|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали вашите деца посетуваат музичко училиште?
14.1.2010 19:22:34   
jovanka
Mnogu se raduvam koga ke vidam kako mali genijalci svirat ili poseduvaat talent za peenje.Licno mnogu sakam edno od moite deca da znae da sviri na nekoj istrument ili da go privlekuva nesto sto e povrzano so muzikata.Iako ima 14 meseci bidejki e rasten od prv den so muzika pokraj sestra mu pokazuva deka muzikata mu e edna od omilenite strani i toa ne samo detski pesnicki tuku starata makedonska izvorna pesna.Pokraj nego i jas pocnav da gi slusam ja obozava emisijata sto ja ima na Alfa televizija Zajdi-Zajdi i toa so slast si ja gleda i slusa.

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.1.2010 13:08:59 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE:Дали вашите деца посетуваат музичко училиште?
14.1.2010 19:29:57   
Еца
Јованка знам дека Костов отвори училиште за деца за музика и балет, го гледав на Журнал. Некаде и бројот го запишав. Кажа дека за да посетува детето музичко училиште мора прво да му направат одредени тестирања и да им кажат на родителите дали и колку нивнотот дете е музикално, ако добро разбрав мислам дека ќе одржуваат часови и за пеење и за свирење на инструменти.

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.1.2010 13:09:20 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE:Дали вашите деца посетуваат музичко училиште?
14.1.2010 19:31:33   
jovanka
Mislam deka e vo Aerodrom?

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.1.2010 13:09:40 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE:Дали вашите деца посетуваат музичко училиште?
14.1.2010 19:33:21   
Еца
Да, училиштето е во Аеродром, во стан на приземје.user posted image

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.1.2010 13:09:59 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE:Дали вашите деца посетуваат музичко училиште?
15.1.2010 0:52:41   
nadica
со оглед на тоа дека мм е музичар ќерка ми уште сега има интерес кон музика и музички инструменти а има 16месеци сака да слуша музика која има ритам и која е лесна за детското уво како златно славејче, 5+, супер ѕвезда, музиката која оди на tom&jerry
многу сака да свири на клавијатурата на мм и на нејзините инструменти кои ги имаме за извоз user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.1.2010 13:10:15 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: RE:Дали вашите деца посетуваат музичко уч...
23.11.2012 11:58:29   
vezilka RR
Бидејќи Никола е опседнат со музика, само тоа правиме по дома, свириме на гитара, тапани, клавир, труба (мислам играчки, уште немаме вистински инструмент) и пееме на микрофон, ме интересира од која возраст почнуваат децата со посетување на музичко училиште, илипак земаат вистински инстримент во рака. Има ли некој такво искуство? Дали знете некое музичко училиште?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: RE:Дали вашите деца посетуваат музичко уч...
23.11.2012 12:19:53   
Ikana
Во Тафталиџе 1 кај Нова гимназијата има приватно музичко училиште, постои некоја година. Можеш таму да се распрашаш што и како. Се вика Пиано мислам школата.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: RE:Дали вашите деца посетуваат музичко уч...
24.11.2012 11:30:38   
TamaraMartina
Presrekna ke sum dokolku moeto dete sviri na nekoj instrument. Inaku jas ne bi go zapisala vo privatnive skoli tuku vo drzavnoto muzicko uciliste MBUC Ilija Nikolovski - Luj vo centar kade polugodie mislam deka e 1000 denari, kade dvapati godisno nastapuva i na kraj polaga. Iskreno mnogu bi sakala da odam na javen nastap na moeto since..sega e uste mal ama za nabrzo mama ke pocne da go uci na klavir i dedo na gitara user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали вашите деца посетуваат музичко учили...
24.11.2012 20:53:01   
mosa
Moeto sonce mnogu sakada pee.Mnogi saka da zeme nekoja igracka sto ke mu bide mikrofoni da pee nekoja pesna.Zastanuva pred televizorot i pee.A nie normalno sme publikata.I morame da rakopleskame a toj e mnogu sreken i zadovolen,koga mu vikame bravo.Mnogu bi sakala da posetuva muzicko uciliste ama neznam od koja vozras bi trebali da se zapisuvaat.V ima 3,6godini.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?