|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
31.1.2011 13:58:12   
heba
koristel li nekoj sprej (vaginalen rastvor) octenisept??

(Одговор на членот Pepe)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 14:28:33   
lilicka
Здраво девојки сакав да ве прашам нешто....имам проблеми со кандидата но и ми пронајдоа бактерија во мокрачата Ешерихија коли гинекологот ми препиша Цитерал има ли некоја од вас искуство со оваа глупава бактерија и дали е штетна.....многу сум испаниченаuser posted image Какви лекарстав примавте вие??Поздрав!!

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 14:49:07   
Blue Glow
I mene mi najdoa bakterija i isto reagira na Citeral, samo me plasi vo upastvoto pisuva da se izbegnuva vo bremenost i doenje , a isto dokolku planirate da ostanete bremeni da se napomene na lekarot. Mene mi dade od 500mg 2 pati dnevneno i mi e sube da gi pijam, se javiv pak mi vika maticniot nemaj gajle... 33 nedela sum i mi e strav da ne utnam sea pri kraj nesho so tabletive... vashe iskustvo BTW znam deka e von kontekst so tvojov problem lilicka ama stvarno sum vo nedoumica

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 15:15:59   
lilicka
Јас пробав со увин чај и со чај од брусница но ништо....сепак морам изгледа да ги пијам антибиотиците ги купив и никако да се наканам да почнам да ги пијамuser posted image

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 15:20:45   
rina13
obavezno a pocnes da gi pies so caj samo nisto ne pravis od licno iskustvo antibiotikot e toj sto ke gi unisti bakteriite caevite i tecnostite treba da ti gi isperat kanalite

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 18:16:39   
elibt
jas sum vo 37 nedela mi zedoja bris i imam nekoi infekcii i krvta mi mn oslABENA ISTO TAKA SUM IMALA I BAKLTERIJA VO MOKRACATA MI DADOJA KAPSULI VE MOLAM ZA NEKOJ SOVET MN SUM ISPLASENA

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 18:45:53   
arh_diz
Elibt primaj ja terapijata od ginekologot , mozes da pies i uvin ili caj od brusnica.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот elibt)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
2.2.2011 18:49:45   
lilicka
elibt земај ги потребните лекарства што ти се дадени и не се секирај ке се среди таа бактерија...мене ми пронајдоа бактерија во мокрачата и ми препиша гинекологот Цитерал ми кажа дека морам да ги пијам....јас сум 17 недела но ти си при крај не се тревожи се ќе биде во ред!!Поздрав

(Одговор на членот elibt)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.2.2011 18:58:41   
kikitina
Рингерајки јас пак со мојот проблем, пиев сумамед поминаа 15 дена и на контролниот брис пак уреаплазма .Гинекологот вика не е опасна бактеријата, ама мене ми е страв, има ли некоја што во бременост не успеала да ја излечи и дали имаше влијание врз детето,ве молам за одговор очајна сум user posted image user posted image

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
8.2.2011 11:09:33   
Calypso
Мислам дека нема да има влијание врз развојот на бебето, туку евентуално би можела да предизвика предвремено породување, но не сум сигурна за тоа. Ама тоа требало докторот да ти каже, а не само да ти вели дека не е ништо опасно.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
19.2.2011 18:27:44   
heba
decki doktorot mi rece da zemam dve turi canasten 3  so edna pauza megju dvete kutii ama ne znam kolku da napravam pauza dva dena dosta li se ??

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
20.2.2011 14:47:31   
heba
i pak jas da si dopolnam so prashanje dali iscedokot kaj nekoj e potemen ??

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
20.2.2011 14:54:16   
lilicka
Хеба мене ми препишаа Канастен 3 правев пауза од 2 дена и продолжив....исцедокот и кај мене беше потемен го прашав гинекологот ми кажа дека ништо страшно не е......се чистело внатре што ја знамuser posted image полудев од бактерииве!!!

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
22.2.2011 19:29:05   
heba
sega si go zemav rezultatot imam candida ama ko demek niso ne bila strashna taa mfff i sea pak vaginaletki canasten vtora tura

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
22.2.2011 19:55:24   
Olivia
Aman be Heba glava ne krena mila, ne se sekiraj za kandidata stom prodolzuvas so kanestenot krajot i se blizi, nemoze da nasteti na bebusot samo glej do poragjaj da ja stabiliziras, pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
22.2.2011 20:40:24   
heba
lele ostaj oli samo glupashtini mi se deshavaat ama aj barem na kraj se da e ok. da se rodi zivo zdravo da mi se naraduva dushava i na mene :)) pozzz

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
4.3.2011 22:09:13   
Bubba
Дечки некоја од вас да не имала проблем со стрептокока? 35. недела сум и досега немае никогаш покажано бактерија на микробиолошкиот, ама еве сега баш стрептокока. сум слушнала дека  е многу опасна. а и матичната кога м иземаше брис рече „само да немаш стрептокока“ и ете........

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
5.3.2011 16:30:29   
heba
pa ne e do tolku strashna i imash vreme do poragjaj da ja izlecis ne mozenisto da mu nashteti na bebeto sega tuku ako ja imash pri poragjaj ako se poragjas normalno a ako se poragjas so carski nema da ti prechi. znam deka e nezgoddno ako se zakachi sherijakoli a streptokokata i kandidata se smetaat za domakjini na teloto samo shto znaat da se aktiviraat i da napraat reakcija.

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
5.3.2011 22:00:22   
Bubba
of heba fala ti ne znaes kolku mi trebase vakov odgovor :) nekoj da mi reci deka ne e otlku stetna. aj se nadevam ke ja nema do poroduvanje..

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:36:08   
Katerina81
Zdravo devojki...edno prasanje
Na bris od vagina mi najdoa kandida i gin. denes mi prepisa Lacogyn....samo sto zaboraviv da go prasam kolku vreme se pijat, vnatre se 15 za tolku i mi rece da napravam kontrola...pa da ne go zamaram dali nekoj od vas piel i kolku vreme...inaku sum 13-ta nedela
Fala Poz

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:40:17   
negla
ne se tie za vaginalna upotreba?

(Одговор на членот Katerina81)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:41:31   
negla
kandidata e vaginalna infekcija

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:43:12   
Katerina81
Da znam deka e vaginalna...ama lagtogyn se kapsuli :)

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:45:44   
negla
i jas imav kandida ama lesno se izleci oti ginekologot mi dade 5 tableti za vaginalna upotreba i mi rece pomalku blagi i mnogggu jogurt oti taa bila gabicna infekcija.

(Одговор на членот Katerina81)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Вагинални инфекции во бременоста
7.3.2011 14:47:22   
negla
a mnogu upotreba na intimni gelovi ne oti nekogas bilo dovolno i so mlaka voda da se izmies

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?