|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Редовна посета на гинеколог
2.6.2016 22:25:56   
Cvekelencule
Женски помагајте пап тестот ми излезе дека имам цин 2 и сега треба да носам во Ману да се види дали имам хпв и ако го имам од кој тип леле душава ми се треси не знате колку сум испалшена а во прилпскава болница и не знам колку е веродостоен папот ајде нека пиши некоја кој што имала искуство вакво

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Редовна посета на гинеколог
2.6.2016 23:02:37   
kapina
Hpv tipozacija mozes da napravis i vo drzavna bolnica na klinikata za ginekologija nemora na manu

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Редовна посета на гинеколог
8.6.2016 0:50:39   
Cvekelencule
Женски јас закажав кај Таше утре ќе одам леле која паника сум не знаете ,ме интересира сакам да му речам оти сакам да правм нов пап тест оти овој не ми штима нешто па ќе видам како ќе биди ајде нека пиши некоја која што била кај него поздрав

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Редовна посета на гинеколог
8.6.2016 18:56:20   
Cvekelencule
Јас пак женски да ви пишам бев кај доктор Таше си поминав супер ме гледаше вагинално и ми направи колпоскопија и се беше во ред .Докротот беше зачуден од пап резултатот каде што пишуваше дека имам цин 2 .Јас се пореметив овие денови од помислата дека имам цин 2 .доктор Таше ми вика имаш прекрасно грло никаде не се гледа никакава раничка матка супер јајници исто така и на мое инсистирање ми зеде пак папа тест за да си бидам мирна и ќе стаса за седум до десет дена.Притоа ми напомена дека со ваква клиничка слика треба да одам еднаш на две години на преглед .Затоаженски ви пишувам да си барате второ мислење поздрав

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Редовна посета на гинеколог
9.6.2016 14:37:07   
Hopeful RR
Cvekelencule, супер! Второ мислење е секогаш потребно, посебно во вакви случаи. Супер што не видел ништо сомнително, и ајде пиши ни со резултатите, да се потврди. Сепак мислам еднаш на две години пап е ретко, јас сум за еднаш годишно.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Редовна посета на гинеколог
9.6.2016 23:43:28   
Cvekelencule
ОФ и јас едвај чекам да ми стаса резулатот да смирам тро душа ,ме смири докторот дека се во ред ама не знам што имаа испитувано во прилепскава болница, верувајте ваму е хорор идат доктори од Битола земаат пари на рака на пример мене докторката ми зеде 800 ден на рака за брисот а притоа нема ников печат каде испитан брисот, и јас мислам дека во ниедна болница доктор не зема пари на рака туку одиш на шалтер си плаќаш уредно со фискална сметка што беше ова јас не знам.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Редовна посета на гинеколог
10.6.2016 11:26:44   
Hopeful RR
Чудно, и кај мојата матична ми даваат фискална, си плаќам на каса за се, никако на рака. Но ајде само нека се ок овие резултати па налет се друго.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Редовна посета на гинеколог
11.6.2016 18:39:18   
mommy_angels RR
800 денари е ПАП на приватно и не е чудно што ти земала,чиста кражба што често се случува по нашите амбуланти. Колпоскопијата е добар метод,но сепак нека си се потврди со повторниот ПАП негативниот резултат и мирно да си спиеш.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Редовна посета на гинеколог
21.6.2016 15:10:10   
Cvekelencule
Леле не знам по кој пат ми се случува напишав огромен пост и ми отиде Инаку имам добри вести ми се јавија од Плодност стигнал резулатот од пап тестот се во ред нема ништо дури ни бактерија некаква ооооффффф не знате колку ми олесна фала му на Господ се во ред .А овде во прилепскава болница ми излезе дека имам цин два леле како можат да прават вакви грешки јас не знам страшно се пореметив ако не си побарав втро мислење ќе ме лечеа здрава user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Редовна посета на гинеколог
21.6.2016 15:36:44   
Hopeful RR
Cvekelencule, браво!!! user posted image
Ајде опушти се сега, се е ок!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Редовна посета на гинеколог
22.6.2016 16:23:50   
Felly RR
Одлични вести Cvekelencule!!! А со упат ли беше на болница, или како? Знам дека на болница нешто поефтино идеше одколку на приватно кај матичната, ама кај матичната доколку сакаш може и бесплатно мислам. Зависи кај го испраќа за читање на резултатите.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Редовна посета на гинеколог
22.6.2016 23:58:34   
Cvekelencule
Жени јас се пофалив дека е со во ред денес ми го донесоја резултатот ама не ми е јасно нешто сестрата ми рече во ред е сето о за 6 месеци да појдам пак ,ама јас читам на резулатов Бенигни клеточни абнормалности и пак се потресов леле значи нема раат ај пишете ако има некој искуство со овие пап тестови да не се шекнувам пред време.....овие си викам се е во ред со другиве Конвенционална размена ,Инфламација, и задоволителен за евалуација ама ова со Бенигни клеточни промени е тоа ме поремети user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Редовна посета на гинеколог
23.6.2016 16:09:43   
Cvekelencule
Ај пак да си пишам на темава моја user posted image се јавиви кај Доктор Таше и ми кажа деке се е во ред ништо страшно лошо било да биле малигни него бенигни и така јас душа да смирам и реков повеќе не се замарам ќе одам онаму октомври пак уште еден контролен пап тест да направам па се надевам дека ќе биди се во ред со Господ напред .И жени бидете активни кај сте рингераја слаба со посетеност само отворам нешто ново да читнам ама нема ништоuser posted image

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 138
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?