|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
18.6.2012 22:58:11   
suzeto
jas denes pocnav so klomifen.......po edno vo denot.uste ovoj mesec da probam i od sledniot kontracepcija pa inseminacija vo septemvri........gi zemam na svoja raka ..samo se mislam dali po edno ili??????????sto mislite vie.....znam deka treba so dr.da se konsultiram.......no utre ke i se javam na dr.da vidime sto ke mi rece........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: Кломифен
19.6.2012 1:10:53   
Melanija RR
Сузето секоја стимулација мора да се прати од лекар,и како ќе и се јавиш и кажеш слушај јас си пијам кломифен кога да дојдам на ехо?Мислам дека грешиш тоа си требала во консултација со лекар за да ти предложи која доза е најдобро.Јас сум пиела и по едно и по две.но прашање е и од кој ден зависи кај сите е индивидуално 3 или 5 ден од циклус.Уште утре да одиш на гинеколог ти е мој совет,а секако ти си знаеш најдобро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: Кломифен
20.6.2012 21:57:40   
suzeto
se slusnav so dr.i mi rece deka e OK moze po edno da pijam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: Кломифен
21.6.2012 15:51:12   
Нивеа
jas utre ke gi vidam rezultatite od folikulometrija i zavrsuvam so 3-mesecnovo pienje na klomifen, ne mozam da izdrzam poveke...klomifenot mnogu negativno mi vlijaese,daj boze nikogas da ne gi pijam

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: Кломифен
21.6.2012 20:36:06   
Melanija RR
Нивеа дај боже да нетреба никогаш веќе кломифен user posted image ,а ако треба пак барем 1 месец прави пауза

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: Кломифен
22.6.2012 14:27:28   
Нивеа
melanija denes bev i povtorno samo eden folikul na leviot jajnik 21mm, endometrium 8.8 i pak inekcija pregnil 5000 i doktorot mi preporaca mnogu se.. vikendov user posted image user posted image hahahahahaha...i mi rece posle ova sekako bil na odmor toj i mu predloziv i jas da odmoram sekako stom e toj na odmor i plus da imam vreme da gi simnam dodadenite kilca (klomifenov me sekna) user posted image a posle avgust pak vo nova borba za user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: Кломифен
22.6.2012 22:01:00   
Melanija RR
Ако е еден битно да е вреден user posted image да се насмееме ама се е таман user posted image
За кломифен не ми збори за поправање јас со повеќе паузи ги земав ама сум рекордер 7 пати за 1,5 година
И не мисли за следен месец туку мисли на овие 2-3 дена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: Кломифен
23.6.2012 16:03:46   
suzeto
denes mi e 8 denbev na eho imam samo eden folikul 13mm

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: Кломифен
24.6.2012 18:28:36   
Нивеа
fala ti melanija, vcera i deneska sum podobro mislam deka i treba da se pomiram i jas i da odmoram ovie dva meseci, da ne se zamaram so folikuli i so endometriumi i so toa dali ke imam ili nemam ovulacija, pustam brigu na veselje user posted image
suzeto 8 den-13 mm folikul e super do 14 den pa i 16 ke ti bide zrel, zavisi kolku ti raste dnevno, kako i da e i 1mm da ti raste do 14 den ke ti bide 18 pa i togas pocnuva ovulacijata od 14 do 16 den kaj normalna menstruacija i mozes da i spomenes na doktorkata da ti udari pregnil inekcija za sigurno da pukne folikulot da ne se napravi cista...pozdravce i ajde belki ke imame ja i ti srekja so ova folikulive po eden ama vreden :) guskiii

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: Кломифен
24.6.2012 20:54:55   
suzeto
da da obavezno so pregnil...........i daj boze site da imaat sreka ovaa godina site da ne posreki so po edno user posted image ili user posted image user posted image user posted image .......

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: Кломифен
24.6.2012 23:24:02   
mmbucko
Suzeto, izvini shto se mesham ama klomifenot ne e igracka. Nikako nesmee da se zema na svoja raka i bez sledenje na situacijata. Bashka klomifenot ima kumulativno dejstvie i sekoj nareden posledovatelen ciklus ima se pojako i pojako dejstvo. Samo za primer, jas i pokraj sledenje od lekat posle tretata tura klomifen razviv simptomi na hiperstimulacija, imav izliv na krv vo stomakot i zaglaviv 10 dena vo bolnica. Klomifenot voopshto ne e igracka!!!!!!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: Кломифен
24.6.2012 23:29:56   
mmbucko
Ova go komentiram i za site patalci koi se macat za bebule i pijat klomifen. Koj ne go trgal toj pat neznae kako e. Ama se isplati definitivno. Na site vi posakuvam shto pobrgu da gi vidite dvete crtki shto zivot znacat.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: Кломифен
25.6.2012 8:01:12   
Нивеа
mmbucko vo pravo si, bez konsultacija od doktor ne treba da se zemaat, jas gi piev tri pati po red i sega ke pravam pauza, evtini apcinja a strasno ti go poremetuvaat sistemot, barem kaj mene.

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: Кломифен
25.6.2012 22:42:05   
suzeto
da se konsultirav so dr............no ako klomifenot se tolku strasni sto da pravime so drugite pr.merional i tn...
denes folikulot bese 17-18 mm utre pak na eho pa pregnil .......no mislam deka e rano utre sto mislite vie ne e najdobro koga ke dostigne golemina 22-24????????????

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: Кломифен
26.6.2012 22:11:07   
sonca
jas sum nova na forumot.veke 5 meseci se obiduvame za bebce i nistouser posted image minatiot mesec doktorkata mi prepisa klomifen od 50 mg ,2 pati na den,ama folikulite duri na 18 den mi bea 17 mm.ovoj mesec mi prepisa da pijam samo po tri pati na den od 5 den na ciklusot,sakav da prasam dali nekoj ima pieno tolkava doza i kako vi bila uspesna li? blagodaram odnapred

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: Кломифен
27.6.2012 6:55:09   
Нивеа
sonca kako prvo dobredojde...
jas do tolkava doza na den ne piev, no piev tri meseci klomifen od 3 den na ciklus do 7 den po dve nasabajle i navecer i ete sega odmaram poradi toa sto mora pauza da se napravi po 3 meseci, i prvo pred klomifenot i mene mi kasnea folikulite taka i duri 20 den ili 22 den ke imav ovulacija sto bese mnogu kasno, i doktorot mi velese deka imam kasna ovulacija, no so klomifenot prviot pat koga go piev 18mm mi dostigna na 16 den, vtoriot mesec 20.5 na 15 den a eve nekni koga bev na folikulometrija na 14 den od ovulacija imav 21mm folikul . slusaj go doktorot/doktorkata sto ke ti kaze i se ke se sredi, sigurno tie znaat i sigurna sum deka ne za dzabe ti ja napravile terapijata taka...so srekjicka....

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот sonca)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: Кломифен
27.6.2012 20:30:41   
sonca
ti blagodaram mnogu na podrskata,novi mi se site ovie raboti i malku me faka strav i panika kako se ova ke zavrsi.od utre pocnuvam so klomifenot i se nadevam na pozitivni rezultati iuser posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: Кломифен
27.6.2012 21:14:30   
Melanija RR
sonca jas imam pieno po 3 na den pocnuvajki od 3 den od ciklus,ne e strasno ako na 17 den ti bile 18mm ako podocna dobivas.Uspesnosta ne zavisi od toa kolkava doza ;e pies,jas so 2 na den imav po 1 folikul,a so na den 1,nikogas ne se znae.So srekja

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: Кломифен
27.6.2012 21:52:11   
sonca
fala...me plasese samo dozata deka nemav procitano nekoj da piel po 3 zatoa.. pozz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: Кломифен
27.6.2012 22:22:24   
malena1
Sonca i jas piev po 3 od treti den i nemav problemi imav 4 golemi jajce kletki, a so 5 se odi na in vitro :)

(Одговор на членот sonca)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: Кломифен
29.6.2012 13:52:30   
Нивеа
sonca pocna li so klomifenot? kako se osekjas?pozz

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот malena1)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: Кломифен
29.6.2012 17:09:26   
sonca
da da pocnav ,eve veke vtor den mi e,pa nemam nekoi osobeni promeni no nekako kako da me faka vrtoglavica,so mislam deka e malku psohicki od toa so citav vo upatstvoto,no mora da se izdrzi,inaku doktorkata mi rece da od koga ke go ispijam poslednoto apce da pocekam dva dena pa veke tretiot da odam na merenje folikuli toa mu doaga na12 den od ciklusot.se nadevam deka ovoj pat gospod ke mi pomogne i na mene i na site so cekameuser posted image .pozz

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: Кломифен
3.7.2012 15:25:58   
Нивеа
sonca so srekjicka ovoj mesec i normalno user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот sonca)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: Кломифен
5.7.2012 10:10:55   
cacisk
Jas vcera bev na folikulometrija i na 11 den nemav nitu eden folekul user posted image a piev klomifen po 2 na den, sabajle i navecer. I doktorot se cudese kako e mozno toa. Rece mozno e deka ovoj mesec prolaktinot mi e visok 54 ama ne e bas siguren. Dali na nekoja od vas se ima sluceno posle klomifen da nema voopsto folikuli?

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Кломифен
5.7.2012 10:30:35   
sonca
jas denes bev na eho,12 den mi e i imam dobri rezultati.na leviot jajnik imav 5 folikuli od koi edniot bese 18 mm,a drugiot 16 mm i drugite tri pomali.taka da doktorot mi rece ne utre ama sabota i nedela sigurno ke puknat i e odlicno vreme za odnosi,pa drzam sreka i se nadevam deka ovoj mesec ke se izraduvameuser posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?