|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква музика им пуштате на вашите деца/бебиња...
4.9.2009 15:36:46   
profesorica
Со каков вид музика растат вашите деца?Дали им пуштате класична музика, песни од тоше или само детски песнички од златно славејче, поточиња, супер звезда и др.?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 4.9.2009 15:40:34 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
4.9.2009 15:42:52   
mami
јас додека бев бремена слушав се- рок, панк, класика, ретко  и поп, а детски песнички - не..Лука сега кга ке го чуе тоше се врти и го бара, изгледа сум го претерала со пуштање додека ми бил во мешетоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
4.9.2009 15:45:35   
profesorica
Детските песнички се однесуваа за веќе родено бебе или дете.Значи прашањето ми е за сите и за оние кои имаат деца какви песни им пуштаат сега а какви кога биле трудни а за оние кои се моментално трудни со прво дете каква музика им пуштаат.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
4.9.2009 15:49:58   
mami
следниот пат поконкретно
пшав што му пуштав додека бев бремена, плус и на журки си одев и сл..а откога е роден супер ѕвезда слуша само преку ден за заспивање, а инаку во слободно време мама му пушта рок или лајф радио кај тато во кола..евентуално може да обрне внимание кога ке му пуштам руски песнички, па збунето гледа некое време додека не ја препознае мелодијата и продолжува да игра


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
4.9.2009 23:39:32   
Natasha5
Јас додека бев бремена слушав секаква музика,посебно понекогаш сакав да го слушам Бетовен и Моцарт ,има нивни композиции специјално за бебињаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
5.9.2009 22:14:06   
Весна
Уф, јас малку сум „терсене“ околу музиката. Слушам метал, ама сега вака бремена морам да признам дека избегнувам, да случајно не ја вознемирувам малечката, па затоа по цели денови си ги слушам Пјатница (уникатен руски бенд).
Мами, ти сигурно ги знаеш, така?! user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=BlN6gXqZKbM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=PYUa24G4ldw
http://www.youtube.com/watch?v=hZPfuSRNJHs


(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
5.9.2009 22:31:52   
Еца
Додека бев бремена со Мартина го слушав Бетовен(но не тие што се за трудници) а посебно ги сакам овие две композиции
http://www.youtube.com/watch?v=LKbkpokQ-hE  
http://www.youtube.com/watch?v=o0VwTw1eZ1k

а сега додека бев бремена со Мила постојано слушавме детски песнички со Мартина.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
7.9.2009 8:40:09   
mami
Весна да ти кажам подобар избор не можеш да и пуштишuser posted image user posted image user posted image user posted image ке ти дадам уште руски песнички ако сакаш па нека учи Јана уште од мала

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
7.9.2009 9:07:09   
srekna mama
и јас слушав секаква музика,најмногу Мanu Chao,Joan baez...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
7.9.2009 10:02:52   
Adrijana
http://www.youtube.com/watch?v=Dy-_wnVta9E&feature=PlayList&p=9AA91CABE9C09944&playnext=1&playnext_from=PL&index=27

Eve na sto moevo malo crvce najmnogu me klocauser posted image user posted image user posted image .
Nisto nemam smeneto vo toa kakva muzika sega slusam zaradi toa sto sum bremena, duri i na zurki odam, a gledam deka i na malava user posted image  vo mene i se dopagaat takvi glasni nastaniuser posted image .Mislam deka treba uste od sega da se naviknuva da slusa ROCK i METAL, a isto taka i HIP HOP, deka tato i pusta takov OLD SCHOOL HIP HOP, i na ovaa muzka skoka vo stomakotuser posted image  
Sega bitkata e megu mene i mm, dali ona ke bide metalka ili raperka, sekoj si vlece na razlicna stranauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
7.9.2009 16:54:56   
nadica
додека бев бремена најчесто по свој мерак го слушав тоше и мм кој го спремаше последниот испит од постдипломските студии user posted image ама и се друго што оди на тв или радио програми па така и ќерка ми сака секаква музика

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
13.9.2009 12:38:46   
Палешка РР
Син ми е задолжен за изборот на музика.
Ако и дада биде како бато во музиката, лелееееееееее тешко мене user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
13.9.2009 21:12:58   
cevlice
Во овој момент му пуштам HIP HOP на моето срценце во моето стомаче

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
14.11.2009 8:51:07   
profesorica
вчера кога се враќавме дома Дамјан почна да плаче во седиште во кола, ај мм вика да ја смениме станицата на радио може ќе се смири и кога на џез луѓе во моментот престана.хахахах прав уживант е user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
14.11.2009 14:09:17   
Весна
Леле мами, замисли, јас дури сега по два месеци гледам што си пишала user posted image
Чек да си го пофалам маж ми... тој перфектно знае руски (по македонскиот, омилениот ми јазик) и Јана за сигурно ќе ја научи, ќе ни биде билингвално детиштенце user posted image . Инаку, кога се туширам и’ пеам руски детски песнички за гуски, шатки, патки... user posted image
Еве една што најчесто и ја потпевнувам:

Жили у бабуси два веселых гуся,
Один - серый, другой - белый,
Два веселых гуся,
Один - серый, другой - белый,
Два веселых гуся!
*****
Мыли гуси лапки в луже у канавки,
Один - серый, другой - белый,
Спрятались в канавке,
Один - серый, другой - белый,
Спрятались в канавке!
*****
Вот кричит бабуся - "Ой, пропали гуси!"
Один - серый, другой - белый,
Гуси мои, гуси!
Один - серый, другой - белый,
Гуси мои, гуси!
*****
Выходили гуси - кланялись бабусе!
Один - серый, другой - белый,
Кланялись бабусе,
Один - серый, другой - белый,
Кланялись бабусе!

Еве си имаме и линк каде може да ја чуеш мелодијата user posted image
http://detkam.e-papa.ru/mp/6/15.html

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
14.11.2009 14:26:10   
steci
Dodeka bev bremena si slusav muzika za moja dusa od tose,pa hitovi od osumdesettite,devedesettite i.t.n.Asega postojano imam ukluceno metropolis radio i toa najcesto go slusame jas i mojo sin a mu peam detski prispivni pesnicki koga go zaspivam.Bi sakala da mu pustam i klasika a osobeno Vivaldi cetirite godisni vreminja i Mendelson moite omileni kompoziotri ama se vo svoe vreme.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
14.11.2009 18:34:25   
daniel
od toska...

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
15.11.2009 12:16:55   
midzata
му пуштив турбо фолк и се нанервира, па сега му пуштам Chemical Brothers

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 0:27:50   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamamoni

колку на вашето бебе му пуштате музика и која најчесто? ние не можеме да заспијаме без музика, најчесто го пуштаме Тоше без него не ни поминува денот, Bon Jovi мојот омилен, детски песнички и класична музика или инструменталки, инаку заспиваме со прилично гласна музика
ИЗВОРНА ПОРАКА: strelec 8

a osven detskite pesnicki od moeto vreme,obavezno  i bon jovi .sara koga mi bese vo stomakot i gi stavav slusalkite i gi slusavme red hot chilli pepers.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Iskreno, zaboravam na muzika, osven sto po doma e najcesto pusteno Baby first na tv



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот midzata)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 0:45:42   
Џесика
Не знам откај, тој период го убив од слушање Фил Колинс... од време на време и Limp Bizkit, ама некако се напнував од таа музика, и на крај завршив со Secret Garden, и откога се породив продолжив да му ги пуштам нив.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 8:26:44   
anedespo
Aktuelni hitovi na VHR. Uzivaat da slusaat.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 10:06:04   
mama26
user posted image user posted image user posted image user posted image samo srpska. na mama meraklija mi e po srpsko i den denes gjogani si ja slusa na youtubeuser posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 17:14:32   
Snowhite RR
Додека бев бремена му пуштав класика, Моцарт и Бетовен, сега слуша и гледа Дајте музика или му пуштам англиски детски песнички на пример Five little ducks, five little monkeys, Itsi bitsi spider, Wheels on the bus..како игра на овие, ги обожава, а исто и Хипо, а кога мене ќе ми се здосадат овие пуштам VH1 или VH1 classic или MTV

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
1.4.2011 17:47:53   
lilicka
Многу ми е интересно кога слушам музика моето бебенце одма реагираа како да танцува во стомакuser posted image
Инаку од секогаш сакам Техно-хаус музика,Чил аут...тоа и си слушам по домче и во кола,гледам дека и мојата бебушка ја сака таа музикаuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каква музика им пуштате на вашите деца/бе...
5.4.2011 9:45:01   
Felly RR
Матеа сака секаква музика, но за неа имаме „Супер Ѕвезда“ и ги обожава песничките, ама каква музика и да и пуштам, одма ги крева рацете и почнува да се ниша во место, а понекогаш и потклекнува, па се крева , па штрака........ многу е интересна кога игра. Сега се научи и системот да го пушта, а внатре ни е заглавено едно CD од Nelly Furtado и го пушта до даска и скока пред негоuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?