|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лузни
11.11.2011 11:27:18   
Sirena##
Здраво мамички и трудници.Јас сум нова на форумот,се надевам на пријатна дружба.Ако има ваква тема ги молам модераторите да ја преместат.
Мојата приказна е ваква. Во 5 месец од бременоста,ми се јави силно чешање на цело тело.Чешање до лудило user posted image  Докторите ми рекоа дека се јавувало кај некои трудници.4 месеци пред да се породам,престана.Но,јас си направив рани од толку чешање.Тие рани станаа лузни,и многууууу ми пречат.Само по панталони сум и на + 40 степани. Би ве замолила доколку знаете некоја крема за да ми помогнете.Однапред ви благодарам user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лузни
11.11.2011 11:57:37   
AnnaMolly RR
Добре дојде на форумот, Сирена!

Ти го препорачувам маслото за намалување на стрии од Еуцерин. Можеш за лузните контрактубекс маст да купиш, тоа мнооогу помага. Само треба повеќе тубички да потрошиш пред да видиш резултати.

Пробај со тоа и пиши ни дали ти помогнало.


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 11.11.2011 11:59:18 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Sirena##)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лузни
11.11.2011 12:09:48   
Sirena##
Фала Анамоли ,мегутоа не се чешам повеќе.Престана неколку месеци пред да се породам,а од раните што ги направив останаа лузни.Мене ми треба некоја крема да се намалат лузните.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Лузни
11.11.2011 12:41:53   
AnnaMolly RR
Да, како што пишав, кремата контрактубекс и маслото за намалување стрии и лузни од Еуцерин. Јас со тоа се мачкав и стриите навистина ми се намалија.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Sirena##)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Лузни
11.11.2011 15:09:25   
Sirena##
Фала Анамоли,ќе пробам

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Лузни
11.11.2011 16:05:59   
Annet
samo kontratubeks,toa e napraveno na baza na kromid,i se vtriva ubavo da se isusi na mestoto,trebalo vednas da stavas ama i vaka ke ima efekt,jas go koristev za drug vid na luzni,zimaj i mackaj jas garantiram;-)))na vremeto mi ja nosea od germanija bugarija a sega ja ima tuka;-))0ajde neka mine samo

(Одговор на членот Sirena##)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Лузни
11.11.2011 16:08:05   
miana
kaj da najdam kontratubeks???

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Лузни
11.11.2011 16:15:53   
Annet
vo apteka jas od apteka ja naracuvav ama pred 9 god a sega bi trebalo da ja ima vo site apteki

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Лузни
11.11.2011 16:17:00   
Annet
a za strii koristev maslo ujle ustvari na sanosan nemam ni edna strija;-)) a moze da se koristi i po poragaj;-)prezadovolna sum ama toa e druga tema veke izvineteuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Лузни
12.11.2011 1:32:59   
ana mari
a za strii koristev maslo ujle ustvari na sanosan nemam ni edna strija;-)) a moze da se koristi i po poragaj;-)prezadovolna sum ama toa e druga tema veke izvinete
annet kakvo maslo si koristela aj te molam kazimi jas imam premnogu strii i se nadevam deka ke mi pomine od toa user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Лузни
12.11.2011 23:18:51   
Тања РР
Sirena контрктубексот е многу ефикасен ама колку порано се почне со употреба толку подобро. На стари лузни не постигнува толку добри резултати. Има една друга маст за постари лузни, се вика Кело Коте ама е малку поскапа, околу 1500 денари.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Лузни
12.11.2011 23:36:47   
Annet
user posted image eve ova user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

a za strii koristev maslo ujle ustvari na sanosan nemam ni edna strija;-)) a moze da se koristi i po poragaj;-)prezadovolna sum ama toa e druga tema veke izvinete
annet kakvo maslo si koristela aj te molam kazimi jas imam premnogu strii i se nadevam deka ke mi pomine od toa user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Лузни
13.11.2011 15:02:17   
ana mari
fala ti mnogu se nadevam deka ke mi gi snema striive user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Лузни
26.3.2012 23:27:01   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Sirena контрктубексот е многу ефикасен ама колку порано се почне со употреба толку подобро. На стари лузни не постигнува толку добри резултати. Има една друга маст за постари лузни, се вика Кело Коте ама е малку поскапа, околу 1500 денари.



dali kremata pomaga za bilo kakvi luzni i dali moze da se koristi na lice?jas po sobrakajkata koristev kontratubeks ama nemase bas rezultati.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Лузни
26.3.2012 23:36:59   
Тања РР
Да Богданчанка кремата слободно може да се користи на лице а третманот ма стари лузни треба да трае барем 3 месеци.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Лузни
26.3.2012 23:44:01   
Bogdancanka
blagodaram Tanja bas ke ja pobaram kaj nas, ako ja ima ke ja zemam i ke pisam za rezultati

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Лузни
27.3.2012 10:23:51   
Annet
kontratubeks koristev za luzni na lice i toa bea bas ubavo dlaboki i so mn konci,od srce ja preporacuvam,no da se pocne sto poskoro so koristenjeuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Лузни
27.3.2012 10:32:44   
Yummy Mammy
Dali kontratubex-ot moze da se koristi za deca? Molam nekoj sto ja ima kremata doma da procita vo upatstvoto i da mi kaze.
Kerka mi ima edna ogromna dlaboka luzna na celoto, si ja napravi od kopanje. Ednas odamna dodeka ja banjav ja grebnav malku so nokt, ama tolku bese toa malku i povrsinski, a nea i bese interesno da si ja kopa ranata i ja napravi partali. Sega ima bukvalno dupka vo kozata i mene mnogu mi preci (posebno sto imam griza na sovest deka e poradi mene).

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Лузни
27.3.2012 11:08:45   
AnnaMolly RR
Може за деца, Јами мами. Јас прашував за лузната од операцијата на Филип, а тогаш имаше 1 година.
Ама ми рекоа дека нема потреба да се мачка зашто како расте ќе му се повлекува. Еве го сега на речиси 22 месеци лузната од првата операција речиси и не се забележува.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Лузни
27.3.2012 11:09:37   
mamicki
Dali gelot Kelo kote moze da se najde vo Makedonija?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Лузни
27.3.2012 13:13:06   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kontratubeks koristev za luzni na lice i toa bea bas ubavo dlaboki i so mn konci,od srce ja preporacuvam,no da se pocne sto poskoro so koristenjeuser posted image


mozebi kaj sekoj razlicno pomaga kako sto napisav vo pogorniot post kaj mene nemase bas rezultati ili pak pomogna kolku sto mozese,jas kontratubeks koristev vednas po izleguvanje od bolnica i go koristev mnogu vreme

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Лузни
27.3.2012 13:29:56   
Annet
bogdanicka,mene mi se izbledija ne se poznavaat,imam 2 luzni edna megu vegite i edna dole na bradata tie bea baajgi golemi,sega mi se poznavaat ama ne mnogu,a drugite gi nema...zavisi,neznam,kazav pogore toa bese pred 10 godini,togas za kontratubeks ne se znaese kako sega,go ima na reklami,a i kolku e efikasen sega neznam,nemozam da kazam
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kontratubeks koristev za luzni na lice i toa bea bas ubavo dlaboki i so mn konci,od srce ja preporacuvam,no da se pocne sto poskoro so koristenjeuser posted image


mozebi kaj sekoj razlicno pomaga kako sto napisav vo pogorniot post kaj mene nemase bas rezultati ili pak pomogna kolku sto mozese,jas kontratubeks koristev vednas po izleguvanje od bolnica i go koristev mnogu vreme


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Лузни
29.9.2012 16:00:27   
sanj4e
Јас сакам да прашам дали Contractubex може да се користи за лузни од акни. Мене на пример ми се појавуваат длабоко поткожно и ми се многу црвени, не ги стискам воопшто, ама кога ми поминуваат ми остануваат црвени лузни уште неколку недели. Па ми текна на гелов, ако го користам на лице како крема, дали ќе ми обелат и дали ќе ми се измазни кожата? Нека напише некој ако знае.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Лузни
29.9.2012 16:01:56   
sanj4e
... и кажете ми колку чини гелот, дали е многу скап.

(Одговор на членот sanj4e)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Лузни
27.9.2013 9:45:15   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro zeni, bas mi e milo sto ve gledam site na broj!
A be da ve prasam nesto, negde imavme na forumov ama ne se sekavam kade. Dali nekoj koristel Contratubex ili nesto slicno za luzni i fleki kaj deca? Na golemata kerka koga ke padnese ne i stavav nisto posebno na ranata ama se kopase i na sekoja rana sega ima luzna ili dupka. Mislev aj dete e, se regenerira kozata ama i posle nekolku godini luznite si stojat. E sega malovo padna gadno na lice, bese izgrebana okolu okoto, slepoocnicata, celoto, i sega od sto se kopala vo son celo mesto i e crveno i onaka kako crvena fleka. Ke treba vreme da pomine, ako se izgubi voopsto. Pa me interesirase dali ovie kremive se efikasni kaj deca?



ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dobro utro zeni, bas mi e milo sto ve gledam site na broj!
A be da ve prasam nesto, negde imavme na forumov ama ne se sekavam kade. Dali nekoj koristel Contratubex ili nesto slicno za luzni i fleki kaj deca? Na golemata kerka koga ke padnese ne i stavav nisto posebno na ranata ama se kopase i na sekoja rana sega ima luzna ili dupka. Mislev aj dete e, se regenerira kozata ama i posle nekolku godini luznite si stojat. E sega malovo padna gadno na lice, bese izgrebana okolu okoto, slepoocnicata, celoto, i sega od sto se kopala vo son celo mesto i e crveno i onaka kako crvena fleka. Ke treba vreme da pomine, ako se izgubi voopsto. Pa me interesirase dali ovie kremive se efikasni kaj deca?

Hm,sme go koristele I toa mnogu kontratubeksot I navistina dava rezultati no sme go koristele nie vorasnite,znam deka osnovnata sostojka mu e kromid no samo tolu znam,sepak najdobro e da prashash vo apteka,tamu najubavo ke te informiraat


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sanj4e)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?