|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Цистит, настинат стомак, или...
26.2.2010 20:56:43   
Боцко
Стефан денес се многу често мочка и потоа понекогаш ќе се пожали дека го пече кога мочка. Кога велам пречесто, мислам 5-6 пати за 2 часа и секо нареден пат се помалку. Знаејќи јас како е да се има цистит, може да имаш нагон а да нема ништо, се надевам не е тоа. Освен тоа направивме проверка на урина и нема ништо, се е ОК. Имал ли некој слично искуство? Совет?


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
26.2.2010 21:14:19   
mami
А пие многу течности? Мене обично кога ми е кандидата на гости одам почесто и пецка....Го проверија за инфекции?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
26.2.2010 22:29:30   
Боцко
течности пие прилично многу. а уринокултурата е стерилна.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
26.2.2010 22:32:51   
mami
Па на доктор што ви кажаа?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
26.2.2010 22:35:20   
mother 29
па ако е во ред урината,нема место за паника......обична настинка.
само зашто го пак пецка.....

брусница,магданос,нане..чаеви од ова давајте му

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
27.2.2010 8:49:10   
profesorica
боцко немој така цистит одма да спомнуваш и други работи...се надеваме дека е само обична настинка

но вака: дали бевте на испитување уринокултура на микробиологија или со обично при испитување крв му ја испитаа и мокрачата????

бидејќи јас си имам прилично проблеми со бешиката практично цел живот и на обично лабораториско испитување покажува дека е се во редuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Цистит, настинат стомак, или...
27.2.2010 9:06:00   
Боцко
направено е микробиолошло испитување во адриа лаб. на резултатот пишува дека урината останала стерилна по период од 24 часа. сметам дека тоа е доволно добро. веројатно е само настинка. резултатите ги виде матичната (и крвна слика и урина) и според неа и двете се добри.user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?