|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   педикир маникир
12.6.2009 21:31:35   
mami
Колку внимание посветувате на овие две? посетувате некој професионалец или дома сами?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: педикир маникир
12.6.2009 22:08:54   
Палешка РР
Имам доста негувани раце и нокти. Користам производи на Oriflame за нега и само крем Солеа.
А исто така и сама си правам француски нокти, просто ги обожавамuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: педикир маникир
12.6.2009 22:29:16   
natasha
lele ja so decava retko koga imam vreme.inaku mn sakam ubavo sredeni nokti,pa se trudam kolku sto mozam da odvojam vreme i za sebeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: педикир маникир
12.6.2009 22:57:57   
mami
и јас сум иста..обожавам кога ми се ноктите убаво средени ама сега со Лука малку потешко...но, не ги заборавам, барем еднаш месечно знам убаво да си ги излакирам и средам...а останатото време ми се само добро обликувани...

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: педикир маникир
13.6.2009 8:07:02   
Еца
user posted image средени нокти, па убаво изгледа...но јас не оставам нокти бидејки Мартина кога ќе ми виде нокти ми вика, мамоголеми ти се ноктите земи цацакалица (ноктарица) да ги сечеме.user posted image И морам да и бидам примерuser posted image Инаку убаво би било да можеме да одам на професионалец, но...не сум се решилаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: педикир маникир
17.6.2009 8:38:01   
Еца
Зошто е добро да се оди барем еднаш месечно на педикир?
Многу од нас имаат проблеми со задебелување на ноктот, појава на гљивици кои се шират на здравиот нокт, задебелување на петите, курјо око, плускавци. Тоа е резултат на современиот ритам на работа во неудобни чевли и слаба циркулација.Педикир Денес секоја современа жена или маж има потреба од еднаш месечно стручно хигиенско уредување на стопалата и средување на ноктите.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: педикир маникир
17.6.2009 8:43:39   
mami
да ти кажам, типката кај што бев на депилација работи и педикир, маникир, шминка, буквално се и планирам следниот пат кога ке одам да одам на фул третман- депилација, маникир, педикир- шминка не ми требаuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: педикир маникир
27.9.2010 17:59:14   
Тања РР
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: педикир маникир
29.9.2010 17:03:21   
Maca25
сакам да направам надградба на нокти за свадбата на брат ми. никогаш во живот не сум имала долги нокти и не знам дали ќе ги трпам.
педикир треба да си дозволиме барем еднаш на 2-3 месеци, но кој да најде време и за тоа ?!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?