|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Самочистечка кујна
18.8.2009 20:50:22   
mami


Благодарение на големиот број  „паметни“ материјали, научниците најавуваат дека во блиска иднина кујната која што се чисти сама може да стане стварност.

Деновите на користење јаки детергенти и смрдливи растворувачи  веќе се одбројани.

Обложувањето на кујнските површини или огледала и гаражниот под со материјал кој потсетува на тефлон во блиска иднина ќе биде спасоносно, бидејќи сите маснотии ќе може да се чистат само со вода, пишува Daily Mail.

- Се што ќе треба да додадете е вода и маснотиите ќе бидат отстранети. Триењето со ракавици, сунѓери и разни средства ќе замине во историјата. Се работи за материјал кој не бара јаки детергенти и триење за да ги исчисти валканите делови, изјави др. Џефри Јангблад, од Pardue Универзитетот во американската сојузна држава Индијана

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 22.10.2012 14:59:16 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: самочистечка кујна
18.8.2009 20:53:51   
mami
сакам и јас вакваuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: самочистечка кујна
18.8.2009 22:33:44   
Еца
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ богами и јас сакам вакваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: самочистечка кујна
18.8.2009 22:49:07   
mami
ааа првата е моја...прва си ја кажавuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: самочистечка кујна
19.8.2009 0:03:16   
nadica
edna i za mene ve molam user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 13:40:51   
profesorica
А може и за мене вакваuser posted image user posted image user posted image што домаќинки смеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 13:42:45   
Bogdancanka
imajte me i mene vo spisok sakam i jas obaveznouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 14:05:07   
mother 29
eeeeeee barajki i si najdov mojata kujna na internet...
p.s. i ja kopiravme na gorenje hihihi
user posted image
a eve ja mojata:


user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 14:06:09   
mother 29
dobar plagijat na gorenje i lesnina ,napravivme a?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 14:08:59   
boni
ova e najubavata kujna shto ja vidov koga baravme kujna za mojot dom.toa beshe pre 3g,znaci.Samo solenka beshe cenata,ama najdovme covek i ni ja naptavi za poeftino.i mng sum zadovolna.Uzivam koga sum vo svojata kujna

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: самочистечка кујна
25.9.2009 14:10:31   
mother 29
ja imame znaci istata kujna?!i so crveno ti e i tebe ili ja smeni bojata?

(Одговор на членот boni)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: самочистечка кујна
6.4.2010 11:31:51   
mami
Модерна подвижна кујна

Кога станува збор за кујната секоја домаќинка сака кујна која ќе биде функционална, а во исто време ќе изгледа интересно. Поради тоа дизајнерот Мајкл Корну создаде модерна кујна која се приспособува во зависност на вашите потреби.
user posted image
Едноставна и функционална, кујната нуди повеќе од што би претпоставиле. За разлика од класичните елементи кои се фиксни, тука се среќаваме со подвижни кои може да се лизгаат по ѕидот и на тој начин да се добијат неколку различни комбинации.
user posted image
Овој модел на кујна содржи скриени површини за готвење, рерна, мијалник и ладилник, но благодарение на дизајнот и на бојата тие се целосно незабележливи во просторот. Кога не се користат елементите може да се подигнат и да се спојат во еден дел кој може да се разместува по потреба.
user posted image

Се очекува овој концепт да се пренесе и во дневната соба што од своја страна ќе овозможи низа на нови идејни решенија.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?