|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Носење во раце
6.4.2009 14:05:32   
vesna_kr
Моето девојче има 2 годинки и надвор ке пооди 50 метра и ме тера да ја носам во раце.Имате ли вие ваков проблем и како се справувате.Како да ја навикнам да си оди сама?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Носење во раце
9.5.2009 23:40:26   
niki
A kerka mi pak samo trca i ne mi dava da ja drzam za raka, a koga ke se izmori si sednuva na nekoe betonce i nejke da se mrdne ni da ja nosam ne mi dava.
Resenie na nasava maka si najdov taka sto pocnavme pak da ja koristime kolickata, ja vozam do ljuljaski, tamu ja ostavam da trca kolku saka i koga ke se izmori pak se vrakame doma vo kolicka. Se buni povremeno ama sekogas nosam nesto slatko da jade i taka se zalazuva da sedne i da se vozi.
Mozebi i vie treba da probate so kolicka.
Ednas najdovme topka na ulica pa ja sutiravme celo vreme i taka trcase po nea.
A imame i kolicka za kukli pa mnogu pati ja ima turkano koga sme setale, drugo neznam

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Носење во раце
21.5.2009 12:00:45   
mami
додека го чувавме внук ми и тој истото го правеше, па имавме тактика, кога ке каже дека неможе веке и сака во раце ние се вракавме дома..и по пат му зборевме цело време зошто се враќаме и така после неколку пати враќање само ке седнеше негде малку да одмори и продолжуваше..па сега неможеме да го сопреме

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Носење во раце
26.7.2009 16:23:43   
mami
еве го со Лука истото сега....оди некое време пешки, па ке почне да кенка да го земеш во раце, па ако сме ја земале количката сака да го држиш високо за да ја бутка или оди и ако види детенце во количка или на точаче застанува и го малтретира 10-15 минутии страшно ми е незгодно. Ете вчера налетавме на едни намкорести родители кои ни збор не проговорија кога Лука му се пушти на нивното девојче да и го испита точакот и веднаш знаевме дека е подобро да го тргнеме Лука од таму..и сега секоја прошетка ако обично траела 1 час сега знае и по 1,5-2 часа да трае и е ужасно заморно

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Носење во раце
16.10.2009 17:40:01   
Mila na mama
Јас обожавам да ја носам Мила во раце, а таа ми вели: Мама етка етка ( во превод сакала да шеткаuser posted image ) Станува поголема и потешка ама сеуште не се откажувам од задоволството да ја држам во раце.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Носење во раце
20.10.2009 13:41:52   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Јас обожавам да ја носам Мила во раце, а таа ми вели: Мама етка етка ( во превод сакала да шеткаuser posted image ) Станува поголема и потешка ама сеуште не се откажувам од задоволството да ја држам во раце.


да,да  многу тешко задоволствоuser posted image грбот ме боли

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Носење во раце
20.10.2009 15:30:44   
Mila na mama
За грбот дека боли, па и рацете, во право си Mother29  ама знаеш што си мислам , многу брзо растат,а никогаш нема пак да ми се врати Мила во оваа возраст за држење во раце и искрено ќе ми недостига да ја носам, да имам полни раце љубовuser posted image .

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Носење во раце
20.10.2009 15:33:22   
mother 29
user posted image user posted image user posted image user posted image  љубов+космодиск! хехеехеххех

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Носење во раце
20.10.2009 16:09:35   
big_mama817
и ние се носиме уште во раце бидејќи воопшто не сакаме да одиме а и полесно му е да го носам во раце нели user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  зашто тој да се уморува кога може мама user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 20.10.2009 16:10:19 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Revisions: 2 | Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Носење во раце
20.10.2009 16:13:23   
Enika
ne sum majka ama vnuka mi raste kaj nas doma:)od so e razmazena abe place ko ke ja sednes...ko ke ja doblizis do krevet kenka, a me vidi mene ili tatko mi odma kreva glava(zaso niem obavezno u race ja drzime kralicata)user posted image i sea brat mi i snaa mi ke si se vrakaat u stanot i se krstime site so ke praat...ma nema shansi da lezi na krevet ili da sedi...race mora:D

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Носење во раце
12.1.2010 14:51:21   
mother 29
Марко ич не сака да оди ,ке го ставам да оди и одма пак да го земам...никако не оди само во кола да го возам и во раце!?


чаре!?

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Носење во раце
12.1.2010 14:55:38   
mami
ние ја најдовме тактиката- купивме од оние играчкине на тркалца со продолжена рачка, што се возат и тропкаат- ке побарам после слика- ја земаме таа и ја вози по улица и нема гајле. Во неделата во парк трчаше цело време по гулабите и побара во раце дури кога веќе се умори...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Носење во раце
27.10.2011 12:35:06   
arh_diz
Neznae sto e toauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Носење во раце
28.10.2011 9:11:55   
Felly RR
Леле, што убаво Арх_Диз, Матеа пак, не дека е нон стоп в раце, кога шетаме на пр. си шета сама, не сака ни за рака да ја држиш, ама некогаш кога сака в раце, не ме остава ни да седам, ќе ја земам јас в скут, а таа ми вика „жаце, жаце = в раце“ и и велам ама еве в раце си, таа „не, стани, стани“ и така да ја шетам сака.user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Носење во раце
5.12.2011 1:57:43   
jagodica
uffff samo sto ja procitav temata i pocna grbot da me boli arno so ostanav bremena za vtoro pa taka da se kandisa deka nemozi poke v race i sega ja gledam na sestra i i vika " lele vidi ja samo v race saka " a ne e tocno i si vikam lele koj najde da kazva ili pak si kazva taa so saka da pravi user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?