|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Депилирање во бременоста
1.10.2009 11:11:17   
Палешка РР
Труднички, како се справувате со несаканите влакна по вашето тело? user posted image
Дали со болна восочна депилација, со крем, или со Sensor, Gillette, Wilkinson? user posted image
Чув дека восочната депилација не е препорачлива во бременост, па да ве чујам? user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 11:39:31   
srekna mama
јас се депилирав со восок,па немаше никаков проблем-супер,ептен хигиенски,за после порагај петка

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 11:52:21   
Еца
Јас првата бременост се депилирав до осми месец, значи почеток на осми и козметичарката ми вика ова ти е последен пат што ќе те депилирам. Ќе ми се породиш на креветотuser posted image user posted image user posted image Инаку не чувствував болка, целосна депилација си правев, но по породувањето, јас не можев да издржам никаква болка, дури ни нозете веќе не ги депилирав, ми се побркаа хормоните, па преминав на депилирање со крема или од време на време бикчеuser posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 11:56:50   
profesorica
Во бременоста се депилирав со крема VEET ама при крај веќе имав ептен потешкотии.последното депилирање ми беше при крај на 8 ми месец а само што влегов во 9 ти се породив па таман ми беше.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 12:03:15   
Палешка РР
Јас се депилирав сама со крем Veet, меѓутоа гледам дека не ќе можам повеќе, видокругот ми е намален user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 12:05:20   
mother 29
аууууу,на крај пред порагајот едвај се фатив ххехех

палеска викни го мм на помош.јас првиот пат се зезнав,ама здравје боже за второ го викам..обавезно

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 14:57:50   
alex_mo
    I jas se depiliram so vosok i super mi e.Sosema normalno.Ja prasav kozmeticarkata (bidejki ima razni stavovi za depiliranjeto) Dali mozam da se depiliram i vo bremenosta.A nejziniot odgovor :Ako ne te sredam jas kako ke mozes koga  od meseto  nisto nema da mozes da vidis.Znaci mislam deka depiliranjeto e po praktiscno i pohigienski ,a osobeno posle poroduvanjeto.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Депилирање во бременоста
1.10.2009 15:19:07   
Saturn
Цело време со топла восочна депилација. И пред и после породување. Првиот пат имав среќа се издепилирав (целосно) 3 дена пред да се породам, а првиот пат после породуванје мислам дека се депилирав после 40 - тина дена. Ептен имав епизиотомија и сакав што повеќе да зарасне пред депилирање.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Депилирање во бременоста
11.11.2009 23:04:30   
biljana16
Jas se depilirav do  krajot na 16 nedela. Posle toa razgovarav so doktorot i toj mi zabrani vosok i kremi. Rece deka mozno e da se pojavat komplikacii. Sega prv pat vo zivot go zemav bricot. Malku se osekam neugodno no za da e vo red maloto se ke izdrzam.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Депилирање во бременоста
11.11.2009 23:16:10   
nadica
Se depilirav celosno so topol vosok ama za edna upotreba mpjata kozmeticarka takov koristi do kraj na bremenosta duri i so ppminat termin me depilirase pa koga i kazav se ispanici :-) se bese vo red naredna depilacija mi bese po 3 meseci ama bidejki kerka mi bese placka nemozev da ja ostavam

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Депилирање во бременоста
1.12.2009 22:51:26   
***Lide***
jas odam na depilacija so topol vosok a se konsultirav i so ginekologot mi rece deka nema precki za depilacija znaci ke prodolzam da odam pa i ne e tolku bolno

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Депилирање во бременоста
26.12.2009 19:33:26   
arh_diz
на мене гинекологот ми рече да не се депилирам. Рече не е ништо страшно доколку се издепилирам но подобро да не се депилирам

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Депилирање во бременоста
26.12.2009 19:44:30   
ikipp
jas so krema


(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:35:18   
Curica
Dragi forumdziki, me interesira dali koga odevte na poragaj, celosno vi bese izdepiliran vasiot intimen del i dali toa e neophodno. Jas sum 7mi mesec i voopsto ne se depilirav, tuku samo se bricev. No intimniov del sega bas i ne mozam ubavo da go sreduvam, neznam sto da pravam vo dilema sum, ve molam spodelete nekoe iskustvo so mene.user posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:40:02   
nadica
јас уште од почеток одев на целосна депилација и немав проблем бидејќи бев 2-3 дена предходно на депилација
ако не си средена таму ќе те средат а можеш да побараш помош и од маж ти user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:40:39   
profesorica
мене две/три недели пред пораѓај ми беше депилирана интимата.така се породив, не бев тазе депилирана.




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:40:57   
mother 29
јас на порагај отидов со целосно избричена..се средив со помош на огледалце убаво....а мислам ако не си целосно средена во болница те бричат..затоа поубаво среди си се домаuser posted image

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:45:52   
Cacko
jas bev na depilacija intima edna nedela pred da se porodam,taka da maznicka im bevuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 10:57:30   
BILE.F
Нозете ги депилирам со депилатор, а препоните не можам, па одам на депилација. Сега скоро се депилирав па планирам во 9-ти на почеток да одам пак на депилација и таман да бидам средена!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Депилирање во бременоста
11.3.2010 11:03:28   
Curica
E zenski bas vi blagodaram. Znaci ke si se sredam doma nekako. Poarno jas doma da se sredam sama, otkolku tamu da me sreduvaat.user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Депилирање во бременоста
17.5.2010 12:41:58   
lb81
jas vo tekot na cela bremenost nozete gi depiliram na kozmeticar eve i denes sm zakazana  a veke su 18 dena vlezena vo 9 ti. Malku mi e strav ama se nadevam se ke bide ok.Ama za intimniot del malku potesko a i nikogas ne sum go depilirala od pusti strav samo se brica ama i toa sega tesko odi taka da go angaziram mm toa ti e sto da se pravi

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Депилирање во бременоста
7.6.2010 16:48:58   
penelopa
Конечно се решив и си закажав депилација на козметичар...на почеток на бременоста мислав дека е подобро да не се депилирам а сега веќе (по препорака на г.) може- ах плус и толпо фаќа немозам вака да се поднесам user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Депилирање во бременоста
7.6.2010 16:57:22   
Maca25
Јас препоните ги  издепилирав 2 недели пред термиот, така да мислев дека ќе си бидам средена за пораѓај. ама моево малечко ме зензна и не сакаше да излезе уште 10 дена од мешето и после тоа морав да се избричам. Оттогаш се бричам, и нозе и интима, не сум отишла на дпилација од страв дека сега ќе ме боли многу. Порано само се депилирав, никогаш се немав избричено. Сега собирам сила за депилација пред одмор. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Депилирање во бременоста
7.6.2010 17:00:14   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Јас препоните ги  издепилирав 2 недели пред термиот, така да мислев дека ќе си бидам средена за пораѓај. ама моево малечко ме зензна и не сакаше да излезе уште 10 дена од мешето и после тоа морав да се избричам. Оттогаш се бричам, и нозе и интима, не сум отишла на дпилација од страв дека сега ќе ме боли многу. Порано само се депилирав, никогаш се немав избричено. Сега собирам сила за депилација пред одмор. 


Ехе Маца user posted image user posted image user posted image ајде собери сила после раат ќе бидеш неколку неделиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Депилирање во бременоста
7.6.2010 17:03:42   
Rossana
Дали за време на бременоста може да се депилира? Препорачливо е во текот на деветте месеци несаканите влакна да се отстранат  исклучиво со восочна депилација, а не со хемиски препарати.  

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?