|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   грицкалка, ноктарица или ножички
19.5.2009 13:56:48   
mami
Тема верувам за сите добро позната...Што користите за да ги скратите орловските ноктињаuser posted image на вашето злато кои растат толку бргуuser posted image ?
Ние од почетокот сме со грицкалка, демек бебешка ама не се разликува по ништо од обичните освен во пластичната рачка и ценатаuser posted image
Со ножички и не сме пробале као би одело, некако се навикнавме вака
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.5.2009 14:29:25   
Еца
Најобична мала грицкалка,ниту бебешка,ниту ножички....инаку знам деца меѓу кои беше и моето кои даваат отпор при сечење на ноктињата,па успњеав проблемот да го решиме уште многу мали со песничка и именување на прстињата,како на пример,"ајде сега ќе го сечеме дедо Јане,еј дедо биди умен на не ти ги исечеме ушињата и така преку смеа и игра и ден денес  сечењето нокти ни е забава"user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.5.2009 14:33:03   
mami
добро дојде назад еленкеuser posted image ние тоа го решаваме ноќе, пред спиење, додека он пие млеко и си лежи кај мама во скут тато е задолжен за маникирот user posted image и педикирот нормалноuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.5.2009 14:43:31   
niki
Jas i gi secam noktinjata so moite nozicki za nokti od prv den. Lani imavme edna faza koga gi grickase noktinjata pa dolgo vreme ne gi secevme voopsto bidejki ne ostanuvase nisto za secenje, no za sreka go nadminavme toa i sega sedi mirna koga i gi secam. Nekogas e potrebno malku ubeduvanje, vsusnost bara jas prvo da si gi isecam noktite i posle mi dava i na nejze da i gi secam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
22.5.2009 18:05:58   
mis.
Со Мартин имав доста мака со сечењето нокти но како некој лош период тоа помина но еве го гледам сега стекнал лоша навика да ги грицка.Сигурно видел некој во градинка па и тој да не е покусо.А Стефан уште од бебе е супер,дава се дури и се смешка, златце е.И на двајцата му ги сечам со мои мали ножички за нокти.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 11:26:34   
mis.
Е па работите се сменија.Стефан никако не дава да му ги исечам ноктите.Плаче и ја тегне раката.Едвај го додржувам за да му ги исечам.Порано се смееше а сега плаче.user posted image Колку само се смени не ми се верува.Но еве на нозете ми дава.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 11:36:38   
mami
мис да пробаш додека пие млеко? ние така ги сечеме, навечер после бањање, тој си пие млеко, јас му го држам шишенцето за мм да може да му ги исече ноктињата, жими така седи мирен

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 11:39:26   
mother 29
ноктаричка,пред спиење ,а понекогаш и на спиење хехех!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 11:41:49   
profesorica
јас му ги сечам на Дамјан со ножички ама не дава user posted image user posted image user posted image одвај, ај демек на смешка за да ми дозволи и ми се кикоти и ке ми ја тргне раката.еден по еден нокт успеваме некако со лажење и со потплачување.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 11:43:57   
big_mama817
со ноктарица и тоа со молење со исполнување на желби абе што да ви кажам цел репертоар кога станува збор за средување на ноктите user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 12:16:34   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

мис да пробаш додека пие млеко? ние така ги сечеме, навечер после бањање, тој си пие млеко, јас му го држам шишенцето за мм да може да му ги исече ноктињата, жими така седи мирен

уште тоа не сме пробале ај па и тоа ќе пробаме.
Нема шанси додека спие веднаш се буди.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 12:52:33   
nadica
на почетокот со мои мали ножички на спиење user posted image а сега седи пред компјутер и гледа цртан филм а јас со ноктерица мала правам маникир и педикир user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 12:56:08   
STRUMFETA
so set zort secuvame nokti.Obavezno nekoj go zabavuva za da uspeam,inaku nema sansi.Probav so nozicki ama so golema noktarica mi e polesno

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 13:07:20   
ripce
ние уште од раѓање користиме ножичка со заоблени врвови од нук и супер ни оди, со ноктарица не сме пробале

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 13:10:58   
mis.
До 40 дена јас не му ги сечев ноктите на моите бебуши така требало но не дека ги слушав тие бабинидеветини туку од страв толку мали рачиња па и ноктиња не можев.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 13:17:06   
mami
море јас му ги исеков кога имаше некои 10тина дена мислам, он си спиеше јас крц, крц сите по ред, па големи му беа и партал се правеше по лицето, а гревче ми беше да е цело време со ракавички на +40 надвор...ми беше страв дека малечко, ама па не мрдаше ич- за разлика од сегаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.10.2009 13:19:28   
mis.
И моите имаа големи нокти,меки но гребеа но му ставав ракавички не беше толку ладно септември и ноември се родени.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
28.11.2009 22:41:24   
nenicka
имам еден проблемна ноџето не можам да и ги исецам ноктите,ноктот и влегува но месо казете ми што да правам

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
28.11.2009 22:47:42   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: nenicka

имам еден проблемна ноџето не можам да и ги исецам ноктите,ноктот и влегува но месо казете ми што да правам



Lele nenicka zlato ti imas problem isto kako sto i jas imav koga Monika bese bas mala.Edinstveno jas uspevav posle banjanje da i gi secam noktite na nozete posto se mekani i toa so nozicki onie za bebinja.I nekako uspevav sem ednas koga na palceto i otide bas vo meso i ni se vospali mestoto pa koristevme didermal krema.Edinstveno da probas posle banjanje iako veruvam deka veke si probala.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
29.11.2009 9:56:46   
Mila na mama
Мила се роди со нокти па за да не се гребе прво доаѓање дома и сечевме нокти и тоа со обична грицкалка што ја користам и јас. Еееее убаво беше додека беше мала и ич не мрдаше. Сега се ја интересира па сечењето нокти и е многу забавна активност и секој ден после бањање ми вели - нокти, нокти- а јас ја убедувам дека уште не и пораснале зашто само пред 2 дена сме ги исекле. Кога ги сечеме, малку мама на Мила и сече малку Мила на Ноди па пак мама на Мила па пак Мила на Ноди па му вели на Ноди да биде миен(мирен) зашто мдал(мрдал)user posted image  и така успеваме да ги средиме ноктите после едно 10-15 мин работа што јас врз нејзините ноктиња што она врз непостоечките нокти на Ноди.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.2.2010 13:39:52   
Bell
И ние најпрво ги сечевме со ножица ( бебешка) , а сега со бебешка ноктарица.
Ја купив од mothercare и можам да кажам дека на нас ептен ни се погоди user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.2.2010 13:45:20   
BILJANA_G
Uste od pocetok koristime bebeska noktarica,ja zemav onaa na NUK premnogu sum zadovolna.

(Одговор на членот Bell)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.2.2010 13:49:14   
Mamus
i nie ja koristime onaa na nuk od koga si dojdovme doma i super ni e

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.2.2010 14:32:40   
Adrijana
Kupivme bebeska noktarica, ama od zastitnite plastiki i ukrasi, ne mozev da vidam sto secam, pa probavme so nozicka i toa ne uspea, i sega seceme so obicna mala noktarica, i sega sum strucnjak vo secenje noktinja. Na racete i gi secam koga spie, zasto inaku nema sansi, samo mrda, place i gi sobira prstinjata, ama zatoa cvrsto spie i mozes sto sakas da i pravis i da ne se razbudiuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 19.2.2010 14:33:39 >


_____________________________



(Одговор на членот Mamus)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: грицкалка, ноктарица или ножички
19.2.2010 15:00:38   
topce
ножичките од NUK и супер се

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?