|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сексуална врска со помлад маж - предности и н...
5.3.2015 19:50:48   
Darko25
Би сакал да отворам една тема која важеше за табу, но во последно време се почесто е реалност. Имено, имам долга врска која очекувам да заврши со брак и формирање семејство, но работите не се баш како што очекував. Во 2014 летото ми се случи една авантура со повозрасна жена од мене, јас имам 25, таа 39. Јас сум заљубен во девојка ми, убаво ми е, се е тоа како што треба, но после таа авантура да не речам, се вплеткав во неколку авантури со постари жени. Ве молам за мислење, мислам дека и покрај тоа што сум среќен со девојка ми, како да најдов некоја нова опсесија и повеќе мислам на флерт со постари жени, отколку да се посветам на девојка ми. Дали е во ред тоа? Знам дека ќе ми речете дека е погрешно да се изневерува, но повеќе ме интересира фактот зошто ми се случува ова user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:03:30   
kate..
gledaj si ja devojkata i gledsj poveke vreme pominuvaj so nea za da zaboravis na postarite zeni

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Darko25)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:10:27   
Darko25
Ne deka nemozam da gi zaboravam, tuku opsednatosta vo delot na toa sto go gledam kaj niv, a nemozam da go vidam kaj nea. Na primer, privlecnosta. Mislam deka ne bi mozel da se vljubam vo 40 godisna zena na primer, no zatoa vo delot na seksot, mi ostavila traga koja seuste nemozam da ja najdam kaj devojka mi. Ne deka ne ja sakam, no ljubovta tuka nema vrska so seksot...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:16:08   
scared RR
Уф бре викаш долга врска а си ја изневерил девојка ти со дупло постара жена од неа претпоставувам, што да ти се каже, ако стварно си посакувал семејство со неа немало да го направиш тоа. Мислиш дека со постара жена од тебе 15-20 години ќе имаш нешто? user posted image Батали таму опсесијата и размисли дали си задоволен и навистина заљубен во девојка ти, јас мислам не си, ако беше немаше да помислиш ни на постара ни на помлада жена, таа ќе ти беше се.

(Одговор на членот Darko25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:34:10   
Hopeful RR
Твоите сексуални преференци се твоја работа, но едно е факт - треба да бидеш искрен со девојка ти. Ако ја почитуваш и сакаш, седни и кажи и ги овие работи, без оглед на исходот. Ова би бил мој совет дури и да не се постари жените со кои се гледаш, бидејќи тоа е споредно. Биди искрен со себе, и со девојка ти, па може ќе ти се разјаснат некои работи сами од себе. Со среќа!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:38:23   
kate..
scared.se slozuvam so tebe izgleda ne ja saka devojkata darko razmisli sto pravis i dali e dobro toa.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:45:03   
Melanija RR
Спротивно на оваа тема ја има и оваа Секс со помлад?=ТУКА можеби има одговор

Darko25 ако мислиш дека на девојкати и недостига сексуално искуство како што го имаат тие жени е сосема нормално. И плус може тие искуство и со повеќе партнери.Додека девојкати е млада и може ти си и прв. Ако продолжуваш со флерт и секс ,и постојано неверство нема зошто да си со девојата,само полошо ќе направиш

Насловот ме буни, мислеше со постар маж или жена ,или од нивен аспект тие што се постари кон тебе???

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.3.2015 20:48:15 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 20:59:34   
chery33
darko 25 brkaj rabotauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 21:53:59   
niki
lele bas nemav so sto da se zabavam vecervauser posted image

prednosti i mani... valjda vo vrska na bilo koja vozrast so bilo kogo gi ima i ne znam sto tuka uste bi mozela da dodadam

problemot ovde ne se prednostite i manite, problemot e sto dur Imas ozbilna vrska vo koja drugata strana najverojatno veruva, se nadeva iscekuva i ocekuva ti nastrana si istrazuvas i si eksperimentiras i se dobro so taa devojka go kompromitiras
a zosto ti se slucuva pa sigurno samiot si znaes, jas i ostanatite zeni definitivno ne znaeme, nie nit sme vo tvojata vrska nit vo tvojata glava, nit vo tvojot zivot za da znaeme sto ti fali za taka da se odnesuvas, no definitivno nesto ti fali

i eve onaka cisto da ti udovolam se obiduvam da zamislam zosto jas so moi 36 i pol blizu se do 39 pa valjda spagam u privlecna kategorijauser posted image bi sakala da bidam vo vrska so nekoj 25 godisen
i osven telesno zadovolstvo nisto drugo ne mi paga na pamet
nema sansi da se nateram na pr da ziveam so nekoj tolku pomlad od mene uste pomalku bi sakala da imam deca so nego bidejki od start ke se cuvstvuvam posuperiorno od nego na site polinja i takvata vrska ne bi mi bila predizvik
a tek idejata da se zamislam deka ke ostarime zaedno mi e epten epten neprivlecna
zaklucok duplo pomlad maz bi mi bil parce meso i nisto poveke

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
5.3.2015 22:26:32   
Палешка РР
Darko25, ако тоа ти е опсесија и задоволство, мораш да го изживееш пред брак (ако планираш со девојката). И секако, да се обидеш да го надминеш тоа, бидејќи не води никаде.
Што и да правиш биди фер и внимавај да не ја повредиш девојката.

Јас некако те разбирам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
6.3.2015 0:10:01   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Darko25, ако тоа ти е опсесија и задоволство, мораш да го изживееш пред брак (ако планираш со девојката). И секако, да се обидеш да го надминеш тоа, бидејќи не води никаде.
Што и да правиш биди фер и внимавај да не ја повредиш девојката.

Јас некако те разбирам user posted image

Se slozuvam so Paleska. Probaj go "zabranetoto jabolko "kolku da ne ti ostane misla user posted image No trgni se! Toa sto go imaat tie zeni a go nema devojka ti e iskustvoto v krevet, zacinot so adrenalin poradi neverstvo user posted image Ne si igraj ruski rulet so sebe, bidejki ili ke te otkrie devojka ti ili ke te "ulovi "nekoj razgneven soprug ili "iskusnata zena"ke te proglasi za tatko na nerodenoto bebeuser posted image Pa sega ti vidi... Vredi li ova da go dozivees???

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
6.3.2015 9:42:40   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Darko25

..... Имено, имам долга врска која очекувам да заврши со брак и формирање семејство, но работите не се баш како што очекував. Во 2014 летото ми се случи една авантура со повозрасна жена од мене, јас имам 25, таа 39. Јас сум заљубен во девојка ми, убаво ми е, се е тоа како што треба, но после таа авантура да не речам, се вплеткав во неколку авантури со постари жени. Ве молам за мислење, мислам дека и покрај тоа што сум среќен со девојка ми, како да најдов некоја нова опсесија и повеќе мислам на флерт со постари жени, отколку да се посветам на девојка ми........



ИЗВОРНА ПОРАКА: Darko25

.......opsednatosta vo delot na toa sto go gledam kaj niv, a nemozam da go vidam kaj nea. Na primer, privlecnosta. Mislam deka ne bi mozel da se vljubam vo 40 godisna zena na primer, no zatoa vo delot na seksot, mi ostavila traga koja seuste nemozam da ja najdam kaj devojka mi....


Дарко25, дали девојка ти има претходно сексуално искуство и дали сте пробале да експериментирате во сексот? Дали и ти имаш претходно, пред да ја запознаеш девојката, разновидно сексуално искуство?

Во врските со повозрасни жени, кои не се стари, но сепак повозрасни од тебе, ако имаш 25 да речеме како што ти е никот, се наметнуваат повеќе прашања зошто постои опседнатост со искусни жени. Обично во жената мажите ја бараат својата мајка, па доколку девојката е поповлечена, помалку решителна и сл., а мајката е доминантна која донесува одлуки, ги организира другите во семејството, тогаш секако може да се јави проблем во врската, бидејќи доаѓа до конфликт на очекувањата, иако потиснат, сепак е конфликт.

Многу е важно да се запрашаш дали само сексот е тој што ти недостига со искусна жена или исто така ти е битно во неа да пронаоѓаш стабилност, одлучност, решителност? Ако е така, тогаш не те привлекува сексот со постара, туку нејзиното искуство генерално, не само сексуално и сигурноста, решителноста. Во случај да ти фали второто, подобро е да бидеш со девојка која има силен карактер, која е лидер, а доколку само сакаш ескпериментирање во сексот, тоа можеш да го направиш и со девојка ти, секако доколку е спремна на тоа.

Одговори си на прашањата и ќе го најдеш одговоротuser posted image . Ти посакувам решение!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Darko25)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 11:03:43   
LoveableMe RR
darko25, дај пиши ни што мислиш од тоа што ти кажавме, се зажелевме да ти чуеме мислење, подогивме нешто, добри совет беа или..?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 14:19:01   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Darko25

Ne deka ne ja sakam, no ljubovta tuka nema vrska so seksot...


Да да па сексот е секс/ Љубовта нема врска со сексот ,ама може има со водењето љубов. А што мислиш колку е важен или потребен сексот во бракот?Твое мислењеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Darko25)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 14:27:39   
niki
Ne stiga covekot da pisuva, dve zeni treba da zadovoli user posted image
Ne e mala rabota toa....ili mozebiuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 14:54:31   
Hopeful RR
Дали остана на две или покачи, тоа ми е прашањето user posted image
Или едната од нив се пронашла лично во темата па му ставила рестрикции user posted image

Darko25, се зезам, таман работа, тоа си е твоја интима, твои одлуки. Ама пиши ни, гледаш ли дека уште не интересира и збориме? user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 15:04:58   
niki
user posted image
He does not kiss and telluser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 15:09:00   
LoveableMe RR
Dareeee, јави се, изгоре форумовuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 15:09:29   
Палешка РР
Darko 25, бејби кам бек.

user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 15:11:54   
Anonimen
Даре туку има членки над 35 год па може ќе бидете истомисленициuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
  Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 15:59:06   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Даре туку има членки над 35 год па може ќе бидете истомисленициuser posted image

user posted image eve ja mianauser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 16:07:07   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Даре туку има членки над 35 год па може ќе бидете истомисленициuser posted image

user posted image eve ja mianauser posted image


Јас не би имала зошто да пишувам како аномнимен, такада Ники те молам задржи си ги претпоставките за тебе...
Моето мислење за ова го знаете и не би имала потреба да пишувам како анинимен!!!!
Одмана не сум пишала ама ова ме натера user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 16:14:09   
lukajana RR
Не е битно која пишува анонимно битно Даре да пишеuser posted image да не го мислиме

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 16:24:09   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Даре туку има членки над 35 год па може ќе бидете истомисленициuser posted image

user posted image eve ja mianauser posted image


Јас не би имала зошто да пишувам како аномнимен, такада Ники те молам задржи си ги претпоставките за тебе...
Моето мислење за ова го знаете и не би имала потреба да пишувам како анинимен!!!!
Одмана не сум пишала ама ова ме натера user posted image

Se salev miana ne bese zlonsmerno, izvini
Milo mi e sto se javi ete i tebe ne te srekavam po forumive pa te viknav

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сексуална врска со помлад маж - предности...
10.3.2015 16:33:14   
Defne90 RR
Даре ич да не се замараш јас да ти кажам.Оди таму ќари некоја и бркај работа.Може па и брка детето де штом го нема да ни пише.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?