|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Важно прашање
5.3.2014 15:56:42   
Anonimen
Добар ден, јас имам 16 години и имам еден проблем со кој би сакала да прашам тука. Веќе 2 дена ми касни. Имам дечко, но никогаш до сега не сум имала секс. Понекогаш само интимни игри и тоа со долна облека, ме мачи тоа и сакам да знам дали може да се дојде до забременување од тоа или имам некој друг проблем. Инаку нашиве интимни игри трајат негде околу 5 мин. Ако може побрз одговор и благодарам многу.
  Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Важно прашање
5.3.2014 16:14:25   
Melanija RR
Интимни игри е широк поим,за да настане забременување потребно е спермата да влезе во вагината, ако е само игра е невозможно.А зошто ти доцни може да се повеќе причини, ако не добиеш за 1 недела посети гинеколог.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Важно прашање
5.3.2014 16:44:04   
Anonimen
Повеќе наликува на пединг, али многу кратко трае 5-10 мин највеќе....

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?