|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 13:57:42   
Ikana
vaka zenski jas imav slucaj kade sto ne bese vekje bitno dali privatno ili drzavno ke bide zafatot tuku koj e postrucen i kade da go najdam vistinskiot doktor za taa rabota. Znaci mozese i privatno i drzavno, arno ama doktorot mi bese vo drzavna...prethodno se sum odela privatno (vo privatna ordinacija i vo Sistina) ama zbor ne zucnav koga mi rekoa ke odis vo drzavna i tocka. Znaci rabotata bese da se zavrsi se dobro i bezbolno i strucno, a za "luksuziranje" (posto izvinete ama za mene e luksuz da odis privatno, i gledam sega koga jas sum vo brak kako se rasporeduvaat finansiite, a porano mnogu mnogu ne mi bilo bitno posto mama i tato plakjale) ne stanuva zbor voopsto, koga imas maka sto vika Dorotea "na muku se poznaju junaci" ima da si go baras careto i vo drzavna, i vo privatna pa i vo vselenska bolnica!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 13:59:54   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Mojot stav e toj i toa e toa..rekov da imam pari ke dadam - no koga treb ada izberam za idninata na moeto bebe i za poragajot koj trae tri dena - jas se odluciv za prvotot ..Ke zacuvam maticni kletki...Pa GAK ne e nekoja supa pa da ne se grizat za mene i bebeto..Jas ne odbiram da se poragam na ulica tuku vo drzavna klinika...Prviot pat koga se poragav bev svedok na dve zeni doneseni od sistina vo drzavna,takada i tamu ne si 100% sigurna..Ne vikam deka ne bi se porodila vo remendika NO da se zaglavam za tri dena da se osekam kako princeza NE FALA..Eve nekolku zeni kazuvaat deka ne se bas zadovolni od sestrite vo sistina pa sto e togas razlikata..Cistotata e na povisoko nivo vo privatnite neli i moze pohuman odnos imaat ..Ama aj spoerdi im gi platite na tie sestri i na ovie...Pa normalno deka ke se smeska za razlika od ovaa... SAKAM I JAS privatno ama nemozam da si pruzam dve zadovolstva ( kletki  iporagaj ) toa mi e veke premnogu i zatoa se poragam vo GAK...A bebeto sigurno ke mi bide gledano i vo GAK- nema da se porodam i da me ostavat tuku taka...GAK ne e ulica tuku klinika....Sekoj ima pravo na mislenje im mislam deka ne treba da se napagaat nitu zenite sto ek se poragaat na GAK nitu tie privatno..A inaku za parite za stedenje - denes se stedi vo EVRA ( od prethodno iskustvo kao tvoeto ) jas na kerkamii stedam vo EVRA
miana ako imas vrski ke pomines ok no ako nemas ke bides na posledno mesto a sestrite na drzavno preku den samo go gledaat fildzanot so kafe a preku nok samo gledaat koj krevet e sloboden i da si legnatrabotele ne rabotele tie ke zemat plata a na privatno ako raboti ke zeme ako ne nema sto poveke raboti pogolema plata imaat procent od se


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 8.11.2011 14:00:31 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:07:01   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vodickata

luge zaso vakvi muabeti pa jas pravev dve laparaskopii vo sistina i da cistota i nasmevki nasekade nisto posebno sedev po edna nedela i in vitro vo sistina ama za poragaj ke odam vo cair sto se vodi neli kako drzavna klinika... i da mazmi moze da zeme kredit i da odam pak vo sistina no mislam deka ne vredi da se zaglavis za porogaj pa dobro be ko ne ragale nas imale li privatni kliniki ili da ne spomnuvam babite nasi na niva ragale pa zdravi pravi deca izrasnale .... ne napagam nikogo ama i nikoj nema pravo da tvrdi deka drzavnite kliniki se tolku za nikade togas zosto teskite slucaevi i od sistina i od remedika se prakaat pak vo drzavna ???? daj boze na site da ni e so lesno i da nema nikakvi problemi i potreba od posebna nega ni za nas ni za nasite bebusi nedaj boze da dojde do takvo nesto i tamu i tamu isto ke ve boli i niedna nasmevka nema da vi ja namali taa bolka.... koga bi imala visok na pari mozda i jas bi odela na poragaj so nasmevki no nikako ne sum za toa da se zaglavam ili da mu skratam na bebus od negovi zdovolstva za jas da se poragam na privatno i rado bi da zacuvam maticni kletki ili kako sto kazavte pogore da si go pocastam na kniska za eden den ko ke znae sto znaci luksuz da se izluksuzira....


mamicke ne gi napagame drzavnite no samo kazuvame deka na drzavna ako nemas covek si nikoj i nisto prvo si gi gledaat tie so vrski pa posle drugite koga stasaat a sekako deka tie doktori sto se dojdeni vo privatnite se se poveke od drzavna i od cair no vo privatnite si gi gledat parite i rabotata i zatoa poveke posvetat vnimanie a vo drzavna samo gledaat tie sto imaat vrski pa posle drugite

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:11:43   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

vaka zenski jas imav slucaj kade sto ne bese vekje bitno dali privatno ili drzavno ke bide zafatot tuku koj e postrucen i kade da go najdam vistinskiot doktor za taa rabota. Znaci mozese i privatno i drzavno, arno ama doktorot mi bese vo drzavna...prethodno se sum odela privatno (vo privatna ordinacija i vo Sistina) ama zbor ne zucnav koga mi rekoa ke odis vo drzavna i tocka. Znaci rabotata bese da se zavrsi se dobro i bezbolno i strucno, a za "luksuziranje" (posto izvinete ama za mene e luksuz da odis privatno, i gledam sega koga jas sum vo brak kako se rasporeduvaat finansiite, a porano mnogu mnogu ne mi bilo bitno posto mama i tato plakjale) ne stanuva zbor voopsto, koga imas maka sto vika Dorotea "na muku se poznaju junaci" ima da si go baras careto i vo drzavna, i vo privatna pa i vo vselenska bolnica!

ikana ne se raboti za luksuz nego za zdravjeto na user posted image i na tebe dali toa bebe sto izleglo pred 24 cas na svet treba da ja vdisuva mirizbata od wc ili mirizbata na cigari isto od wc ma daj molam ti se na de mozes da sednes na solja i da si smenes vloska na raat so taa rana uste ti fali i stoeecki da ides po wc ili da ne mozes na raat da se istusiras tie denovi i da smenes vloska da nema deka da gi ostavis peskirot i gakite i vloskite za da se istusiras treba po mucka da gi drzes i da se tusiras i da ti padnat vo vodata i gola da odes nakaj sobataa ne e toa luksuz nego samo dobri uslovi

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 8.11.2011 14:13:45 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:13:01   
Ikana
znaci vaka...doktorite u drzavna odgovaraat pred drzavata, i ako nekoj se pozali ili zgresat vednas ke gi strpaat u zatvor, pa dali znaete kolkava odgovornost snosat, pod broj eden.
broj dva, doktorot u privatna bolnica sto ke ti zgresi ne odgovara direktno pred drzavata, odgovara pred lekarska komora, no pred se odgovara pred negoviot rabotodavec...znaete koga ke dobiete slucaj protiv privatna bolnica??? nikad!!! nego ke ve ucutkaat samo za da ne tuzite, zasto oni pravat pari i biznis, ako gleame realno, znaci nudat usluga za pari...mozda malce off topic sorry ama sakav da posocam...
uf da zaboraviv da kazam....znaci znam drzavno kako e, se operirav tamu lani i so vrski kabli bev pa pak ko site idev vo losoto wc, so smrdlivata postelina i iskinatata spavakica...i vristev koa mi go vadea zavojot i sestrite znaes sto mi vikaa...? pa sto se deres sea uste tri pati ke treba so spekulumot da te otvara...alooooo?? znaci nr praam muabet za uslovi site znaeme kakvi se, mi pravea sega amniocenteza u drzavna i samiot doktor mi vika...glej nagore broj si pajacinja...znaci svesni sme kako e drzavno, ama mene toa sto mi trebalo jas samo drzavno sum mozela da go dobijam...mi ja svakas poentata?

< Поракaта ја уредил Ikana -- 8.11.2011 14:16:42 >

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:13:22   
lilicka
Точно е дека прво ги гледаат врските во Гак па после другите....но еве јас бев без врски па супер поминав мислам на персоналот што е таму......многу убаво напишала некоја мамичка погоре....многу е лесно да земеш кредит и да одиш да се пораѓаш на приватно и ќе се заглавиш и после ќе немаш за памперс итн.....еххх колку ги има такви,јас на пример многу познавамuser posted image нема леб да јаде ама што ќе кажат комшиите да се пофалиме кај сме се породиле...цццццц свашта има на овој свет!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:17:17   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

znaci vaka...doktorite u drzavna odgovaraat pred drzavata, i ako nekoj se pozali ili zgresat vednas ke gi strpaat u zatvor, pa dali znaete kolkava odgovornost snosat, pod broj eden.
broj dva, doktorot u privatna bolnica sto ke ti zgresi ne odgovara direktno pred drzavata, odgovara pred lekarska komora, no pred se odgovara pred negoviot rabotodavec...znaete koga ke dobiete slucaj protiv privatna bolnica??? nikad!!! nego ke ve ucutkaat samo za da ne tuzite, zasto oni pravat pari i biznis, ako gleame realno, znaci nudat usluga za pari...mozda malce off topic sorry ama sakav da posocam...
da vo drzavna si fatat vrski i ne gi ni zatvorat direktorot na drzavna pred dve  nepolni godini koga go fatija za mito i korupcija da ne go zatvorija licno zanm moja rodnina sto mu davase pari za da i preziveat decinjata i pak nisto ednoto i umre od nivna negriza sto stari inkubatorite a na drugoto raceto mu e katastrofa sto go neisoravno bockale,

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:19:37   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Точно е дека прво ги гледаат врските во Гак па после другите....но еве јас бев без врски па супер поминав мислам на персоналот што е таму......многу убаво напишала некоја мамичка погоре....многу е лесно да земеш кредит и да одиш да се пораѓаш на приватно и ќе се заглавиш и после ќе немаш за памперс итн.....еххх колку ги има такви,јас на пример многу познавамuser posted image нема леб да јаде ама што ќе кажат комшиите да се пофалиме кај сме се породиле...цццццц свашта има на овој свет!!!

lilicka najde se kraj na se tie 1500 evra ke se potrosat za mnogu brzo koga imas gotovina se poveke troses pa malku ke se stave na zor i se ke bide ok jas ikreno vi kazuvam za mene da se pravev na drzavna laporaskopija od istiot doktor i tamu raboti i vo remedika nemase da zazdravam tolku brzo  bidejkie klasicen rez a vo remedika e laporaskopski

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:20:52   
miana
miana ako imas vrski ke pomines ok no ako nemas ke bides na posledno mesto a sestrite na drzavno preku den samo go gledaat fildzanot so kafe a preku nok samo gledaat koj krevet e sloboden i da si legnatrabotele ne rabotele tie ke zemat plata a na privatno ako raboti ke zeme ako ne nema sto poveke raboti pogolema plata imaat procent od se


Pa sega ti sakas da kazes deka sestrite NISTO ne rabotat na klinika..Pa ne e bas taka...Sepak nekoj gi presoblekuva bebinjata,im davaat lekarstva ako ima potreba i na bebinjata i na majkite...Jas se prodiv vo GAK i znam ..Ne bev zadovolna od sestrite ama IC - ni od nivniot nehuman odnos ni vo zaurnosta no sepak rabotea po nesto - ne galea fildzani cel den..Ne e bas taka kaj niv - plati vrata primaj plata...Bar jas taka mislam ....A toa deka domasnite bi mi pomognale za na privatno - mmmmmmmm bas se somnevam ,go znam i nivniot stav ..I majkami i svekrvami se cuda na onie sto podigaat krediti za da se poragaat privatno i mene me ubeduvaat duri i deka apartman ne mi treba...Majkami e so stavot - abe ajde pa ti,ke izdrzis tri dena ne  e nisto strasno..A svekrvami e so istiot stav..i mi vika : e sto ako si vo apartman ?Pa poubavo e so poveke zeni,pobrzo ke ti letne vremeto ,ke pominat tri dena ( neka e zivo i zdavo ) i doma...I  koga e vidis so tie pati sto si gi dala ke si resis eden od mnogute problemi koi ti trebaat vo momentov...Neznam majkicki - sekoj ima svoj stav...Ne treba da se potcenuvaat klinikite...Ne vikam deka rozi im cvetaat NO mislam deka moze da se izdrzi...Koj moze da si dozvoli luksuz - neka poveli

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:24:10   
lilicka
А да и тоа со матични клетки ми е некако само добар бизнис.....сега од многу работи можат да се земат м.клетки.....у осталом од кај знаете кај одат тие и каде ќе завршат...ништо веќе не е сигурно!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:27:00   
Ikana
znaci takvi goveda ima sekade ti kazuvam i privatno i drzavno...mislam doktor kon doktor pa bara mito...a tie sto se vo Sistina vraboteni mislite vlegle tamu na senaroden konkurs...ne tuku pak preku prijateli....tuka kolku raboti se spletkani i kakvi biznisi se pravat, mislam stvarno ideme off topic...nego samo molenje i pozitivno mislenje da bide se ko sto treba, pa ako treba i vo wc to smrdlivo ke spijam samo neka mi go gledaat bebeto, majka sum ke se zrtvuvam, sto i da treba...i privatno i drzavno...se!!! me razbiras??

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:29:40   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

znaci takvi goveda ima sekade ti kazuvam i privatno i drzavno...mislam doktor kon doktor pa bara mito...a tie sto se vo Sistina vraboteni mislite vlegle tamu na senaroden konkurs...ne tuku pak preku prijateli....tuka kolku raboti se spletkani i kakvi biznisi se pravat, mislam stvarno ideme off topic...nego samo molenje i pozitivno mislenje da bide se ko sto treba, pa ako treba i vo wc to smrdlivo ke spijam samo neka mi go gledaat bebeto, majka sum ke se zrtvuvam, sto i da treba...i privatno i drzavno...se!!! me razbiras??
da te svakam a user posted image odma uste prvite negovi momenti od zivotot da ja mirisa taa mirizba i mirizbata na cigari jas doma na sveki i na majka mi ne i davam da pusat pa deteto da go drzat ne pa tamu da mi vdisuva

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:31:07   
kremco
I jas se slozuvam deka parite ne se dadeni samo zaradi luksuz,luksuzot e nebiten spored mene i ne e nekoj luksuz ispraven cist  krevet i tv,pa boze dragi toa go ima vo site stranski DRZAVNI ne privatni bolnici bidejkji toa e svetskiot standard i takva treba da bide edna zdravstvena ustanova,i jas bi se poragjala na Gak koga bi go imala toj normalen standard i da znam deka bebeto kje mi go dadat da go nadojam da ne gladuva den ili dva bidejki znam deka ako nemas vrski ne te fermaat,moja bratucetka bese so vrski pa nisto,nemalo mesto i vo hodnik i go stavile krevetot i ja otpustile odma vtoriot den,guzva bilo,pa posle doma ostanalo parce postelka vo nea pa zamalku kje nastradala od sto bila dobro iscistena kutrata i uste edna moja poznanicka istoto go doziveala i koga trebalo da se zali nemalo nikoj potpisano deka ja poragjal,znaele deka kje gi tuzi..Ne sakav da pisuvam za vakvi slucaevi prviot bese lanskata god a vtoriot i uste nesto da ne navleguvam sega vo takvi situacii  zaradi tie majki koi nemaat izbor pa moraat tamu..


(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:35:40   
Ikana
jas mislam deka site vo odredeniov moment od zivotot sme sooceni so nekoj izbor, spored moznostite...nekoj smeta deka momentalno potrebni mu se podobri uslovi...odi privatno da se poragja i tamu gi vlozuva parite...drug smeta deka treba da vlozi za nesto ponataka vo zivotot kako maticni kletki...site sme so nekakvo iskustvo od zivotot i spored toa gi pravime ponatamosnite izbori vo istiot...nekoj na psiha go mavaat tie losi uslovi, nekoj pak moze da izdrzi..toa e pravo na isbor, spored moznostite...utre mene da me uveri nekoj deka me casti poragjaj vo privatna bolnica budala sum da ne prifatam?? nego ako imam ne daj boze nekoja komplikacija pak ke me pratat u drzavna...znaci stiskam zubi i idam napred, pa sto bide neka bide, ke bide i privatnpo i drzavno!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:37:04   
kikicka
Може крај на ова препукување ? Бебе 82 тотално се сложувам со тебе и повеќе не коментирам,Миана незнам што толку си упорна да докажиш дека ГАК процветало,ти си одлучна за таму и нема што овде притисоци да вршиме да се убедуваме,каде е подобро,каде парите да се дадат ,кој биле принцеѕзи,кралици и незнам уште што ...тоа се знае кој може тој....А инднината на децата?! да ти кажам дека самите деца си ја одредуваат па ти колку сакаш штеди во ЕВРА. Извини трудница си али несмееш вака да се препукуваш ѕа болници смири се малку не сум јас за да ти кажувам што да правиш,али сепак е нервоза...а тоа е нешто што не му треба на бебе!

И да кажам ѕа матичните клетки .....доколку се одлучите прво се плаќаат само 100ев ѕа да се ѕемат ...се носат на испиување дали содржат доволен број на клетки кои се потребни па после ако реѕултатите се позитивни плаќаш 2000 ев ако не трошокот ти е само 100ев....Информирајте се поубаво.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:47:05   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Може крај на ова препукување ? Бебе 82 тотално се сложувам со тебе и повеќе не коментирам,Миана незнам што толку си упорна да докажиш дека ГАК процветало,ти си одлучна за таму и нема што овде притисоци да вршиме да се убедуваме,каде е подобро,каде парите да се дадат ,кој биле принцеѕзи,кралици и незнам уште што ...тоа се знае кој може тој....А инднината на децата?! да ти кажам дека самите деца си ја одредуваат па ти колку сакаш штеди во ЕВРА. Извини трудница си али несмееш вака да се препукуваш ѕа болници смири се малку не сум јас за да ти кажувам што да правиш,али сепак е нервоза...а тоа е нешто што не му треба на бебе!

И да кажам ѕа матичните клетки .....доколку се одлучите прво се плаќаат само 100ев ѕа да се ѕемат ...се носат на испиување дали содржат доволен број на клетки кои се потребни па после ако реѕултатите се позитивни плаќаш 2000 ев ако не трошокот ти е само 100ев....Информирајте се поубаво.
Jas nikade ne sum revoltirana i nikade ne se prepukuvam..Ako gi citase moite postovi ke vidis deka ne velam deka cvetaat rozi i ne kazuvam deka e kojznae sto tamu i samata velam neznam kako ke izdrzam bez hrana ,NO velam deka od dve dobra jas biram MATICNI kletki bidejki dvete dobra nemozam da si gi dozvolam a nikako ne bi zaglavuvala za privatna bolnica....A inaku na temata za maticni kletki mozes da vidis kolku jas ke platam za maticni kletki i mnogu podetalno objasneto se za ova...Mene dogovor mi e potpisan za maticni kletki uste na bebsaeot ( eheeee - odamna na pocetok na bremenost ) ovie maticni kletki mi se i te kako vazni bidjeki vo familija imam 4 dusi pocinati od leukemija  ( baba na tatkomi majka,prv bratuced,tetka - na majkami setsta i prva bratucedka na majkami) i ne bi rizikuvala da ne gi socuvam.. Vo nikoj slucaj nitu se nerviram nitu se prepukuvam - taman rabota...Procitaj te ja mojata porodilna prikazna i ke vi stane jasno kolku sum jas zadovolna od GAK - pa sepak pak se resavam za ttamu bidejki mislam deka mozam da izdrzam tri dena kako sto izdrzav minatiot pat 5 dena..A za strucnosta na doktorite vi kazav deka pred moi oci imam videno dve zeni od sistina primeni na Gak...takada....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:47:38   
kremco




Објавувања: 193
Статус: присутен jas mislam deka site vo odredeniov moment od zivotot sme sooceni so nekoj izbor, spored moznostite...nekoj smeta deka momentalno potrebni mu se podobri uslovi...odi privatno da se poragja i tamu gi vlozuva parite...drug smeta deka treba da vlozi za nesto ponataka vo zivotot kako maticni kletki...site sme so nekakvo iskustvo od zivotot i spored toa gi pravime ponatamosnite izbori vo istiot...nekoj na psiha go mavaat tie losi uslovi, nekoj pak moze da izdrzi..toa e pravo na isbor, spored moznostite...utre mene da me uveri nekoj deka me casti poragjaj vo privatna bolnica budala sum da ne prifatam?? nego ako imam ne daj boze nekoja komplikacija pak ke me pratat u drzavna...znaci stiskam zubi i idam napred, pa sto bide neka bide, ke bide i privatnpo i drzavno!


Sosema se slozuvam so tebe...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:55:28   
anedespo
Aj aj, muabetov samo u privatni laparaskopski, u drzavni klasicno. Mizi Asan da ti baam. Od kaj ovie informacii. Od rekla kazala? Demek ovie u klinika se u 19 vek, a privatnive neznam koj. Gluposti na kilo. Ili sestrite ne gi gledale ili ne znam terapija ne davale.
Abe koj vi gi polni glavite so gluposti. Ili ova go koristite za da iznudite od mazite amin da se poragjate u privatni.
Abe kaj sakas ragjaj, ne me interesiraat tvoite motivi. No da plukas onaka bez pricina e necesno prema drugite.


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 14:59:49   
dostickage
Just to know  za site:

Maticnite kletki se stvar kojsto seuste e vo faza na testiranje i ispituvanje.Se pretpostavuva deka tie kje bidat idninata vo medicinata te transplantacijata.Javno na TV an vesto  bese kazano od zdruzenieto za transplantacija vo Republika Makedonija deka vo Makedonija lecenje so maticni kletki nema da ima vo narednive 15 godini.Za vo stranstvo isto taka nema vo pobliska okolina ima mozebi vo Amerika ili nekade niz Evropava ama definitivno podaleku , ne vo nasa okolina.
Ako se poglednat statistikite relno seuste mnogu e mal brojot na onie sto se izleceni so pomos na maticni kletki vo svetot.
Baj d vej nasve firmicki sto prodavaat paketi za cuvanje maticni kletki so tie 2000 evra ili nesto pomalku se garantira cuvanje za 20 godini.Za posle idat drugi pari za cuvanje.Mene licno me plasi deka ovie nasi firmicki so trojca vraboteni ke izumrat posle tolku godini....ama valjda ima i za toa nekoja klauzula.
Seedno ako se ima finansii zosto da ne,jas nemam  problem so toa.

Nejse, temava e vo koja bolnica se porodivme a ne dali e podobro privatno ili drzavno , dali da se zemat ili da ne se zemat maticni kletki.


Sekoj so svojot pamet vo svojata glava,kaj saka neka se poragja,negov izbor negovi posledici.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:01:59   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Aj aj, muabetov samo u privatni laparaskopski, u drzavni klasicno. Mizi Asan da ti baam. Od kaj ovie informacii. Od rekla kazala? Demek ovie u klinika se u 19 vek, a privatnive neznam koj. Gluposti na kilo. Ili sestrite ne gi gledale ili ne znam terapija ne davale.
Abe koj vi gi polni glavite so gluposti. Ili ova go koristite za da iznudite od mazite amin da se poragjate u privatni.
Abe kaj sakas ragjaj, ne me interesiraat tvoite motivi. No da plukas onaka bez pricina e necesno prema drugite.




Bravo be Ance user posted image

btw tie so praat laparoskopija u privatno se dojdeni od drzavna klinika i tamu se nauceni da go pravat toa.ne mi se zbori

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:09:37   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Aj aj, muabetov samo u privatni laparaskopski, u drzavni klasicno. Mizi Asan da ti baam. Od kaj ovie informacii. Od rekla kazala? Demek ovie u klinika se u 19 vek, a privatnive neznam koj. Gluposti na kilo. Ili sestrite ne gi gledale ili ne znam terapija ne davale.
Abe koj vi gi polni glavite so gluposti. Ili ova go koristite za da iznudite od mazite amin da se poragjate u privatni.
Abe kaj sakas ragjaj, ne me interesiraat tvoite motivi. No da plukas onaka bez pricina e necesno prema drugite.


user posted image user posted image user posted image user posted image Taka e

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:09:56   
Ikana
samo da napomenam site rekoa deka sakaat privatno, ama koj kako moze i koj kakvi prioriteti ima...i vo najtemnata soba da me stavat pak ke najdam svetlo...toa e do covekot vekje...samo se da bide dobro...a kolku ima izmaltretirani dushicki toa grev e da se spomne..a be majka mi e doktor pa ide se rasprava tamu so nedoklecani budali...vie glejte samo da izlezete zivi zdravi i pravi...

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:10:49   
kikicka
Овде не коментирам повеќе што како за што станувало збор во мојата порака не сакам темава вака да продолжи,што имам да кажам ќе напишам на пп, овде е крај на моето коментирање на овааа тема моето искуство го кажав а на вас женички е да си се одлучите каде сакате.И на сите нака ви е со лесно и убаво!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:11:58   
vodickata
Pa sega ti sakas da kazes deka sestrite NISTO ne rabotat na klinika..Pa ne e bas taka...Sepak nekoj gi presoblekuva bebinjata,im davaat lekarstva ako ima potreba i na bebinjata i na majkite...Jas se prodiv vo GAK i znam ..Ne bev zadovolna od sestrite ama IC - ni od nivniot nehuman odnos ni vo zaurnosta no sepak rabotea po nesto - ne galea fildzani cel den..Ne e bas taka kaj niv - plati vrata primaj plata...Bar jas taka mislam ....A toa deka domasnite bi mi pomognale za na privatno - mmmmmmmm bas se somnevam ,go znam i nivniot stav ..I majkami i svekrvami se cuda na onie sto podigaat krediti za da se poragaat privatno i mene me ubeduvaat duri i deka apartman ne mi treba...Majkami e so stavot - abe ajde pa ti,ke izdrzis tri dena ne  e nisto strasno..A svekrvami e so istiot stav..i mi vika : e sto ako si vo apartman ?Pa poubavo e so poveke zeni,pobrzo ke ti letne vremeto ,ke pominat tri dena ( neka e zivo i zdavo ) i doma...I  koga e vidis so tie pati sto si gi dala ke si resis eden od mnogute problemi koi ti trebaat vo momentov...Neznam majkicki - sekoj ima svoj stav...Ne treba da se potcenuvaat klinikite...Ne vikam deka rozi im cvetaat NO mislam deka moze da se izdrzi...Koj moze da si dozvoli luksuz - neka poveli




eve ti eden LIKE :)))

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Во која болница се породивте?
8.11.2011 15:14:33   
DoroteaDj
anedespo - user posted image


koj kade saka ke se poragja i jas istoto go kazav nema potreba od prepukavanje

i edna mnogu vazna rabota da ne zaboravime

site tie sestri doktori vo privatnite bolnici do vcera rabota vo GAK, Cair ( odnosno ucea vo drzavnite institucii)

i navistina dosta plukanje
ako ima nekoj da spodeli licno iskustvo da dade svoj komentar ok

ako ne ostavete sekoj sam da si bira za stedenje....poragjanje privatno drzavno....i se nadevam na kraj ke slusneme samo ubavi vesti za novi zivoti doneseni na ovoj svet


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?