|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Страшно
18.8.2009 22:56:17   
mami
Јас сум ужасната денес цел ден откако прочитав за ова..Луѓе, па внимавајте како возите, особено кога сте со деца

превземено од канал5

Трагедија во Хрватска- четворчлено семејство од Македонија загина во сообраќајна несреќа на автопатот А3, во близина на Славонски Брод. Во несреќата која се случи утрото околу 6.55 часот животот го загубија 30 годишниот Ѓорѓи Трајков, неговата сопруга 25-годишната Ристена, петгодишната Вероника и 16 месечниот Константино. Според хрватската полиција и тамошните истражни органи, до несреќата дошло кога автомобилот со кој управувал Ѓорѓи директно удрил во паркиран камион на лентата за паркирање.

Од силината на ударот автомобилот се забил под камионот, поради што противпожарните служби два часа го извлекувале возилото. На местото на несреќата цело утро се вршело увид, хрватските истражни органи се обидувале да ги утврдувале причините за трагедијата. Истражниот судија Степан Фрањиќ за Канал 5, открива кои детали биле утврдени од местото на несреќата.

Телата се префрлени во болница во Славонски брод каде што утре ќе им биде извршена обдукција. Семејството Трајкови потекнувале од струмичкото село Зубово. Според нивните соселани, тие долги години живееле и работеле во Италија. Утрово, по одморот во родното село се враќале назад во Италија. Целото село денеска беше шокирано од трагичната вест.
Несреќата во која загина целото семејство Трајкови се случила на само 20 километри од Нова Градишка, местото каде што во октомври 2007 година под многу слични околности загина мега ѕвездата Тоше Проески. Во меѓувреме, на истиот автопат лани страдаше уште едно македонско семејство.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:41:19 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: страшно
18.8.2009 23:06:36   
Sweetheart
user posted image user posted image Да Мами ова денес што се случи е навистина страшно и ја тероризира цела македонија не само тебе мене ми се наежи кожата кога слушав на вести. Замисли цела породица отидоа заедно?Зар има нешто поморбидно кога ќе си спомнеме за двете мали слатки дечиња како ли само ја доживеаја смртта?Сочувствуваме со семејството Трајкови

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: страшно
18.8.2009 23:54:50   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
cel den ne sum slusnala vesti imav rabota go otvaram forumov i ...
navistina nemam zborovi da go iskazam moeto zalenje i socustvo do familijata user posted image

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: страшно
19.8.2009 0:29:51   
Aleksandra
Ova go slusnav na radio okolu 15 c. i odma otidov na internet na Dnevnik.hr za da procitam poveke za nesrekata. Imase sliki i tie bea strasni, ne mozev da gi gledam. STRASNO..... Mnogu mi e zal za celoto semejstvo, pogotovo za decinjatauser posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: страшно
19.8.2009 11:15:41   
Еца
Јас вчера слушнав и останав без зборови.Осетив само како немам воздух и срцето почна побрзо да ми лупа.user posted image user posted image user posted image Златни мали ангелчињаuser posted image user posted image user posted image Нзнам што да кажам, невнимание, судбина,што??? Мое сочувство до семејствотоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: страшно
31.8.2009 2:23:02   
biljanaM
http://tocka.com.mk/vest.php?vest=14282   жалосно.....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: страшно
31.8.2009 11:35:28   
mother 29
lele jas ova ne sum znaela.bevme vo gr. na odmor togas.lele...nemozam da veruvam.user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: страшно
31.8.2009 22:34:24   
ivanaa
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=113203
zalosno user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: страшно
1.9.2009 13:51:33   
mami
денес го видов ова..па добро не ли гледаат луѓево како возат или мора ли секогаш да се вози 150 на отворен пат?

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: страшно
15.9.2009 15:17:16   
biljanaM
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=BBEB720CB6C5A3488AAC253B6374981C

ни игрите не се како порано......user posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: страшно
15.9.2009 15:19:20   
profesorica
леле се наежииив леле аман што се ќе видиш и чуешuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: страшно
15.9.2009 15:22:23   
mami
значи како што дискутиравме некаде по форумов- внимателно со цртаните- децата учат од нив најмногуuser posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: страшно
15.9.2009 15:23:03   
Bogdancanka
lele strasno user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: страшно
24.9.2009 13:37:48   
mother 29
lelel luge..kaj otide svetot..citam i ne mozam da se iznacudam?!


http://glamstik.mk/questions/seks/sex-vo-uciliste

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: страшно
24.9.2009 13:40:01   
mami
аууууууууууууууууууу боже ова е лудост...каде ги пуштаме децата???????

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: страшно
24.9.2009 13:42:03   
big_mama817
lele citam i nemozam da poveruvam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: страшно
24.9.2009 13:43:39   
profesorica
лелееее, немам коментар...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: страшно
24.9.2009 13:45:12   
Adrijana
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee decava stvarno pocnale da izmrduvaat, ama vinata e vo roditelite, zasto na nisto ne gi naucile c c c sramota

_____________________________



(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: страшно
24.9.2009 13:55:12   
mama_27
Интернетот е страшна работа!!!!

Се е отидено предалеку !!

Страшно и одвратно.

Да не знае човек на кој начин да постапи со своите деца, ни строго ни лабаво...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: страшно
24.9.2009 13:59:29   
Еца
user posted image user posted image user posted image И што да кажам после ова, а имам две ќерки, аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа user posted image Леле срцето ми залупа како исплашен зајко, ауууууу, све иде у user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: страшно
24.9.2009 14:03:01   
Natasha5
Leleeeeeeeee vo sredno igravme zmurki a denesnive uste vo osmoletka videte sto pravat strasno

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: страшно
24.9.2009 14:16:08   
vezilka RR
луѓе ова е страшно.. дали е ова случај со цела генерација или е само инцидент?
Ако е пракса на цела генерација треба под итно да се преземат мерки за воспитание на децава, да ги научи некој што се може да им се случи кога имаат секс и слични ствари.. Па ако во 7 одд. тоа го прават што ќе прават на 20 год?

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: страшно
24.9.2009 14:19:51   
barbi
Sto rabotava so ova strasno sto se slucilo? nesto vo vrska so deca? objasnite ne sum vo tek.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: страшно
25.9.2009 7:49:57   
Палешка РР
Не можам да го пронајдам написот во весник, но ќе ви пренесам што се случи во Прилеп пред два - три дена.

Тинејџер ја украл и ја удрил семејната кола. Потоа се самоубил плашејќи се од реакцијата на ПРЕстрогиот татко.

Се надевам дека немилата случка ќе ги натера сите родители на размислувањеuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: страшно
27.9.2009 3:33:55   
Еца
Леле луѓе не ми се веруваuser posted image


http://www.youtube.com/watch?v=0hsC6quPB4k



< Поракaта ја уредил Elena -- 27.9.2009 10:03:14 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?