|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Апел за помош
3.4.2010 16:47:13   
Еца
Драги мои, додека некои од нас се радуваат и го слават овој наш голем христијански празник, некој некаде размислува дали ќе го дочека утрешниот ден. Многу пати досега покажавме и докажавме дека имаме срца и дека сме хумани, затоа да помогнеме уште еднаш. Ова го добив на маил и мислам дека можеме барем малку да помогнеме.

Љупчо Благоевски (40 год.), дипломиран машински инженер, татко на две малолетни деца од Пробиштип, кој боледува од Leukosis myeloica chr - myelofibrosis (МИЕЛОБЛАСТНА ЛЕУКЕМИЈА).

За негово излекување потребна е итна трансплантација на коскена срцевина од стран донатор, кој што процес се изведува надвор од Р. Македонија и заедно со трошоците околу истиот изнесува 175.000 ЕВРА.


Бидејќи не сме во можност да ги собереме тие средства
ВЕ МОЛИМЕ ЗА ХУМАНИТАРНА ДОНАЦИЈА И ПОМОШ!


Донирајте 100 денари на телефоните:

070/ 143-414

075/ 143-424


Доколку некој сака да донира преку банкарска сметка:

1. За Македонија – Стопанска Банка
т-ска 200 002 061 429 636

2. За надвор од Македонија- Stopanska banka
IBAN CODE: MK07200002061441179
SWIFT: STOBMK2X


ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОМОШ!

Да бидеме хумани, да подариме капка надежuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Апел за помош
3.4.2010 16:59:18   
Jasna
Ајде мамички да ја покажеме нашата хуманост  да донираме 100 денари кој за некого живот значат.Да овозможиме на овој човек кој лично го познавам да го гледа растењето на својте дечиња кој се малолетни.
Искрено се надевам дека на овој празник господ ќе ги услиши молбите на неговото семејство и сите нас да се соберат пари и да се овозможи таа трансплатација.
Ви благодарам на сите кој ќе ја покажете вашата хуманост а пред се на Еца која овозможи и вие да земете учество преку објавувањето на оваа тема


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Апел за помош
3.4.2010 20:30:01   
Jasna
Ајде луѓе донирајте .....Завртете ги броевите и помогнете на некого чија помоше најпотребна.Се надевам кај сите нас ке се развие хуманоста и никој кој ќе ја прочита пораката нема да остане рамнодушен
Ве молам помогнете и направете добро дело со кое ќе се гордеетеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Апел за помош
3.4.2010 21:58:38   
Еца
Донирајте 100 денари на телефоните:

070/ 143-414

075/ 143-424


Секој еден би можел да помогне барем со 100 денари. Јас донирав. А знам дека уште многу од вас кои ќе ја прочитаат темата ќе донираат.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Апел за помош
4.4.2010 9:35:08   
Bogdancanka
секако дека ќе донирам ке завртам од мојот и од на мм тел

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Апел за помош
4.4.2010 11:41:37   
milena.ars
Sreken praznik neka e,i sekako deka ke ja pokazam mojata humanost i ke doniram.

Pozdrav do site

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Апел за помош
4.4.2010 14:08:37   
ananikol
Moze li na ovie broevi da se donira i od stransvtvo??

(Одговор на членот milena.ars)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Апел за помош
4.4.2010 18:47:53   
Jasna
Не сум сигурна дали овие броеви важат за странство ,но има жиро сметка на која може да донирате пари од странство
2. За надвор од Македонија- Stopanska banka
IBAN CODE: MK07200002061441179
SWIFT: STOBMK2X

Ајде мамички бидете поактивни и покажете ја својата хума

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Апел за помош
4.4.2010 18:55:58   
viksa
Еца, user posted image за иницијативата за оваа хуманитарна акција. Мислам дека најголем дел од сите членови на рр би можеле да донираат барем по 100 денари.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Апел за помош
5.4.2010 12:01:24   
nikolina.e
Ke doniram i od mene i od maz mi, i taka 100 den davame za mnogu nebitni raboti a vo ovoj slucaj ke bidat od golema korist za nekogo i iskreno se nadevam deka ke se izleci.
Bravo za vakvata akcija!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Апел за помош
5.4.2010 15:34:05   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasna

Не сум сигурна дали овие броеви важат за странство ,но има жиро сметка на која може да донирате пари од странство
2. За надвор од Македонија- Stopanska banka
IBAN CODE: MK07200002061441179
SWIFT: STOBMK2X

Ајде мамички бидете поактивни и покажете ја својата хума



Da, ja vidov ziro smetkata NO mene me interesira..Dali na ovie  telefonski broevi mozi da se donira i od stranstvo.
Dokolku nekoj znae bi mu bila mnogu blagodarna ako me izvesti,bi mi zastedil mnogu vreme  mene a isto i na primacot  bidejki  isto taka koga pustiv pari za humanitarnata akcija stignaa po edna nedela.Makednskite banki ne gi isplakaat vednas.

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Апел за помош
6.4.2010 11:32:22   
beki RR
Donirano.
Gospod neka mu e na pomosh na covekot,daj boze da se izleci.
Vo mojata potraga po lek za Ana, naidov na edna zena se vika Carol Franz i taa ja imashe istata dijagnoza kako Ljupco.
Stapiv vo kontakt so nea i dobiv mnogu korisni informacii.

Taa vsushnost se izleci so maticni kletki .
Eve ja nezjinata web strana http://carolfranz.com/

Ako nekoj go poznava ljupco neka mu ja prenese informacijata.Dobro ke e da stapi vo kontakt so Carol.



(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Апел за помош
6.4.2010 12:20:18   
Еца
Мислам дека Јасна се знае со човекот и дека оваа информација ќе му биде пренесена. Фала Беки за информацијата и благодарност до сите оние кои само со едно вртење од своите телефони даваат капка надеж за овој човек пред кој допрва e животот, а најмногу заради неговите дечиња.

< Поракaта ја уредил Еца -- 6.4.2010 12:35:34 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Апел за помош
6.4.2010 12:26:33   
dragana_vane
Doniranouser posted image . dajboze da mu pomogneme na covekot.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Апел за помош
6.4.2010 12:40:11   
Enika
Донирано...дај боже да собереме пари и да му се помогне на човековuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Апел за помош
7.4.2010 14:11:31   
Jasna
Donirano.
Gospod neka mu e na pomosh na covekot,daj boze da se izleci.
Vo mojata potraga po lek za Ana, naidov na edna zena se vika Carol Franz i taa ja imashe istata dijagnoza kako Ljupco.
Stapiv vo kontakt so nea i dobiv mnogu korisni informacii.

Taa vsushnost se izleci so maticni kletki .
Eve ja nezjinata web strana http://carolfranz.com/

Ako nekoj go poznava ljupco neka mu ja prenese informacijata.Dobro ke e da stapi vo kontakt so Carol.

Donirano.
Gospod neka mu e na pomosh na covekot,daj boze da se izleci.
Vo mojata potraga po lek za Ana, naidov na edna zena se vika Carol Franz i taa ja imashe istata dijagnoza kako Ljupco.
Stapiv vo kontakt so nea i dobiv mnogu korisni informacii.

Taa vsushnost se izleci so maticni kletki .
Eve ja nezjinata web strana http://carolfranz.com/

Ako nekoj go poznava ljupco neka mu ja prenese informacijata.Dobro ke e da stapi vo kontakt so Carol.





Секако дека ќе ја пренесам информацијата и се надевам дека ќе биде корисна.Благодарм на сите мамички кои се вклучија во донирањето user posted image а за останатите нека се вклучат  што побрзо за да се соберат пари и да се спаси еден човечки живот
Ви благодарам

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Апел за помош
7.4.2010 16:41:13   
Annabel
Нема ли можност да се донира од фиксен?


(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Апел за помош
8.4.2010 15:45:50   
Jasna
Од фиксен нема можност ,но сепак секој од наас има мобилен од едниот или другиот оператор за да може да донира ,а за останатите постои жиросметка и има можност да се донира од странство.
Придружете се на останатите кој се вклучија во оваа хуманитарна акција.Ајде мамички знам дека можетеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Апел за помош
9.4.2010 16:13:45   
sonja75
Donirano....Se nadevam ke se soberat pari da se izvrsi operacijata i deka ova mala donacija ke mu pomogne na covekot da se izleciuser posted image

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?