|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Манџи?
4.9.2009 13:07:16   
profesorica
Дали вашите деца јадат манџи или им готвите посебно?На пример Дамјан јаде секакви - грав, тава ориз, турли тава, компир манџа спанаќ, леќа...
Имам една пријателка со 16 месечно дете, значи еден месец е постаро од Дамјан и сеуште не му дава такви работи него посебно му вари и тоа брокулата ја вари пола саат?!И нормално дека нема да сака да јаде не му е убаво, си сакаат и они посоленко нели?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Манџи?
4.9.2009 13:10:42   
mother 29
Marko jade se so jademe i nie.zavrsi toa koga mu pravev posebno.sega sme golemi i se si jade so isklucok na dve-tri raboti koi ne gi saka 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Манџи?
4.9.2009 13:11:57   
mami
почнувам веќе, се што јадеме ние јаде и тој..ми се смачи да готвам посебно.. е сега ептен ако јадеме ние тостови- атој нема сила да ги прегризе му ставам нешто друго, ианку, што има на маса тоа е за сите, па и тој не сака да јаде ако види дека кај него е различно во чинијатаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Манџи?
4.9.2009 13:15:10   
profesorica
Хаха да мојот е манџар и гравче ептен си сака надробено со лебче.А тостови user posted image леле мајко мори тостови почна да јаде сабајле со тако му во 6:30, го гледа јаде и мм по малце му дава да гризне.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Манџи?
2.10.2009 15:04:39   
big_mama817
и син ми сака манџи user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:18:30   
mother 29
омилена му е грашок и компир манџа со малку лукче ммммммммммм!со сласт си ја јаде и тоа по полно чинивче!user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:20:59   
mami
ние ако може грашакот директно од конзерва да го јадеме, не во манџа и сите останатаи продукти..се повеќе личи на татко му во јадењето- не сака манџи и не сака многу многу мешана храна- се да му е свежо и исецкано на парчиња за господинот сам да јаде

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:22:13   
mis.
И моево многу сака компир манџа,се научи од градинка таму често му дават.А многу е периодичен.Еднаш сака а друг пат тоа што го сакал не го јаде.Ме става во недоумица што всушност сака а што не.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:23:12   
mis.
Мами па давај му свежи секако и со термичката обработка се губат дел од витамините и минералите.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:26:34   
mami
па тоа и правам..со сестрами бркаат грашок воконзерва..многу се смешни и двајцата, седнале на маса, таа со конзервата пред неа, мојов со чинивче и неколку зрна и со прсти факаат и јадат..абе сум стоела од страна и сум се смеела незнам колку време, ама знаете колку слатко ги јаде...а манџите ќе почекаат. евентуално може мусака некогаш да касне или гравче тавче

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Манџи?
29.10.2009 13:32:47   
profesorica
Дамјан јаде секакви манџи, гулаш, компир манџа, подварок, боранија(обожава)...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Манџи?
30.10.2009 0:23:51   
HristinAntonio
i antonio saka mandj osobeno grav, grashok i kompir mandja...pica saka(domasno pravena) a isto i burek jade si nema gajle:)))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Манџи?
7.4.2010 23:54:52   
Maca25
Нина не сака манџи воопшто. Но јас приметив дека сака да јаде исто што и јас, односно не од нејзиното тањирче туку од моето. така денес направив леќа и и дадов од мојот тањир да јаде. И јадеше. ЌЕ пробам утре со некоја друга манџичка. Сигурно мисли дека јас на неа и давам да јаде нешто друго, а јас си јадам нешто убаво. Не знам, ама битно ми успеа денес.  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Манџи?
8.4.2010 21:55:52   
topce
од 10 месеци почнавме да ја навикнуваме на се да јаде, бидејќи ја подготвував за градинка.
така да се јаде малку имаме проблем со месото мора да биде мелено или добро исецкано за да не го примети и обавезно бара салатка, патлиџан или краставица или цвекло или зелка нешто киселко.
А тоа дека сака од нашите чинии да јаде точно е.веројатно не распознава, тогаш, дека исто јадеме user posted image ама сега дури знае што е кратавица ,а што цвекло уште на изглед

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Манџи?
1.11.2010 23:35:06   
baby mama
Da si jade mandzicki, i pravam pocesto samo ne gi zacinuvam mnogu. Mnogu saka gravce, ama prvo go pasiram niz cedalka za da nema luspi. A denovive primetiv deka ne saka leka i grasak. Saka i boranija.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Манџи?
5.6.2011 17:55:20   
Snowhite RR
Од 13 месеци некаде јаде од нашите манџи, не готвам посебно за него, освен кога ние јадеме нешто пржено, тогаш може за него да направам нешто друго

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Манџи?
5.6.2011 17:56:52   
AnnaMolly RR
Филип веќе еден месец јаде од нашите манџи, значи од 11 месеци. Само не ставаме бибер и многу запршки, па јаде од тоа што јадеме и ние.
Некогаш му варам зеленчук и мевце само за него, ама се поретко.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Манџи?
5.6.2011 17:58:22   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Нина не сака манџи воопшто. Но јас приметив дека сака да јаде исто што и јас, односно не од нејзиното тањирче туку од моето. така денес направив леќа и и дадов од мојот тањир да јаде. И јадеше. ЌЕ пробам утре со некоја друга манџичка. Сигурно мисли дека јас на неа и давам да јаде нешто друго, а јас си јадам нешто убаво. Не знам, ама битно ми успеа денес.  



Истото и мене ми се случува. Од неговото чиниче не сака да јаде, туку од нашите. И тоа со мојата лажица или вилушка што јадам јас. Ако донесам друга лажица за него не отвара уста и цело време ме гледа како јадам јас, па и тој да јаде од истиот прибор.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Манџи?
15.8.2011 18:44:45   
AnnaMolly RR
Јаде манџи, лапа со сласт. Сега најново ни е да јадеме со раце. Ако има манџа, му макам со лепче и така само јаде. Со лажичка не сака да јаде, или со вилушка или со раце. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Манџи?
15.8.2011 18:46:49   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Нина не сака манџи воопшто. Но јас приметив дека сака да јаде исто што и јас, односно не од нејзиното тањирче туку од моето. така денес направив леќа и и дадов од мојот тањир да јаде. И јадеше. ЌЕ пробам утре со некоја друга манџичка. Сигурно мисли дека јас на неа и давам да јаде нешто друго, а јас си јадам нешто убаво. Не знам, ама битно ми успеа денес.  


ова горе веќе не важи. Сега кога ќе ја прашам што сака да јаде вика: Манџа! Денеска во градинка јаделе компир манџа и многу и била убава.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Манџи?
15.8.2011 20:55:33   
Палешка РР
Миа не може без манџа и супа дневно user posted image Ресторантски тип си е user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Манџи?
15.8.2011 21:45:49   
Martins mom
И Мартин мој многу јаде манџи. Срка леле мори мајкоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Манџи?
16.8.2011 9:18:41   
arh_diz
Marko nejade retki mandzi , i supa nesaka saka da mu e gusto.Taka da mama se prilagodi kon negovoto meni ista hrana jademe dvajcatauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Манџи?
16.8.2011 11:00:09   
miana
Kerkami si jade se..ne smeam da se zalam-grev ke me fati user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Манџи?
16.8.2011 11:14:42   
Felly RR
И Матеа си јаде манџи, нешто повеќе сака, нешто помалку, ама јас и давам од се што готвиме за нас.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?