|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Албуми за фотографии
24.9.2009 12:15:59   
profesorica
Дали често редите албуми или сликите остануваат на вашиот компјутер /на цд?

Јас многу го фотографирам Дамјан и обично секој месец развивам слики и ги редам во албуми, но еве од одмор наваму некако ми заостанаа и сега ми се собраа 100тинаuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Албуми за фотографии
24.9.2009 12:21:10   
Twins
  Site fotografii sto gi imam po poslednite 5 godini se vo kompjuter>mnogu poveke gi sakam i gi cenam onie na hartija ama ete dli od nemanje vreme , dali od zaboravenost ili neznam od sto nemam razvieno ni edna a samo od bebuskite imam preku 1000sliki a se tocku malecki.Koga ke razmislam imam eden kup novi i preubavi albumi a mi stojat prazni .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Албуми за фотографии
24.9.2009 12:55:22   
profesorica
Деновиве ќе вадам обавезно фотографии баш ми е интересно редењето слики во фотоалбум user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Албуми за фотографии
24.9.2009 13:04:53   
vezilka RR
ја некако се у компјутер ги чувам..немам извадено на хартија не знам колку време..???Еве скоро месец ми помина од свадбата а јас уште ги немам извадено сликите...море арно ме потсетивте идам да му се јавам на фотографот...  

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Албуми за фотографии
24.9.2009 13:20:19   
Iva
Сакам сликите да ми се во албум, последниве години немавме навика да ги вадиме сликите и остануваа на компјутер, ама апаратот ни се расипа и си активиравме еден стар апарат со филм и сега само штанцаме слики. И да обожавам да редам слики во албум. 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Албуми за фотографии
29.9.2009 15:37:48   
Maca25
Јас на компјутер имам преку 5000 слики од Нина и никако да развијам. Не можам да се одлучам кои слики да ги развијам user posted image ситеми се убави, а не можам сите да ги вадам. Срамота!!! Башка маж ми е сликар, а дома немаме ниту една слика од нина. Кога ќе размислам ние немаме ниту една негова слика на ѕид закачено. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Албуми за фотографии
6.10.2009 14:15:22   
profesorica
баш деновиве со мм зборевме дека не сме извадиле одамна фотографии, од одморот летоска..тоа не личи на мене, викендов ќе вадма сигурно само да ги одберам најубавите, а богами имам работа околу 200 фотографии за вадење сигурно ќе се соберат user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Албуми за фотографии
6.10.2009 14:46:17   
Mamicka3
Ние од првото дете имаме многу слики, а од второте се стававме на компјутер,и така еден ден се расипа компјутерот така да сега од Ана Марија за нејзини веќе 4 год. имаме само 10 слики од крштевката.Пред некој ден ги средував сликите и ми вика " Каква мајка си ти само бато све го сликале а мене не ме сакате затоа не ме сликате " затоа сега  сликај и одма во студио на развивање. Ова компјутериве и не се многу сигурни 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Албуми за фотографии
30.5.2010 8:44:47   
Rossana
Imam okolu 1 000na kompjuter samo od Sara a imam i eden cel poln album od prviot den na raganjeto do sega. JAs imam okolu 15 moi albumi uste od koga sum bila bebe do pred da se omazam, sega otkako se omaziv imam eden od svadbata i eden od sekakvi fotografii. Gi obozavam slikite i spored mene slikite se najdobriot i najvredniot spomen.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Албуми за фотографии
30.5.2010 8:47:18   
Rossana
Najlesen nacin da vadime fotografii e da slikame so onie postarite aparati sto se so film, ke mora da gi izvadis slikite za da gi vidis i ke gi imas vo raka a kako sme se naucile od aparat vo kompjuter i sto ako se rasipa kompjuterot?

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Албуми за фотографии
30.5.2010 14:04:38   
arh_diz
Na hartija nemam izvadeno ne se sekavam od koga. Gi stavam na kompjuter posle na CD . Nekako vadenjeto sliki kako da pocna da se zaborava

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Албуми за фотографии
30.5.2010 16:19:52   
strelec 1982
So digitalen aparat slikame ama osven na CD i na kompjuterot si vadam i za vo album.Sekako ne site ama obavezno vadam i gi oznacuvam odnazad pisuvam kolku meseci ima na fotografijata sinot.Obavezno od krstenkata i od prviot rodenden site sliki gi izvadiv i na gostite koj bea im dadov od slikite kaj sto se slikani.Pa sega od sinot imam poveke albumio

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Албуми за фотографии
31.5.2010 2:03:16   
Bitolcanka
Во последно време повеќето слики ми се на компјутер. Некои вадам и за во албуми. Порано ги полнев албумите, обожавав да ги редам и прередувам сликите, да ги разгледувам, потсетувајќи се на убавите мигови. Ќе почнам повеќе да вадам за во албум. Слика си е слика, не е исто на PC и во албум, како што не е исто писмо со рачен ракопис пратено на домашна адреса (од чичко поштар user posted image ) или честитка и по mail. Можеби застарени форми на комуникација, но многу позначајни user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 31.5.2010 2:04:39 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Албуми за фотографии
18.8.2014 10:04:19   
Mila mamicka
Затоа не ги сакам дигиталните фотоапарати. Порано се знаеше со тие на филм, кога ќе се дослика филмот, го носиш да се развие, и дома еден куп албуми и слики. Сега, со овие апарати, цело време сликаме, а многу малку ги имаме во албуми. Кога се роди син ми, јас постојано го сликав, можеби по 50 слики секој ден. Сите слики ги ставам на цд, во случај да му се случи нешто на компјутрот. Пред некое време, почнав да ги селектирам најубавите фотографии, и да вадам од нив. Досега имам извадено околу 400 фотографии од син ми, а имам селектирано и чекаат на ред сигурно уште 500. Кога ќе ги извадам, уредно ги сместувам во албуми, на секоја слика пишувам датум и час кога е сликана, и коментар како да е даден од името на син ми. Кога сме веќе кај албумите, каде може да се најдат убави, големи детски албуми?

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Албуми за фотографии
6.10.2014 11:28:05   
Mihaela 2010
Pred nekoj den bas si pomisliv deka oddaaaamna ne sme izvadile sliki,i mnogu mi e krivo,se nekako ne ni doslo do toa,a imam za vadenje dosta sliki,pred nekoe vreme bas spremiv na usb, so cel da gi dadam da mi izvadat ama ete nikako ne doslo do toa...mnogu povekje gi sakam fotografiite odkolku na cd,i mnogu mi e ubavo koga ke otvoram albumite i si gi gledam slikite...ete posle postov si vetuvam deka denovive ke gi razvjamuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Албуми за фотографии
7.10.2014 13:25:34   
Felly RR
Јас чекам пак да извадат некоја понуда на попуст од некое фото студиоuser posted image Шала на страна ама и ние немаше никогаш да извадиме, ако не се решевме така зимото. Околу НОва Година имаше една понуда за над 100 фотографии, за ептен поефтина цена, и кога седнав на компјутер - од сите што сме ги правеле одкако е М родена одделив оние кои ми беа најубави и извадивме прилично многу фотографии. М си одбра и албум (треба ли да пишам дека е со принцезиuser posted image ) и навистина е подруго кога ќе седнеш и си го листаш албумот, отколку на компјутер кога ги гледаш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Албуми за фотографии
7.10.2014 19:01:46   
Bethany
Dobro me podsetivte. Nie izrabotuvavme nekoi sliki porano, imame do nekoi si 1,5 - 2 godini na Jakov, ama tamu zastanavme, ne deka ne sakame, tuku isto taka se od denes za utre, se zaboravame, ama kje ja zavrsime i taa rabota. Sakam albumi so sliki na Jakov da imam. Kako rasne se pomalku i pomalku kje izrabotuvame, se pomalku i pomalku se slikame user posted image , ama sepak kje se apdejtirame redovno user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Албуми за фотографии
8.10.2014 0:03:22   
deluxe
Sliki imam od A na vozrast do kaj 2 godinki,potoa sliki stavav vo komp.nekoi gi izgubivme zasekogas so preinstalaciite.Za F nemam bukvalno nitu edna slika.... Se sto ima(a IMA mnogu) e vo digitalniot fotoaparat ili vo komp...
Feli apel do tebe da me izvestis za popust ako razberes vo nekoe studiouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Албуми за фотографии
9.10.2014 22:53:52   
Snowhite RR
И јас за М имам извадено еднаш кога беше бебе и од крштевката и толку, а за Јана кутрата ниту една немам извадено, дури ни од крштевката не извадовме на кумовите да му дадеме. Фели и мене да ме известиш за таков попуст па се надевам тогаш ќе извадам повеќе слики од двајцата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?