|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали знаете да изненадувате?
28.4.2009 14:59:13   
Еца
user posted image Јас лично најсрекна сум кога ке успеам некого да изненадам.Еве како еден пример ке ви кажам како му направив роденден на мотој сегашен маж,тогаш уште дечко.Со оглед на тоа дека ретко знае нешто да го израдува се мислев што да му подарам а тоа да биде оригинално,и да му се допадне.Бидејки,живеев сама добив идеја да му направам роденден.Недела дена пред тоа им се јавив на сите негови другари и тие од Скопје и тие од Кратово,бидејки имаше големо друштво таму,и им кажав за планот.Им јавив и на оние кои не ги знаев,а телефонот им го најдов во моб,на маж миuser posted image И така како се наближуваше денот јас ладна му реков дека би сакала да излеземе некаде на вечера,но само онака колку да одбележиме,а тој ми рече добро,но би сакал да ги викнеме кај тебе некој од другарите на по една пијачка.Ау нема проблемuser posted image а сите го откачија со некојси изговор.Таков целиот скиснат,на денот на роденденот ми се јави дека ке одмара малку,дека сите имаат некакви обврски и ке дојде околу 21 за да излеземе.До тогаш другарите од Кратово пристигнаа,купивме за пиење,ја земав тортата,се беше подготвено за журка.И вечерта доага славеникот,јас им казав на сите тишина,запаливме свекички на тортата,изгасивме светло и чекаме да заѕвони на врата.Јас излегов и ми викам,ајде влези не сум спремнаuser posted image И кога влезе ИЗНЕНАДУВАЊЕ!!!  Не можам да ви опишам што беше тоа за него,имаше околу 30 луге,не можеше да си дојде при себе 15 минути,ама сепак јас бев најсрекна зошто успеав да му го дадам најубавиот подарок дотогаш,а и до сега

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали знаете да изненадувате?
28.4.2009 15:19:36   
mami
јас гледам секогаш по нешто да го изненадам...еве сега кога беше на пат, скришно му ставив во торбицата една слика од него и Лука и една пелена од Лука и му напишав на пелената- да сикупиш таму кукла и да вежбаш да не заборавиш како се менуваат...те сакаме тато...
и кога после некое време, ја отворил торбицата и ми стига порака- леле еве одма одам да купам, ми фалите многу...после кога си дојде дома ми викаше колку незнаел дали да се смее или да плаче од што сме му фалеле во моментот

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали знаете да изненадувате?
29.4.2009 9:45:31   
Katuska
Мами баш е слатко тоа што си го направила..Јас обожавам изненадувања и секоја прилика ја користам да го изненадам мојот партнер..
Ми се има случено исто така за роденден да направам нешто слично како тебе Ели со таа разлика што јас исто така им кажав на сите да не му честитаат роденден демек заборавиле, а јас му реков дека сум во Св. Николе на гости и дека нема да стигнам да си дојдам.. Кога ми збонече вечерта не му кревав, а кога им се јави на другарите онака скиснат им вика абе педери денес ми е роденден, а ние уствари бевме сите заедно го чекавме да дојде, се беше организирано кај еден негов другар..И беше супер кога дојде, баш се израдува...user posted image user posted image
Друг пат следеше вакво изненадување... Бев на службен пат и требаше да останам две недели..ама јас не издржав ни два дена и сакав да си дојдам но никој не  знаеше,а посебно не Филип..Дента кога се слушнавме јас му реков добро сум не се грижи, имам работа кога ќе сум послободна ке те побарам, а јас уствари бев на пат за Скопје. Кога стигнав во Скопје се јавив кај сестра му и се договоривме да дојдам кај нив дома ама никој да незнае...Филип беше на пат и си дојде многу касно, и беше толку лут кога влезе и се изнавика на сестра му демек е многу уморен , а уствари он беше лут затоа што јас му реков дека ке му се јавам а не му се јавив воопшто..Он влезе во собата јас стоев скриена позади вратата и му ги затворив очите и го бацив.. Неможам да ви опишам колку беше среќен што ме гледа, почна да ме гушка да ме врти и нормално знаете што следува понатаму.user posted image  за мене

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали знаете да изненадувате?
10.7.2009 13:46:42   
Еца
Вчера сум го изненадила мојот сакан. Требаше да ме носи да се видам со некои луѓе, да ме носи до гинеколог и досега никогаш не ми рекол неможам сега, значи ептен ми помагаше цела бременост, па затоа кога излеговме од дома и влеговме во кола го гушнав, бацив, му кажав дека многу го сакам и му дадов пари (за кои тој немаше поима)за да си купи нешто од мене.Бидејќи сега реновиравме се почуди од каде, како, па уште да си купи нешто, тоа не доаѓаше во предвид...ама ние жените ако не тргнеме, па кој...user posted image Кога завршија сите обврски, отидовме до Беверли и си купи Пума патики и тренерки.Беше среќен, а јас посреќна што успеав да му го разубавам денот.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали знаете да изненадувате?
10.7.2009 13:48:37   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image сигурно бил пресрекен

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали знаете да изненадувате?
6.10.2009 14:09:12   
profesorica
Ооо знам да го изненадам и тоа често а тоа многу му се допаѓаuser posted image user posted image user posted image .Баш завчера му направив една купка, подзина од возбуда user posted image user posted image user posted image ...ммммм прекрасно си поминавме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали знаете да изненадувате?
21.11.2009 8:05:56   
profesorica
а и мм знае да ме изненади ама ептееееенuser posted image user posted image user posted image

-како вчера со букет црвени рози кои воопшто не ги очекував.бев на час а мм го чуваше Дамјан, потоа ме земаа заедно од час, па бевме во игротека и дури кога дојдовме вечерта дома на сред маса во вазна беше ставен огромен букет со црвени рози, леле јас незнаев што да изустам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 16:42:06   
arh_diz
Znam da iznenaduvam go imam iznenadeno mm nekolku pati

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 16:59:20   
Bogdancanka
знам да изненадувам,сакам да ги изненадувам најблискитеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 17:01:44   
temjanuska75
Ни јас ни мм не знаеме да изненадуваме, катастрофа сме за тоа и двајцата.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 17:06:00   
mamicka_26
Многу сакам да изненадувам ама мм стално ме разоткрива

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 17:20:44   
kuklicka26
Да знам и често го изненадувам и мм и најблиските.А и маж ми ретко но знае да изненади.Сега за осми март ми купи преубаво цвеке и ми уплати за Србија два дена.Ги обожавам изненадувањата.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 19:00:52   
Џесика
Обожавам да изненадувам, и секој ден Борјан го изненадувам со некоја ситница, сестра ми, внуките... баш вчера на сестра ми и оставив чоколадо на колата... мм се поретко го изненадувам, му штрајкувам на не-креативноста, кога он не се труди да ме изненади, не му се трудам ни јас user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 19:01:03   
niki
nemam trpenie da sproveduvam iznenaduvanja, toa planiranje pa krisum dogovaranje, sreduvanje, sus-bus ne mi odi i me nervira

a i mm ne go biva bas
nie sme si spontani i sto na um to na drum odma nema cekanje

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 19:56:00   
Bethany
знам, порано го имам изненадувано мм за роденден, ама сега поретко, немам време, ама сакам изненадувања и ќе гледам пак да му направам на мм некое изненадување. Убаво е тоа, доаѓа како некое освежување во врската. А за син ми, уште малку, кога ќе порасте.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 20:02:47   
sandriana RR
Трпение за изненадувања наоѓам за најблиските, ама ретко успевам да дочувам до крај, најчесто им навестувам дека нешто се готви, па ефектот се губи user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.3.2013 20:05:41   
Mihaela 2010
Znam i toa mnogu posebno mm no koga treba jas da bidam iznenadenata od toa ni aber ni glas pa taka gubam volja i jas da iznenaduvam

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали знаете да изненадувате?
21.5.2013 22:55:52   
miana
Znam da iznenaduvam i mnogu sakam da me iznenaduvaat...Mali iznenaduvanja epten me pravat srekna...Mnogu se iznenadiv edno utro koga vo banjata,mm na ogledaloto mi napisal so karmin - te sakam duso..ete ovie raboti mnogu me pravat srekna..ako najdam fotka ke vi stavam user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали знаете да изненадувате?
11.6.2013 8:48:45   
moni teo
znam da iznenaduvam posebno za rodendeni na luge sto mislat deka sum zaboravila no i sakam da me iznenaduvaat a koj ne user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали знаете да изненадувате?
3.7.2013 20:46:48   
Carrie RR
Сега за роденденот блиските ми приредија изненадување, а јас лично не знам многу да изненадувам. Дечко ми го имам изненадено пар пати, а сум учествувала во групни изненадуванки кои биле од друг поттикнати, па јас само да се вклучам да помогнам во реализација. А мерак ми е да изненадувам, само не го правам тоа често user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали знаете да изненадувате?
3.7.2013 21:25:02   
deluxe
Ептен сум среќна кога некој ќе ме изненади(било да е тоа подарок,неочекувана посета)буквално секакви пријатни изненадувања ми прават задоволство.Што се однесуваа до мене,колку јас приредувам изненадувања,можам да кажам-да и тоа многу.Постојано им приредувам по нешто на блиските ,дури и кога нема повод сакам да изненадувам.Не знам дали е тоа потсвесно,бидејќи јас сакам да ме изненадуваатuser posted image А морам да признаам до сега ретко некој да ми приредил изненадување(за жал)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали знаете да изненадувате?
22.8.2014 12:24:33   
Mila mamicka
Многу сакам изненадувања, а посебно обожавам да ги приредувам истите. Најголемо изненадување кое сум го приредила е прослава по повод 25 години од свадба на свекор ми и свекрва ми (тогаш не ми беа тоа, туку беа само родители на дм). Тоа беше нивна сребрена свадба од соништата. Значи, закажавме ресторан, договоривме мени, договоривме жива музика, камерман и фотограф, голема невестинска торта. Ги поканивме нивните најблиски роднини и пријатели (околу 50 луѓе) и им напоменавме дека тие ништо не знаат, па да не им кажуваат за да не го расипат изненадувањето. Ние излеговме порано, и им рековме дека имаме да завршиме некоја работа пред тоа, па после ќе дојдеме да ги земеме и да ги носиме на вечера во ресторан. И така ние отидовме во ресторанот, и откако ги пречекавме сите гости, мм отиде да ги земе. Кога стигнале пред ресторан, мм ми пушти сигнал на моб, и светлата се изгаснаа. Свекрва ми рекла - еее, па тука нема струја. А мм -ајде да провериме. И како што ја отворија вратата од ресторанот, се запалија светлата, во позадина го свиреа свадбениот марш, сите почнаа да аплаудираат, а свекрва ми за малку ќе се онесвестеше. Сите почнаа да им честитаат, да им даваат букети цвеќе и подароци, и потоа се претвори во права свадба. На средината на вечерта пукавме шампанско, па сечеа невестинска торта, ептен беше убаво. Сето ова е снимано со камера, и го гледавме милион пати после тоа. Сите гости прашуваа чија беше идејата, и кога мм кажуваше дека е моја, сите ми честитаа, а јас нормално се гордеев многу што успеав се да организирам и да не не откријат предвреме. Свекрва ми утредента рече дека се било прекрасно, само требало уште лексилиум да купиме, оти не можеше да се смири од возбуда.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?