|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вашиот стил на облекување
21.8.2009 13:03:01   
Еца
Кој е вашио стил на облекување?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 13:05:58   
nadica
порано за излегување се средував типтоп сега колку да не изгледам смешно а за по дома памучни летни тренерки и најзгодно ми е

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 13:08:21   
Adrijana
Sportski,po malku otkacen i  nie tuka vo stip go vikame undergrounduser posted image  Preovladuva crna boja, najcesto nosam majcka i pantaloni ili farmerki a dosta cesto i nekoja cool sukna ili roba.Najcesto sum vo moite omileni startki, no po potreba moze i nekoja elegantna cipela da vleze vo igra. I toa e vo kratki crti. So mojot stil na oblekuvanje najcesto se povrzani mnooogu predrasudi ama bas mi e gajleuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 13:09:20   
arh_diz
Kaj mene stilot na oblekuvanje e povrzan so raspolozenieto user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 15:24:35   
mami
Најчесто сум спортски, нешто фармерче, маичка и стартки или други патичиња. немам некоја особена желба за високи потпетици и шминки, до толку се дотерувам само на работа или за свадби и свечености и тогаш ми е најштешко оти не си се сакам сама себе тогаш, не силичам на јас и сум ужасно нервозна

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 15:33:55   
Еца
Пр5ед да останам трудна со првото постојано бев во фармерки, поретко пантолони, висока потпетица(обавезно), штосно маиче или кошулче.По породувањето останав на фармерките, но додадов и некоја сукња долга или фустан, а ги исфрлив потпетиците на кои мислам дека во најскоро време ќе им се вратам, ми недостасуваат.user posted image Инаку за шетање пред зграда со Мартина обавезно сум во тренерки и патики, дефинитивно мојата омилена комбинацијаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вашиот стил на облекување
21.8.2009 15:48:50   
mimicka
Јас се облекувам слично како Адријана омилена ми е црната боја која ми преовладува во гардеробата. Го обожувам тој underground и хипи стил на пблекување. Најмногу сакам фустани и долги сукнии како и убави фармерки со некоја добра блузичка. Многу сакам некои убави рамни сандали или патики, а уживам кога е сезона за чизми ( рамни високи црни кожни ) тоа е нешто по што сум луда. За жал не смејам да носам апостолки а толку многу ми се свиѓаат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вашиот стил на облекување
16.9.2009 8:23:51   
daniel
preferiram klasika

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вашиот стил на облекување
16.9.2009 8:27:09   
Bogdancanka
мој стил е претежно спортски се осекам убаво фармерки ,тренерки маици блузони до пред 2год обожавав розово а сега повеке сум на црноuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вашиот стил на облекување
16.9.2009 8:27:58   
profesorica
- За на работа обавезно сум со кошулче, сукња или фустанче и високи потпетици,дискретна шминка од креон, римел и сјај
- за шеткање сум полуспортски полу елегантно
- а за некоја свеченост стварно сум тип топ, со фризура  со шминка и со некој уникатен фустан.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 12:55:01   
profesorica

user posted image user posted image Добрите фармерки живот значат

Фармерките сe сè што ви e потребно доколку сакате да го изградите својот стил. Славниот моден дизајнер Тоmmy Hilfinger тврди дека жените треба да го одврзат кесето кога се во прашање фармерките бидејќи истите ќе ги спасат во многу ситуации и ќе одговараат на најразлични комбинации. Но, во суштина доволно ви е да имате само еден совршен пар.

-На жената и се потребни едни фармерки, но добри фармерки. На нив вреди да потрошите и поголема сума пари, треба да стојат како да се слиени за вас и материјалот мора да е квалитетен. На крајот ќе ги носите повеќе од вечерен фустан или кожна јакна, за кои се трошат повеќе пари, советува Hilfinger.

Тој го советува понежниот пол слепо да не ја следи модата, туку да избира пaрчиња кои одговараат на личната градба и на карактерот.
user posted image
-Кул изгледот ќе го постигнете кога ќе се чувствувате добро во облеката која што ја носите. Повеќе не постојат модни диктати туку го носите она што ви прилега, додава тој.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:02:13   
mother 29
за претходното се слагам!јас обожавам фармерки,и многу често сум во добри  фармерки!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:04:47   
Bogdancanka
и јас обожавам фармерки и речиси секогаш сум во фармерки само по дома носам тренерки или пижамиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:06:35   
arh_diz
I jas se soglasuvam so postot na profesorica. A farmerkite se nezamenliv del vo mojata garderoba, no isto moram da naglasam deka ima golema razlika od farmerki do farmerki . Na sekoj stoi razlicen model a ne moderni se vakvi aj ke kupam: user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:07:57   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Добрите фармерки живот значат







Се сложуваммммм...посебно ги обожавам фармерките на Zara и Telly Weijluser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:13:03   
mother 29
user posted image

у контекст за Тајли Веијл..обожавам се од таму,последен пат во пловдив  кога бев имаше распродажба  ~!и партал направив!инаку стварно распродажба на сезонска облека и тоа имаше фармерки за 1 600 ден!а не во скопјето ставиле на распродажба некои фармерки од 1945 и тоа за 1 800 ден.!хмммммuser posted image


(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:16:41   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

I jas se soglasuvam so postot na profesorica. A farmerkite se nezamenliv del vo mojata garderoba, no isto moram da naglasam deka ima golema razlika od farmerki do farmerki . Na sekoj stoi razlicen model a ne moderni se vakvi aj ke kupam: user posted image
  


Се согласувам со вас нормално секој модел на секој не му стои

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:18:15   
penelopa
Се согласувам mother29...инаку Тејли Веијл имаат облека повеке ко за тинејџери ама се наоѓаат добри работи а ефтини...што имам фармерки од таму сини, бели, црни, сиви ги утепав од носење...не се ниту избледени ниту ништоuser posted image ...купени за смешна цена - се рабира на попустuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:19:52   
mother 29
си се пронаогам јас во тие парчиња облека,посебно во фармерките и во маичкитеuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 19.11.2009 14:20:10 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:24:58   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

user posted image

у контекст за Тајли Веијл..обожавам се од таму,последен пат во пловдив  кога бев имаше распродажба  ~!и партал направив!инаку стварно распродажба на сезонска облека и тоа имаше фармерки за 1 600 ден!а не во скопјето ставиле на распродажба некои фармерки од 1945 и тоа за 1 800 ден.!хмммммuser posted image




mi se siga outfitov iako mene vakvi kai ne mi stojat user posted image ...ali da u tejli se naogaat nekad interesni rab...iako tie so drecat i se so premn shljokici ne mi se svigaat user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:28:32   
penelopa
Trend Looks by Tally Waijl


user posted image   

< Поракaта ја уредил profesorica -- 2.12.2009 8:32:03 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:29:17   
Enika
inace sakam farmerki, shalvari, tuniki so helanki, baretki, marami...toj stil sum nekade...iako ovde u sk tesko naogam ubavi rab :(

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:35:53   
mother 29
user posted image  farmerki,tuniki,pleteni raboti,marami, kozeni kaisi,drvena bizuterija,dzemperi,kaputcinja,zabarski cizmi(taka mm gi vika),se misli na ramni!salovi,kapi,cvikeri........e tuka negde sum!user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 19.11.2009 14:39:32 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 14:42:22   
profesorica
за овој период марами, шалови, туники со хеланки, чизми превртена кожа, болера, тенки ролки за одоздола во сите бои, елечиња, сукњи, капутчиња...а сакам и бареткиuser posted image user posted image user posted image и дамски ракавици.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вашиот стил на облекување
19.11.2009 15:01:21   
majka 79
BIDEJKI I JAS OBOZAVAM FARMERKI, A ISTOTAKA OBOZAVAM DA KUPUVAM VO SKOPJE , VE MOLAM DA MI KAZETE VO KOI PRODAVNICI MOZAM DA GI NAJDAM FARMERKITE TELLY WAIJL. KOGA KE DOJDAM VO SKOPJE KUPUVAM NABRZINA I NAJCESTO OD GTC.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?