|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку оргазми?
30.5.2010 9:12:00   
Rossana
1........2............3

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку оргазми?
30.5.2010 9:50:17   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

1........2............3


Ги доживуваше додека ја пишуваше пораката??????user posted image

Немој да се љутиш не можев да одолеамuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку оргазми?
30.5.2010 10:28:25   
Палешка РР
Читам и се чудам, 2,3,4 оргазми?
Знаејќи дека секој оргазам предизвикува силна психолошка реакција, можна е и ејакулација, забрзано дишење, забрзана работа на срцето, недостаток на воздух...проследен е со руменеење и грчење на мускулатурата...со постшокови...и вас ова ви се случува во текот на еден сексуален однос 2,3,4 пати....не ми се верува.
Јас само еден, за еден сексуален однос, точно ваков каков што го опишав.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку оргазми?
30.5.2010 10:30:06   
Maca25
Исто еден, мнооогу ретко 2, проследени со реакциите што ги опиша Палешка погоре. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку оргазми?
30.5.2010 10:39:41   
niki
Па не верувам дека на секој однос се случуваат 2,3,4,5, понекогаш може да се верува....
Мене ми се случувало да не доживеам ни еден или да доживеам еден, неколку хм, веројатоно само неколку пати во цела сексуална кариераuser posted image не тежнеам кон повеќе нека е еден ама вреден, доста еuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку оргазми?
3.8.2010 12:30:18   
petra27
Hahahha...vodenjeto ljubov sekogas mi e prosledeno so mnnooooooggguuuu ogazmi,duri i jas se cudam.....nekogas i poveke od 10 user posted image ......znam deka zvuci ludo,no eve otkako sum trudna i zabranet ni e sexot,jas definitivno spobudaluvam.Mi se slucuva spiejki da doziveam orgazam.....a bas se prasuvav dali e steten orgazmot vo bremenosta....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку оргазми?
14.3.2013 9:52:57   
arh_diz
Ne gi brojamuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку оргазми?
14.3.2013 10:02:47   
Палешка РР
Еден за еден сексуален однос, ако нешто не ми е погодено или сум уморна - ниеден

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 14.3.2013 10:03:31 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку оргазми?
14.3.2013 10:05:56   
Mihaela 2010
postojano po povekje...etapno da ne kazam

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку оргазми?
14.3.2013 10:06:55   
Ikana
Pa poveke eden po druguser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку оргазми?
14.3.2013 10:10:26   
hopeless
Читам и се чудам, по 10 за еден сексуален однос, блазеси ви
Јас немам доживеано оргазам веќе три годиниuser posted image user posted image
Заборавив како изгледа.
А и пред тоа мн ретко. 6 години сум сексуално активна и само 4 пати сум доживеала оргазам.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку оргазми?
20.5.2013 16:23:31   
Anonimen
jas mnogu retko dozivum orgazam dali nesto ne e vo red so mene ne znam ?
znaci se trudime kolku sto mozeme i so pred igra i so poveke miluvanje no ne ide ednostavno ne uzivam isto kako da nemam custvo.
mu se ima li sluceno na nekoj vakvo iskustvo?

(Одговор на членот hopeless)
  Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку оргазми?
20.5.2013 20:50:39   
Mihaela 2010
jas mozam na prsti da izbrojam kolku pati do sega ne sum doziveala orgazam,a toa se slucilo koga sum imala seks radi reda,pa sum bila umorna ili so mislite otsutna
neznam dali ova ti se slucuva momentalno neznam dali prethodno ti bilo ok,no ne bi ti bilo na odmet da si pogledas nekoi seksi filmcinja zaedno so mt cisto da ti se vrati fantazijatauser posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку оргазми?
20.5.2013 21:38:05   
Octavia
За да имаш оргазам, прво треба да престанеш да мислиш на тоа. Ако имаш секс цело време во исчекување дали „тоа“ ќе се случи или не, тешко да ќе биде. И треба да водиш љубов заради уживање, за почеток. Да не се оптеретуваш со оргазми. Ако се опуштиш, ако научиш што и како сакаш, ако согледаш во што најмногу уживаш, се ќе си дојде на свое. Како и за многу други работи во животот, треба да си релаксирана, да уживаш и да не се оптоваруваш со мисли „кога“ „зошто уште не“ и сл. И уште нешто, треба слободно да си покажеш или да си кажеш user posted image што сакаш и во што уживаш.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку оргазми?
17.1.2014 2:18:43   
Defne90 RR
Uf uf cekaj i jas da pisam na ovaa tema.Jas za vreme na eden seksualen odnos mozam da doziveam samo eden orgazam i nisto poveke.I za mene toa pretstavuva spansko selo koga ke cujam 3,4,5 orgazmi.Takvo nesto se uste ne sum doziveala.Znae da se sluci i voopsto da ne doziveam orgazam ednostavno ne sum tuka so mislite ne sum opustena i taka.A otkako se porodiv so pomaloto mi se cini deka postojano sum na strek i voopsto ne sum opustena i relaksirana.Dodeka bevme vo vrska navistina celata se vnesuvav i davav se od sebe vo seksot pa sekogas uspevav da doziveam orgazam no nikogas poveke od eden.Sega imame mali deca obvrski odsekade i za vodenje ljubov poretko ni teknuva a ne pak za orgazmi.Da potporasnat malku decata ke se raskazuva druga prikazna.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку оргазми?
17.1.2014 12:36:19   
bucko mal
Posle dve godini mi se sluci da imam 2 orgazmi pri eden seksualen odnos.Se sluci skoro koga bevme na odmor.Se nadevam nema da treba da cekam uste dve godini za da mi se sluci povtorno.
Obicno imam po eden orgazam,retko mi se slucuva da nemam ni eden.
Koga imame seksualen odnos se custvuvam opusteno,relaksirano i maksimalno uzivam.Iako se poretko i poretko imame,sepak za meni seksot pretstavuva golemo zadovolstvo.


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?