кашесто ама има уште еден за блендирање на покрупни парченца што мислам дека е предност. И има и голем сад како оние обичните блендери, можеш и поголема количина да блендираш. Инаку оние за замрзнување ги немам уште употребено оти тек почнавме да јадеме тврда храна ама во секој случај добри калапчиња се за домашен сладоледuser posted image  
Мој совет ако можеш да си го дозволиш, купи го, нема ништо помалку од обичен блендер, напротив има повеќеuser posted image



Па не би се согласила, освен што има повисока цена нема ништо плус, 10тина чашки кои нема да ги користиш (во случајов ми звучи као утеха - ај калапчиња за сладолед), зафаќа повеќе место итд...

Абе иди земи си нормален блендер со плус рачен за 1000 ден. и ќе бидеш раат, само немој тој од ТОП ШОП затоа што пушта р'ѓа и се полни капакот со вода па не работи како што треба.

А ако на некој му треба идеја за смрзнување, јас вака правев: Смрзнував само варено телешко со ориз (правев количина пр. за една недела бидејќи секој ден јадевме месо), потоа го ставав во стаклените тегличли од кашичките на ХИПП и во замрзнувач. Секој ден си вадев по една и си додавав различни зеленчуци и имавме различно јадење. Па и сто пати боље во стакло да смрзнам него во пластика.




_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 15:52:57   
Malecka23
user posted image

zemi gi ovie ama sivite isklucivo dobra cena i extra se jas gi koristam skoro 2god i ne mrdnale

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dimana

Vo potraga sum po dobar set__ nozevi ,pa da prasam dali nekoj ima kupeno od Miracle Blade nozevite na top-shop .?


< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 29.6.2012 14:11:13 >

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 19:07:57   
anaana
jas go imam toj babt bullet mi go donesoja na poklon kumovite. ama seuste ne sum pocnala da go koristam mali sme za kasicki. od nareden mesec ke pocnam pa ke vi kazam iskustva.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.6.2012 13:09:28   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: boni25

Sakav da ja otvoram ovaa tema so cel da gi prasam novite mamici dali nekoja od vas cula ili pak go koristela blenderot baby bullet sto se prodava preku top shop, na um sum da go kupam, mi izgleda dosta prakticen za priprema za bebeska hrana a nie so dohrana ke pocneme zdravje za mesec dena. Megjutoa pokraj blenderot ima i dosta dodatoci koi se i za zacuvuvanje na bebeskata hrana vo frizider i specijalni sadovi za zamrznuvanje na istata. Site pedijatri se so razlicen stav vo vrska so ova prasanje, pa me interesirase i vase mislenje, moze ima nekoj na forumov sto se razbira poveke vo tie prehrambeni procesi pa bi mozel podobro da mi objasni. Eve za ovoj vid na blender vi zboram, bas bi mi doslo dobro nekoe mislenje za vo skoro da se odlucam dali da go zemam ili pak da si kupam obicen racen blender za priprema na kasisckite na moeto bebence.


Јас го имам Бејби Булет освен што е многу бучен немам други замерки. Ми врши работа,сега засега само едниот нож оти јадеме кашесто ама има уште еден за блендирање на покрупни парченца што мислам дека е предност. И има и голем сад како оние обичните блендери, можеш и поголема количина да блендираш. Инаку оние за замрзнување ги немам уште употребено оти тек почнавме да јадеме тврда храна ама во секој случај добри калапчиња се за домашен сладоледuser posted image
Мој совет ако можеш да си го дозволиш, купи го, нема ништо помалку од обичен блендер, напротив има повеќеuser posted image



Па не би се согласила, освен што има повисока цена нема ништо плус, 10тина чашки кои нема да ги користиш (во случајов ми звучи као утеха - ај калапчиња за сладолед), зафаќа повеќе место итд...

Абе иди земи си нормален блендер со плус рачен за 1000 ден. и ќе бидеш раат, само немој тој од ТОП ШОП затоа што пушта р'ѓа и се полни капакот со вода па не работи како што треба.

А ако на некој му треба идеја за смрзнување, јас вака правев: Смрзнував само варено телешко со ориз (правев количина пр. за една недела бидејќи секој ден јадевме месо), потоа го ставав во стаклените тегличли од кашичките на ХИПП и во замрзнувач. Секој ден си вадев по една и си додавав различни зеленчуци и имавме различно јадење. Па и сто пати боље во стакло да смрзнам него во пластика.

Калапчињата не се пластични туку гумени и многу лесно излегува замрзнатата храна, а стакло како стакло може и да пукне. И да, ИМА повеќе работи од обичен блендер, си ја врши својата функција и мене ми користи, па кој како сака.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.6.2012 13:19:36   
Beatris
Е уште бетер ако се гумени. Сепак стакло си е стакло, ова беше само идеја, во секој случај подобро е свежо! Штом веќе го имаш со здравје да си го користиш, зборот ми беше за другите што размислуваат дека нема потреба толку пари да фрлат за нешто што може да го имаат за 1500 ден. (и тоа зборам за марки како Горење, Браун и сл.) а не но-нејм како од топ шоп.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 14:36:09   
Gardenia
има ли некој искуство со перниците дормео,оние анатомските мемосан, со мемори пена?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 15:41:16   
cacisk
Jas gi imam Memosan Classic i sum prezadovolna. Polneti se so memori pena i veke 2 godini gi imam i glavata voopsto ne me boli nautro poradi loso spienje ili slicno. Se prilagoduvaat spored polozbata na glavata i mnodu se dobri. Na site vi gi preporacuvam.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 15:51:34   
Pepelaska *
Исто и јас ја користам таа перница и сум презадоволна, се наспав откако ја купив,
а мм па не може да спие на неа( зависи и до човекот)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 16:39:53   
Natuska85
Јас ја имам еднослојната со мемори пена и неможам да спијам на неа многу ми е ниска,ама затоа син ми пред некој месец кашлаше многу и викам да го ставам на повисока перница и од тогаш почна цела вечер да ја преспива(зезам така се поклопиuser posted image ).Ама еве баш синоќа приметив дека многу се поти од неа и му ја тргнав,сега барем додека е жешко.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 21:31:36   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: cacisk

Jas gi imam Memosan Classic i sum prezadovolna. Polneti se so memori pena i veke 2 godini gi imam i glavata voopsto ne me boli nautro poradi loso spienje ili slicno. Se prilagoduvaat spored polozbata na glavata i mnodu se dobri. Na site vi gi preporacuvam.
Потпис најдобра перница што сум ја купила, не ја менувам за ништо.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.7.2012 22:18:55   
Gardenia
е па и јас ради главата сакам да земам,ај ќе видам која ќе ја одберам или анатомската или класикот

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
16.8.2012 8:35:01   
Luci
Отидовме вчера во топ шоп за х2о моп а излеговме со плус дормео мемо сан трослојна перница за М и пауер џусер. Ептен мерак ми беше за Х2о мопот, вчера го пробав малце само на ламинатот ама не го ни прочитав упатството претходно и сакав да прашам некој од тие што го користите, ламинат на која брзина чистите? На 1,2 3 или 4?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
16.8.2012 9:18:27   
penelopa
Луци јас го имама Х2О Муп и да ти кажам не е нешто wow врши раота ама не е така како што е прикажан на рекламата. Инаку јас имам паркет обично чистам на 2-ка а на 4- ка тепихот обично го поминувам. Чистев и прозори ама водата нон стоп ми капеше , го испробав и во кујна ама пак ќе кажам не сум нешто посебно одушевена. За трослојната перничка user posted image



_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
5.9.2012 23:21:01   
Bilence2
Jas epten se zagreav za cistacot na parea, no bev vo Gr na odmor i tamu najdov cistac na parea od markata kercher, go kupiv i sum prezadovolna. Me predomislija za ovoj na topshop, a i se uveriv deka.ne vredi tolku za parite. Nema silen pritisok na pareata i posle odreden period pocnuval da tece namesto parea da ispusta. So cistacot podovite svetnuvaat, a rernata i plotnata za gotvenje svetnuvaat za 1 min. Prozorite- svetat so edno pominuvanje- epten se naoga uredov za po doma. Da ne zboram i deka celata bebeska oprema koja.6 godini fakase prasina ja pominav so parea i se osvezi ko da sum ja perela vo masina.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
5.9.2012 23:24:18   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Jas epten se zagreav za cistacot na parea, no bev vo Gr na odmor i tamu najdov cistac na parea od markata kercher, go kupiv i sum prezadovolna. Me predomislija za ovoj na topshop, a i se uveriv deka.ne vredi tolku za parite. Nema silen pritisok na pareata i posle odreden period pocnuval da tece namesto parea da ispusta. So cistacot podovite svetnuvaat, a rernata i plotnata za gotvenje svetnuvaat za 1 min. Prozorite- svetat so edno pominuvanje- epten se naoga uredov za po doma. Da ne zboram i deka celata bebeska oprema koja.6 godini fakase prasina ja pominav so parea i se osvezi ko da sum ja perela vo masina.

значи ептен е од корист да има човек еден таков чистачuser posted image а смеам ли да прашам за цената колку те чинеше?user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
6.9.2012 0:19:49   
Bilence2
So tax free mi izleze okolu 150 eur. Modelot e "karcher sc 3.000" a go kupiv od edna ogromna prodavniza za el.oprema. pozadi ikea. Ovoj na top shop e 100 eur, ama mislam deka so dopolnitelni 50 dobiv 3 pati podobar ured baska germanska rabota e, ne e made in china.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.9.2012 17:12:28   
pucilda
dali nekoj go kupil pojasot za slabeenje,toj violetoviot sto go reklamiraat sega,neznam kako se vikase----nesto sejper taka nesto,i kolku ste zadovolni?

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
7.10.2012 18:17:04   
Annet
ај сега да ми кажете ако некоја го има ПЕИНТ БУЛЕТ,апаратчето за бојадисување,дали сте задоволни.
http://www.topshop.com.mk/paint_bullet_set-1852417-836-pc.html?main=productsontv&ils=10&irp=6&pcs=3

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
7.10.2012 21:29:08   
mila 3
Gi ima li nekoj pernicite Mia? Gi kupiv jorganite ama za pernicite se mislev, nekako mi se meki user posted image

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 7.10.2012 21:30:32 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
8.10.2012 9:05:54   
Annet
hehe jas gi imam Mia pernicite,jas nemozam nikako da spijam na niv,ama na mm mu se pogodija:))) stoznam ......ne potat, vazno:))

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
8.10.2012 9:14:33   
Luci
И јас имам Миа, и ме поти и не ми е угодна баш за спиење. Сега планирам да си купам од Јуск има убави видов вчера набзринка кога поминав. миа е релативно висока перница, ако ти одговара да спиеш на таква купи си, ама ако си спиела на пониска ама ич нема да ти одговара

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

imence za moeto bebence
lidiicka28

llidiicka

antonija (42%)

lena (15%)

ksenija (9%)

tereza (7%)

mateja (27%)


Број на сите гласови: 139

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!