|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.4.2011 11:32:09   
ikki
Sinoka Andreja re4e MAM :)

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.4.2011 15:29:02   
penelopa
 Од лежечка позиција на грб се врти на стомак и тоа и на лева и на десна страна...ужива...а да и после на стомаче плива т.е прета со рацете и нозетеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
17.4.2011 9:24:18   
Felly RR
Матеа почна да си јаде сама. Јас и правам кашичка, и и давам а таа не сака. и по некое време кога помислив дека ќе ја фрлиме, таа си дојде до масичката, си го зеде лажичето и пола си ја изеде.Последно време се почесто сака сама да јаде, а не да и давам јас user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
17.4.2011 10:25:14   
Snowhite RR
Браво за Матеа, сега ќе биде полесно за мамичка или потешко, ако растура, ќе треба по неа да средувашuser posted image
Јас да го пофалам последниве денови, само повторува по нас и се некој нов збор кажува, на пример вели пампур, кога му пееме пампур носи 100 кила, па вели кукла, вчера мислев дека ги заборави новите чевли што му ги купивме, ама ги најде во чантата, ги изваде и на баба му и ги однесе и и' вика пупи. Скоро сите животни ги имитира како прават (куче, маче, крава, коњче-ди, пајче -ква, ква) и плус ги покажува во сликовница
Не знам зошто ама мислам дека е многу мал, а се ме разбира, како со голем си правам муабет, или па таман си е, а мене така ми се чини, оти брзо ми пораснаuser posted image
Го изнафаливuser posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
17.4.2011 11:05:55   
Martins mom
Таман си е бе Сноу, големи се веќеuser posted image И јас на Мартин се’ што му кажувам ме разбира. Ќе му кажам ај донеси ми ова или она-ми носи, ај ќе одиме на тераса или до фрижидер или било каде-ме фаќа за раче и ме носи, кога се карам, го повишувам гласот и тој ме имитира и ми се смее, ај да седниме на компјутер и да играме игра-оди се мести прв и го зема глушецот...Абе ни пораснаа дечкитеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
17.4.2011 12:51:15   
Snowhite RR
Богами пораснаа,  а да и тоа, кога гледаме на компјутер нешто и кога ќе заврши одма се фаќа за глушец за да пушти ново, а сега пак и се научил, кога сака надвор ми ја носи вентијагата да му ја облечам, а инаку вискотници пискотници кога му ја облекував

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
14.5.2011 23:32:08   
mami 3.
I moive dve princezi uste se malecki 4 i 2 god. ali Fala mu na Gospod mnogu se pametni, kulturni, mi pomagaat mnogu niz doma a i mnogu se mirni koga ke ni dojdat doma gosti ili koga ke ideme nie. I dvete vec znaat da brojat i razlikuvaat boite. Ali i ponekogas znaat i da azdisuvaat, da ne poslusaa, da rasturat ili da se karaat tie dve, ali i toa e del od detstvoto. I mnogu strplivi se ako na primer baraat nekoja igracka vo Prodavnica jas ke im recam deka drugiot mesec ke im ja kupam i tie dve samo ke recat ok, ni da se nalutat ni da strajkuvaat nisto, a mnogu deca taka sum videla po prodavnicive se vlecat po zemja placat duri se zatepuvaat so roditeli zatoa sto ne im kupile igracka.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
15.5.2011 12:18:03   
annie
ke si ja pofalam mojata najmalecka dusicka prvo umnata ma mama 3-ta nok kako si ja prespiva cela nok a ima samo 5 meseci i sto mi rucka ubavo!potoa dadicka sto naucila super francuski u skolo a zaedno so bato super ja cuvaat(vikaat nivnata princeza)malata kuklickauser posted image

_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.6.2011 11:26:41   
mila mama
Moeto sonce veke drzi predmeti i vo dvete race istovremeno user posted image user posted image user posted image
Pred edna nedela pocna da kazuva ubavo baba user posted image , mama user posted image user posted image user posted image , bebeuser posted image user posted image user posted image , dada, a ako se zaslusas poubavo moze da se cujat i zborovite: dobro, lele, dede; se razbira ako se dodade mala doza na imaginacija user posted image
I veke pocna da sedi stabilno bez potpora poveke od 2 minuti user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
3.6.2011 19:00:51   
Snowhite RR
Да го пофалам дека се почна да повторува, значи секој збор што ќе го кажеме го повторува, дури за некои што никогаш не сум му рекла да ги кажи, кога ќе ги кажи ме изненадува, на пример вчера мм му даваше пиперка да јади и тој му вика „лути“, не знам кој му кажал така, абе се пресмеавме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.7.2011 2:33:25   
biljanaM
Ja peeme ABC i AБВГ.... uste pred pola godina ...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
22.7.2011 8:13:16   
AnnaMolly RR
Знае да каже „да“ и „не“ user posted image Сега полесно комуницираме!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.7.2011 15:08:19   
Felly RR
Морам да ја пофалам мојата чиста и вредна девојкаuser posted image Сама се мие лице, раце, заби. Откако ќе се најаде во столчето, ја брише масичката. Ако најде нешто паднато на тепих, го зема и одма во кантата го фрла. Кога мочка во нокширче, одма го зема самата да го истура во шољата. Вчера ми помагаше кога бришев прашина - го зема средството за чистење и со пумпицата надолу на масата демек прска, па брише со крпата.user posted image Многу е вредна.user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.7.2011 15:16:07   
Maca25
Нина вчера почна да вози голем точак со помошни тркала. Веќе малиот пластичен точак со кој јас ја буткав не и е интересен. Вчера цел ден возеше и беше најсреќна на свет!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
25.7.2011 15:17:14   
AnnaMolly RR
Браво за Матеа и за Нина! Срциња мали, навистина вредат за пофалба! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 13:59:35   
AnnaMolly RR
Вчера Филип и татко му си играа со една топка што свети и мм цело време го прашуваше Сакаш тато да ја пушти топката да свети? И по некое време Филип ја земаше топката, ја носеше кај татко му и викаше „тети“. И го прашував Што да правиме со топката? А тој „тети“. Значи знаеме нов збор - тети=свети! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 14:05:22   
big_mama817
браво за Филип user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 14:07:55   
AnnaMolly RR
Фала! А јас се радувам како којзнае што да направил.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 14:22:37   
Martins mom
Е морам тука да се испофаламuser posted image Мартин разбира се, зборува се! Не постои ниту еден збор што не го изговара, просто да се чудиш. Пее пенички, зема нешто во рака ко микрофон и пее. Ееееј, памти текстови на песни, баш се чудам. Имаме комуникација ко со возрасен човек, а има само година и 5 месециuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 14:23:28   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Е морам тука да се испофаламuser posted image Мартин разбира се, зборува се! Не постои ниту еден збор што не го изговара, просто да се чудиш. Пее пенички, зема нешто во рака ко микрофон и пее. Ееееј, памти текстови на песни, баш се чудам. Имаме комуникација ко со возрасен човек, а има само година и 5 месециuser posted image



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 14:32:47   
Yummy Mammy
Najgorda sum na kerka mi sto e mnogu kulturna. Sekogas vika "Dobar den, kako si" - i pruza race da se pozdravi. Koga ke i dades nesto, sekogas vika "Fala". Ako saka nesto sekogas prasuva "Mamo moze toa?". Ne se kara za igracki osven ako nekoe drugo dete prvo ne pocne da izvodi i da i gi zima nejzinite. Vika "Prijatno", "Dobra nok", "Ubavo da sonuvas", "Dojdete pak"... Na igraliste si ceka na red na lizgalkite, duri i gi pusta tie sto se butkaat pred nea (zasto oni bile losi - taka mi kaza - a ona bila dobrata, zatoa gi pustala user posted image  )
A vo odnos na fizickiot razvoj, pa ko i sekoe drugo dete se razviva, i zboruvanjete, i crtanjeto, i vozenjeto tocacinja, ko i sekoe drugo dete na nejzina vozrast... no ne site deca se taka kulturni i trpelivi.
Za toa e posebna i moram da ja pofalam.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
27.7.2011 23:03:55   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image за сите дечиња!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
15.8.2011 17:59:29   
Snowhite RR
Да го пофалам син ми денеска од сабајле не ме изваде од такт, беше многу мирен, си играше, си гледаше цртан цело време, за разлика од претходните денови кога само плачеше, се нешто не му беше погоден.
И да го пофалам, еве веќе повеќе од една недела почна да кажува прости реченици, односно да поврзува по неколку зборови


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
15.8.2011 22:07:14   
Martins mom
user posted image user posted image Разликува бои..денес ми вика зе(л)ена т(р)ева, ц(р)вено копче, топката е ша(р)ена user posted image user posted image Не ми се веруваше што слушам и го малтретирам цел ден да ми ги кажува боиuser posted image user posted image user posted image + сам брои до 10user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Да го пофалиме нашето детенце
16.8.2011 12:49:35   
Pepelaska *
user posted image за Мартин,


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?