|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Електричен бокал
10.10.2013 6:25:14   
bucko mal
Imam elek.bokal I epten mi vrshi rabota.Go koristam za kafe,caj,za bebushov mu prevrivav voda vo nego.Koga gotvam isto taka go koristam ako mi treba vrela voda.Sekojdnevno go imam vo upotreba.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Електричен бокал
10.10.2013 9:39:17   
Bethany
И јас го користам ептен многу, за кафе, за чај, кога ми треба за јадење жешка вода итн.
Многу ми е практичен за се нешто, од време на време ставам една кесичка лимонтус со вода, превријам и чист ко солза user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Електричен бокал
10.10.2013 11:13:27   
vezilka RR
Јас го чистам со оцет. Ставам од вечер малку оцет, да отстои цела вечер и сабајле го мијам. Свети како нов.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Електричен бокал
10.10.2013 13:07:36   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас го чистам со оцет. Ставам од вечер малку оцет, да отстои цела вечер и сабајле го мијам. Свети како нов.


Е па гледаш може и со тоа некогаш да пробам, ова дека ептен само се мие, нема потреба од раце квасење, инстант, ама кога се случи да немам дома кесичка лимонтус, може и овака да пробам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Електричен бокал
10.10.2013 14:05:51   
Felly RR
Јас одамна не сум го извадила бокалот, дека многу брзо се насобира бигор, и не го користиме често. И јас ставав оцет, а може и вака со лимонтос да пробам. Фала на споделениот совет Бетани!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Електричен бокал
12.10.2013 1:07:42   
Snowhite RR
Е баш денеска сакав да си купам бокал од Техномаркет ама многу ми беа скапи, само еден имаше поефтин ама немаше филтер, моментално немаче од другите и ништо не купив, друг пат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Електричен бокал
12.10.2013 6:59:13   
deluxe
Многу практична работа,за жал веќе ја немам ,се расипаuser posted image
Имав од Вицко ,и тоа беше стварно брз и голем.Но неквалитетен се погоди,изгледа тоа фабричка маана му е на тие бокали се расипуваат во копчето кај сто се поврзува со електричниот дел

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 12.10.2013 7:02:06 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Електричен бокал
12.10.2013 7:44:13   
Hunny
За чистење на бокалите има во Кам едни кесички за бигор.Убаво чистат.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Електричен бокал
12.10.2013 19:57:07   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас го чистам со оцет. Ставам од вечер малку оцет, да отстои цела вечер и сабајле го мијам. Свети како нов.


Е па гледаш може и со тоа некогаш да пробам, ова дека ептен само се мие, нема потреба од раце квасење, инстант, ама кога се случи да немам дома кесичка лимонтус, може и овака да пробам user posted image


i so ocet nema pipkanje, se stava malku ocet i voda do minimum, se pusta da se zagree, potoa se mucka i se istura i se plakne, race ne se ni nakvasuvaat, od bigor ni traga ni glas, potroseno vreme 5 minuti
vo nedostatok na limontus i ocet i sok od svez limon vrsi rabota ista procedura so zagrevanje


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Електричен бокал
12.10.2013 21:25:18   
MademoiselleNina
Ја еднаш го чистев со пулирапид, и нема да ми текне пак! user posted image user posted image user posted image user posted image
Ми требаа едно 2 саати да го исплакнам, и едно 50 л вода и 10 пати го зовривав и ја истурав водата и пак не бев сигурна дека е исплакнат.

После тоа светеше ко нов user posted image

Сега го чистам само со лимонтоус и малку вода, а у последно време и тоа не го правам, се насобира толку многу бигор што сам се одлепува од дното како плочка user posted image и потоа факајм со рака и го фрлам


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Електричен бокал
29.11.2013 4:27:05   
bucko mal
Mi se rasipa stariot bokal I si kupiv nov.Si ja podnoviv starata kujnauser posted image
Koga go kupuvav zabelezav I sredstvo za vnatresno cistenje ama ne go kupiv.
Crven zemav,zabegav veke so crvenava bojauser posted image

user posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?