|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Важни датуми
15.12.2009 10:29:29   
profesorica
Дали памтите важни датуми или заборавате?
Дали вашиот сакан заборавил некој важен датум?
Дали сите околу вас мора да ги потсетувате за некој важен датум?

Јас и мм памтиме се од датуми, вклучувајќи ги тука и роденденоте на негови родители, моите, негови баби и дедовци, братучеди и сл.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Важни датуми
15.12.2009 10:31:11   
big_mama817
во нашиот случај јас сум таа све што памти зсш ако оставам на мм ќе бидеде све катастрофа таков е човекот едноставно не се замара

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Важни датуми
15.12.2009 10:35:03   
arh_diz
mm ima se namesteno na telefon i me potseka sekogas koga

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Важни датуми
15.12.2009 10:43:27   
BEBICA
Jas pamtam datumi no znam i da zaboravam.No zatoa mm pamti se.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Важни датуми
15.12.2009 10:54:46   
vezilka RR
ние не памтиме датуми..ама потсетникот памтиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:30:40   
nutelizza
На 15 Декември мм ми стана дечкоuser posted image
На 15 Декември по неколку години правевеме свадба ( по чиста случајност не ни запазивме тогаш имаше слободен термин, денес ми е 2 годишница од бракuser posted image )

И на 15 Декември денес пак после неколку години мм повторно доби работа во Американска фирма за која збореше и во сонuser posted image


И ај кажете нема нештоuser posted image туку да бегам ја да правам торта додека спие малово

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:35:00   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: nutelizza

На 15 Декември мм ми стана дечкоuser posted image



и јас и мажле се запознавме на 15 декември..

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:36:08   
vezilka RR
еееееееееееј па тоа е денес, ние имаме некаква годишница..скроз ќе изумев да не беше темава..брука..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:36:12   
tereza
паметам многу добро родендени на другарки и родниниuser posted image ,годишнината на моите,годишнината од мојата врска(макар што не ја прославуваме пошто на дечко ми му е роденден 10 дена пред неа и повеќе роденденот се славиuser posted image ) и тоа би било засега од тие некои поважни датуми,ама воглаво паметам добро 

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:44:03   
caci20
Pamtam rodendeni, godisnini, nekoi glupavi datumi. Sega na 19ti dekemvri so mm slavime 10 godini zaedno, od koi 6 vo brak.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:46:54   
Natasha5
паметам ама сепак кога ке дојде денот заборавам ама затоа потсетникот е тука
хахахах

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Важни датуми
15.12.2009 11:51:48   
Iva
Па она што сакам да го запамтам го памтам, она што не ми важно не се замарам да се трудам да го памтам.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Важни датуми
15.12.2009 12:56:48   
ananikol
Mm gi pamti samo nasite 3 rodendeni jas sum taa sto "pamti" a ponekogas mi se slucuva i da mi izbega nekoj rodenden,rezil user posted image
Pa nahnadno da cestitam user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Важни датуми
15.12.2009 13:00:41   
penelopa
Pamtam važni dadtumi, naši i na našite bliski...na maž mi toa mu e slaba strana...često se šeguvam so nego i go prašuvam "Ej znaeš što den e denes? "a on začudeno me gledauser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Важни датуми
15.12.2009 13:03:58   
Bogdancanka
auuuu so datumi ic ne me biva nepamtam nisto a mm ponesto ne i on kojznae kolku po datumite user posted image user posted image user posted image ali podobar e od mene

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Важни датуми
15.12.2009 14:06:41   
jovanka
gi pomnam site datumi dali se od rodendeni,svadbi,krstevki.........i da nemozam da prisustvuvam zadolzitelno se javuvam ili prakam poraka

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Важни датуми
15.12.2009 15:06:13   
nutelizza
.


< Поракaта ја уредил nutelizza -- 15.12.2009 15:09:34 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Важни датуми
15.12.2009 20:45:19   
ripce
во нашиот случај јас сум таа све што памти зсш ако оставам на мм ќе бидеде све катастрофа таков е човекот едноставно не се замара


потпис!

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Важни датуми
22.9.2010 11:34:22   
кирова
koga se vencav so mojot soprug 25avgust-2002god
koga se rodi mojata princeza 05-03-2004god    
i se razbira gi pametam a i gi zapisuvam iznenaduvanjata od mojot milicok user posted image                                                

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Важни датуми
22.9.2010 12:30:19   
Martins mom
Се памтам...датуми еден куп и на луѓе што треба и што не треба, ама што да правам сунѓеров мој во глава не знае да селектира, се упиваuser posted image user posted image
Ако оставам на мм да памети некој датум, тешко мене...човекот за пет минути забораваuser posted image Додуша тој арно вели, шо има јас да се замарам кога ти си ми жив подвижен потсетникuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Важни датуми
22.9.2010 13:00:16   
mama26
i jas pamtam i sto treba i netreba za vazni datumi,kako pogotovo rodendeni,a mm neznae ni godisnina koga ni e user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Важни датуми
13.10.2010 14:23:03   
mosa
jas gi pamtam site mozni datumi dovolno mi e samo 1 nekoj da mi kaze koga mu e rodenden ili neso slicno i posle navistina gi pametam tatko mi cesto me zafrkacva za toa a sekako gi pametam i vaznite datumi so mm.epa se zapoznavme na 19.10.2003,na 24.10.2003 mi stana decko,na 05.10.2008 doznavme deka sum bremena,na 08.11.2008 ni bese veridbata i na 28.02.2009 ni bese svadbata,a na 29.05.2009.se rodi nasetu najubavo since.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Важни датуми
13.10.2010 14:51:36   
AnnaMolly RR
Памтам и што треба и што не треба. Е само не се сеќавам кој датум сме се запознале со мм, само знам дека беше јануари 2004. А тој ништо живо не памти. Само мојот роденден дека ми е на 3 август и памти дека е денот после Илинден. user posted image И свадбата, намерно одбрав ваков датум за лесно да го запамти 19.09.2009 user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Важни датуми
27.10.2010 0:06:30   
Maca25
Јас пак воопшто не паметам датуми и затоа за поважните си имам потсетник на телефонот. Памтам места каде нешто важно се случило, ама датум не.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Важни датуми
27.10.2010 0:10:07   
Viktori
единствени бројки што ги памтам се телефонски броеви.. и тоа на школски другарки од 8 одделение бе...
али затоа кога почна да ми ги памти телефонов,  меморијава во глава ни 1 бајт не ми собира, камо ли за повеќе...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?