|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Испукани пети
31.8.2009 8:12:49   
profesorica

Додека бев бремена не можев добро да се грижам за петите и многу ми испукаа и сега никако не можам да си ги средам. Ставам креми од Авон, се подобри малку ситуацијата, ама пак на петите имам суви и тврди делови. Дали знаете некој крем или нешто друго за да си ги средам петите?  

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Испукани пети
31.8.2009 10:51:34   
Bile
Profesorica eve da probam da ti pomognam neli zatoa sme tuka.
Ista prikazna sum i jas so moite peti i mene mnogu  mi pomogna krema zemena od apteka se vika LEA na FITOFARM - krema za nega na peti so vitamin AD&E CALENDULA cini nekade do 100 denari i mnogu pomaga.
A inaku dosta mi pomaga i od Oriflame ona malo kutivce "nezna nega na peti, laktici, usni........Tender care protecting balm (rozevo malo kutivce). Mene ovi e dve raboti mnogu mi pomognaa zatoa ti gi preporacuvam.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Испукани пети
31.8.2009 10:53:28   
profesorica
ок фала ти ќе ги пробам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Испукани пети
31.8.2009 13:30:16   
Natasha5
Професорица пробај и вака.Во топла вода во леген додади малку маслиново масло и сол.Така цувај ги и помини со турпија ,почувај ги колку имаш време,Пофторувај така неколку дена ке видиш дека има ефект.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Испукани пети
1.9.2009 12:28:27   
mami
летно време на секое капење ги турпијам  со една убава турпија и после ги мачкам со крема, а зимно време откако ке се истуширам, ги мачкам со дебел слој крема и облекувамдебели волнени чорапи и така си легнувам..утрото ги мијам нозете, турпијам и петите ми се џамuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Испукани пети
1.9.2009 12:30:46   
profesorica
Си нарачав сега турпија, маска и ноќна крема за пети од АВОН и ќе ги лекувам, фала на сите за советитеuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Испукани пети
1.9.2009 19:24:51   
ripce
леле... а мене ми излезе деновиве плускавица на петата од едни сандали што не ги носев подолго време... нема да ми текне повеќе да ги облечам, не можам убаво да одам, уффф колку само ме болиuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Испукани пети
29.3.2010 13:28:53   
mother 29
мајка ми има ваков проблем,ја откри пред некое време билната крема Дермазан....и навистина многу има промена во петите и помогна ептен многу!
ако сака некој кој има ваков проблем нека си ја купи!?инаку е на природна база кремата содржи маслиново масло.невен,ајдучка трева,кантарион,камилица,и др.Цена -не знамuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Испукани пети
29.3.2010 13:45:10   
profesorica
е вака сега на оваа тема да ви кажам, пробав секакви креми за на крај да отидам во козметички салон и случајно да закажам третман- педикир.кога ми ги видоа петите вика: па тебе џабе ти е креми и турпии наслоено ти еuser posted image user posted image user posted image   па фино лепо ми ги исчисти -ме спаси- оттогаш редовно си ги турпијам еднаш неделно, + ставам маска и крема.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Испукани пети
12.3.2013 23:18:29   
Bogdancanka
голем проблем со испукани пети а решение никакво,секакви креми пробам ама нема резултат

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Испукани пети
12.3.2013 23:21:05   
Tanjicka
pedikir mu e majkata , oni ke ti gi sredat, a za kremi e dovolno samo debel sloj na pavloviceva i corapcinja na nozete do sabajle

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Испукани пети
12.3.2013 23:21:40   
niki
si gi turpijam i nemam problem
preku leto na plaza si gi trijam nozete vo pesok


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Испукани пети
17.7.2013 9:43:01   
vezilka RR
Жени, кажувајте некоја ефикасна крема за нега на пети. Страотни ми се сторија. Викендов бев во Охрид, трипати згазнав на камчињата и петите отидоа во неповрат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Испукани пети
1.9.2013 14:48:00   
Bethany
Маст од невен била супер за испукани пети.
Исто слушнав во аптеките има да се најдат некои ептен ефикасни чорапи: Пилинг маска за стопала, некаде околу 250 ден. Значи прво процедура со киснење на стопалата, триење, мачкање со мрсна крема и потоа во чорапи.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Испукани пети
2.9.2013 11:50:52   
masa
И мене петите ова лето ми се упропастија како никогаш до сега.Дали дека неможам многу да се наведнувам па послабо ги мачкам,незнам.Инаку редовна нега ми е од време на време полинг и после туширање цела се мачкам со млеко за тело,па и петите.Сега малку од малку ги управив во камен за пети,ама малку помек е од оние класичните,дури како стиропор малку иде,незнам што чудесија е,и неколку пати пред спиење со павловиќева ги мачкам.Знам дека чорапи помагаат,ама јас инаку неможам да спијам со чорапи и среде зима во најладното,не па сега.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Испукани пети
23.1.2016 17:41:52   
marchi
jas nikogas ne sum kjoristela krema za stapala ama nekako vo posledno vreme pocna da mi puka kozata na stapalata pa se mislam da obrnam malku vnimanie i na toj del

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Испукани пети
23.1.2016 23:32:27   
MamaKiki
во домашни услови скоро да не им обрнувам доволно внимание немам ни некоја добра турпија user posted image еве малку се залетав за ова новата која ја рекламираат ама пак 1500 денари не ми се даваат... ке трае сигурно каменот околу една година или помалку,а со тие пари на 3 месеци можам да одам на педикир и да не се замарам воопшто user posted image
немам многу мака со петите....
во бременоста одев на педикир медицински за околу 400 денари, значи не става траен нокт или посебен лак за нокти туку ми ги средува ноктите ги сечи, ги отстранува кутикули, остранува кожа од под ивиците , средува пети потоа во раствор од јод малку ги држев и на крај малку крем и обичен лак user posted image следен месец дена петите ми беа како на бебе user posted image е сега ако малку им се посветам плус дома тој резултат би траел мн повеке време...
еве сега пред некој ден ги средував сама можам за сега ама како што ми почна да се познава мешето следнето средување ке си закажам пак за педикир, Тоа е убавина во бременост да си се разгалам малку user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Испукани пети
25.1.2016 12:39:44   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki
значи не става траен нокт или посебен лак за нокти туку ми ги средува ноктите ги сечи, ги отстранува кутикули, остранува кожа од под ивиците , средува пети потоа во раствор од јод малку ги држев и на крај малку крем и обичен лак user posted image следен месец дена петите ми беа како на бебе user posted image

jas na pedikir nikogas ne sum bila a i ne sum se zainteresirala kakov tretman tocno e toa ama stom gi dobiv ovie informaci mamakiki sto gi objavi....mislam deka bi vredelo ednas da se opustam so vakov luksuz user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?