|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сексипил
13.7.2009 9:52:54   
Еца
Драги мои... што е за вас сексипил?
Дали е тоа едноставно вродено или нешто што може да се научи? Дали може да се постигне со провокативна облека..става...држење...?



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сексипил
13.7.2009 9:55:07   
mami
мислам дека е тоа нешто вродено, дека ако некоја личност е сексипилна тогаш и да се облече во најшироките и највалканите алишта ке биде секси и посакувана...Тоа се луѓе што едноставно зрачат со сексипил

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сексипил
13.7.2009 10:18:05   
katence
i jas mislam isto kako mami,sto vikaat i vo vreka da se oblece pak ke bide seksi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сексипил
13.7.2009 10:26:48   
Боцко

ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

i jas mislam isto kako mami,sto vikaat i vo vreka da se oblece pak ke bide seksi.


потпишувам 100%!
ама ај вака, дали некој од вас се смета себе си за сексипилна?


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сексипил
13.7.2009 10:29:27   
mami
па и не баш..особено не откако се породив бидејки ослабев многу и сама на себе не сум си убава а нели- ако сам не си се сакаш нема ни другите да те сакаат

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сексипил
13.7.2009 12:02:57   
Еца
Е сега Боцко, на ова прашање не може да се одговори баш конкретно, бидејќи со самиот факт дека жената е жена има некаков сексипил во неа.Јас лично не сметам дека сум бомба, но има нешто секси и во мене, и во мами, и во твојата сопруга, нели?Сепак мислам дека секој човек различно гледа на тоа што е сексипил и дали некој го поседува или неuser posted image Ама дека кај некои едноставно на километри се приметува е дефинитивно точно.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сексипил
13.7.2009 12:29:16   
Еца
Зголемената концентрација на естрадиол е поврзана со карактеристиките кои се синоним за женски сексипил: големи гради, тесен струк и интересно широки колкови. Типична претставничка на жена од овој тип била Мерилин Монро.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сексипил
13.7.2009 12:35:37   
Nikolina
и јас мислам дека секоја зена си е убава,привлечна и сексипилна на некој начин јас лично за мене мисла дека штом сум му на мажот ми секси а тој е многу пребирлив верувајте некогаш си мислам добро па од кај јас завршив со него ама во една прилика ми кажа дека најмногу што го пали кај мен е устата и градите кои се јас мислам најнормална големина за мојата висина инаку јас сум нискичка и слабичка порано патев од комплекс ама со годините свтаив дека внатрешната убавина е најбитнаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сексипил
13.7.2009 19:30:22   
niki
Jas smetam deka so najmnogu seksipil zracat zenite koi imaat golema samodoverba i smelost vo sebe i jas ne sum od tie. Generalno si se sakam sebe si i koga ke si se poglednam vo ogledalo si se gordeam samata na sebe, zadovolna sum od izgledot na svoeto telo, no dovolno e mm da mi kaze deka nesto ne mu se bendisuva na mene od garderoba i sve mi paga vo voda, tolku od mojata samodoverba, odma se razocaruvam. Neznam da podnesam kritika duri i koga e dobronamerna.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сексипил
25.12.2009 22:04:21   
Еца
Ајде жени, дали мислите дека сте сексипилни, дали може да се научи, се има или се нема...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сексипил
25.12.2009 22:20:25   
nadica
мислам дека е тоа нешто вродено, дека ако некоја личност е сексипилна тогаш и да се облече во најшироките и највалканите алишта ке биде секси и посакувана...Тоа се луѓе што едноставно зрачат со сексипил



потполно се согласувам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сексипил
25.12.2009 23:19:57   
Enika
Сите ние сме сексипилни на пдреден начин..мегутоа има одредени луге(не само жени) кои едноставно имаат неверојатна харизма и шарм а богами и сексапил кој едноставно магепсува.И секогаш привлекуваат погледи...сум осетила такво нешто дури и за личност која не ме привлеувала ма да незнаеш да гукнеш од што зрачиuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сексипил
25.12.2009 23:29:00   
Bitolcanka
Потполно се сложувам со тебе Еника. Сите се секси на некој начин, и машки и женски/жени, кога ќе го истакнат тоа што е најдобро на нивното тело, само некои повеќе, некои помалку. Многу девојки/жени кои иако не се премногу убави на лик, имаат некој посебен шарм (убаво тело или упадлив изглед, константен имиџ - уникагтен), со кој го привлекуваат спротивниот пол. Сепак најважно е дали самите се доживуваме така, дали имаме самодоверба и сме среќни и расположени ... и знаеме да го носиме тоа на нас user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сексипил
7.5.2011 23:02:15   
mamicki
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Jas smetam deka so najmnogu seksipil zracat zenite koi imaat golema samodoverba i smelost vo sebe


Potpis! Zenite koi se sakaat sebe si, rabotat na sebe i navistina zracat so seksipil, i toa nema mnogu vrska so ubavinata, tipicen primer e grdickata Sara Dzesika Parker, alal da i euser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сексипил
8.5.2011 14:36:24   
anedespo
Ne se site zeni seksipilni. Moze da e preubava ama da go nema ona potrebnoto. Zenite sto znaat sto sakaat imaat samodoverba vo sebe, SI GO SAKAAT Teloto i se prirodni vo sekoj pogled (znaci ne se sokrivaat pod maski), se tokmu onie so seksipil

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?