|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 10:42:37   
profesorica
Во кои тип на луѓе спаѓате..во тие што се излежувате на сабајле,си пијуцкате кафе на раат или веднаш почнувате со стресни ситуации,мислите ви се расфрлани на сите страни? Го користите ли слободното време за да се релаксирате,спиете или и тогаш наогѓате нешто што МОРА да ви ги обзема мислите? Живеете бавно или 100 на саат?

Jас незнам што ми стана откако се омажив aбе не памтам одамна дека имало ден или викенд кога мм бил слободен и онака да останеме во кревет насабајле, да направиме раат некоја прошетка и се заради мене, зашто јас нонстоп сум опседната со разно разни ситници. нон стоп ми се брза некаде и mинам денот и 48 часа да има ке ми бидат малце се да посtигнам. Како повеке да не сум си битна на самата себе,гледам секаде и на сите да угодам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 10:46:20   
srnicka
Preku nedela standard budenje vo 7.15 i odmaranje do 7.30 user posted image , spremanje nabrzinka za rabota, a vikend obozavam da pijam kafe vo spalna, se budam nakaj 8 i znam da si lezam i do 10-11, ama toa e sega deka sme sami, posle se bebusot sigurno ke bidam 100/h

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 11:05:24   
niki
Kaj mene leto brzo tempo, rabotam sekoj den bez slobodni denovi i nisto ne postigam, vo zima sum ocajna domakinka so vreme na pretek.
Jas sum za nekoja sredina, od ponedelnik do petok rabota a vikend setanje, ama nemam takva sreka.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 11:14:59   
mami
побрзо и неможе да биде...секој ден на работа, со лука шетање, занимавање, дома да раздигаш, па да го успиеш господинот кој наумил дека има уште глупости за правење дентаuser posted image па да испеглаш, евентуално да смислиш за јадење за утре или да пуштам машина....и накрај треба ли време за на сопругот да му се посветам???

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 11:19:03   
Боцко
дефинитиво брзо. работа-дома, скоро секоја сабота плус. да не спомнувам службен пат 2-3 дена или повеќе. жм е почесто и повеќе со стефан. кога сум далеку ми фали многу. би сакал да сум повеќе со семејството, шетање и забава. работам на тоа. набрзо еден ден...user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.9.2009 11:41:53   
arh_diz
Kaj mene od Ponedelnik do Petok turbo nemam vreme za nisto . zatoa koga doaga vikend znaeme da uzivame da se prosetame nekade vo priroda ili nekade na rucek

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
19.5.2010 1:04:49   
Bitolcanka
Кога би можела да избирам би избрала брзо темпо на живот. Тоа ме прави поенергична, поисполнета, посреќна. Со бавното темпо на живот станувам помрзоволна, понерасположена, негативна ... Инаку моментално сум пола-пола. Има денови кога сум поактивна - денот ми е исполнет до максимум, брзам да стигнам секаде, има денови кои ми се полежерни - се' полека се одвива и полошо се чувствувам тогаш.

Вие какво темпо преферирате? Со каква динамика ви се одвива животот?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
19.5.2010 9:42:15   
melody
Do pred da se omazam i rodam vodev nekoe sredno tempo na zivot.Preku den ne bev mnogu zafatena i se izlezuvav do bezkraj,a navecer do kaj 4 sabajle neznaev da se vratam doma.Sega denot mi e ispolnet so aktivnostite povrzani so rastenjeto na kerka mi,normalno cistenje,peglanje i nesto da zgotvam za nea za jadenje,a navecer zatoa sto e teska na spienje i seuste se budi po tri cetiri pati jas ne mozam dovolno da se odmoram i nemozam da kazam deka barem nokta mi e porazlicna od denotuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
19.5.2010 9:55:55   
amelbebe
pred da go rodam Amel epten brzo ziveev,sekoj den na rabota ,ke si dojdam ke zgotvam na brzina ,ucenje so decata,i do 9 kako ke izlezevme vo 5 se pribiravme,vo 7 budenje  i pak istoto se vrtese.go rodiv Amel za da se smiram malku ama i sega go ziveam zivotot brzo ama se se vrti okolu decata ne mi fali toa vreme  ama sega nekako poumorna sum luge legnuvam vo 2 stanuvam vo 7  i cel den po doma i se nesto ne uspevam kako nekoja flegma sumuser posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.6.2010 11:08:20   
arh_diz
Otkako ostanav doma imam mnogu bavno tempo nikako ne mi pominuva vremeto . I primetuvam deka sum stanala mnogu mrzliva user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.3.2013 13:54:44   
Bogdancanka
брзо мене секој ден ми прелетува за миг има денови кога планирам нешто и времето никако да ми стигне,значи цел ден е пред мене ама од еден куп сопки јас никако да постигнам,се некаде брзам,никако да стигнам....а многу ретки се деновите кога еден ден ми се гледа многу долг...затоа мислам дека како дошло времето сите ние имаме брзо темпо на живот

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
1.3.2013 15:36:16   
Maca25
Многу брзо...како ми прелетува времето..јас додека се свестам, денот поминал. Додека бев дома, не работев се жалев дека бавно ми поминува времето, сега се жалам што брзо поминува и ми фалат уште неколку саати во денот user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
8.6.2014 19:40:10   
Defne90 RR
Па со денешниот начин на живот не да е брзо,ма турбо е.Некако дури да се свестам денот поминал,месецот,годината...Понекогаш се чувствувам дека немам време за ништо од што така брзо живееме и не стигнуваме да здивнеме што се вели.И не одам на работа ете по цел ден сум дома и пак не можам да пофтасам и постојано на нозе.А па си се прашувам што би било кога и на работа би одела.Ама тоа е едноставно на денешно време колку и да се трудиш обврски еден куп а никако нешто на виделина.Само работи работи и на крај всушност гледаш дека децата пораснале а твоите години се насобрале.user posted image user posted image user posted image Таква е денешната реалност за жал.Човек за фамилијата има најмалку време од премногу обврски и брзото темпо што ни го диктира и самиот начин на живот.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
10.6.2014 10:42:21   
princessa
Кога сум сама дома па макар и со децата ми поминува многу бавноооо, стрелките едвај се движат чиниш...Незнам зошто ама така е, човек кога е сам секогаш бавно мине времето. А кога спијат ептен ми лета, дур да раскренам, да измијам садови, да соберам и здиплам алишта и таман сварам кафе и еве ги станале. И кога ќе дојде мм од работа дур да трепнеш летнало времето. Е сега среќа што е видело до 10 навечер па подолг ден имаме поручек. И затоа јас кога е убаво времето таман синко стане од спиење накја 11 и јадеме и му ја џифнуваме надвор за поскоро да помине. Дома ич не ми се седиuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
28.11.2014 21:00:02   
scared RR
Може ли средно темпо user posted image како и да е сепак сметам дека сум изложена секојдневно на стрес помалку или повеќе user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
28.11.2014 22:56:23   
Ki4iko
Јас живеам доста брзо, е сега во бременоста пак не моам да влезам во колосек на ова бавно темпо user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Брзо или бавно темпо на живот?
29.11.2014 1:21:41   
caciana
Brzo..Mnogu brzo. Mislam deka samo sto ke stanam od spienje treba pak da si legnam user posted image . Eden moment odam nekade eden moment pravam nesto, posle toa vecerno izleguvanje standard..i op ajde da spijame user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?