|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Проблемите од работа - дома?
4.9.2009 9:29:21   
Палешка РР
Дали проблемите од работа си ги носите дома?
Дали се фаќате себеси како размислувате за нешто што сте требале да го направите на работа, за пропустите, грешките, односите со колегите и претпоставените и меѓучовечките односи.
Дали со сопругот разговарате на оваа тема?


Јас да. Многу често. Со сопругот работиме во иста фирма и двајцата проблемите од работа си ги носиме дома. Разговараме и буквално губиме време за работи кои треба да останат таму. И тоа многу ми смета, но веројатно е затоа што работиме заедно па сме запознати и двајцата со сите потешкотии.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Проблемите од работа - дома?
4.9.2009 9:31:42   
profesorica
Да често разговараме за односите со колегите и за работата со мм.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Проблемите од работа - дома?
4.9.2009 9:41:45   
mami
па да..редовно..јас му прераскажувам се што ми се случило на работа, а тој мене ако имало нешто интересно или ако имало некој голем проблем, зошто работи со тотално непознати работи за мене џабе би ми зборел за тоа, ништо нема да го разберамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Проблемите од работа - дома?
4.9.2009 9:45:04   
big_mama817
se trudam problemite od rabota da ne gi nosam domauser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Проблемите од работа - дома?
4.9.2009 11:09:38   
mother 29
lelee denes ne mozam glava da krenam....kolku li samo kamioni...

rabotata ne ja nosam doma,taa me naoga heheeh
so mm po fax sme kolegi,megutoa ne rabotime zaedno...
a dali razgovarame za rabotata,da se razbira,pa taa e del od naseto sekojdnevie

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Проблемите од работа - дома?
6.9.2009 17:32:06   
milijana
Да ви кажам имам импулсивен маж..па кога се работи за тоа дека некој ми префрлил некој збор..ми рекол несшто..гледам сама да решам..тој знае веднаш да се упусти во одбрана на мене..не размислува дали сум крива или не..јас (неговата жена) секогаш сум во право.А..на кому не му е тешко кога работиш со луге..плус еден куп жени..повеќе молчам..лош менталитет имаме.Јас не сакам да се карам..па избегнувам..а кога и да се пожалам дома..тешко на тој што се замерил со мене.До сега не сум дозволила да дојде до судир..ама подобро е кога си молчиш.Незнам заби да показам..а трба некогаш..а осекаш дека те газат..Незнам..писете..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Проблемите од работа - дома?
6.10.2009 14:12:32   
profesorica
Во последно време не! но знам да го сослушам за неговите проблемчиња на работа, што не беше случај претходно, сега сум повеќе слушач user posted image user posted image user posted image свртев нов лист и поубаво е да сослушуваш некого наместо цело време да му се жалиш.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Проблемите од работа - дома?
6.10.2009 15:30:43   
vezilka RR
уф, обавезно..јас проблемите од работа ги носам дома, кај мајка ми, кај сестра ми..а ако се идам дента на кафе со другарките..и таму ќе ги однесам :)) Ние во фамилија имаме обичај да разговараме за тоа кој како си прошол дента, па затоа си ги расправаме и проблемите..башка ако сум преокупирана со обврски, си носам малку од работата и дома за да не останувам покасно..и сред ноќ се будам оти ми текнало како нешто може да се реши па станувам да си запишам да не забораам до сабајле..user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Проблемите од работа - дома?
20.11.2012 12:02:25   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

уф, обавезно..јас проблемите од работа ги носам дома, кај мајка ми, кај сестра ми..а ако се идам дента на кафе со другарките..и таму ќе ги однесам :)) Ние во фамилија имаме обичај да разговараме за тоа кој како си прошол дента, па затоа си ги расправаме и проблемите..башка ако сум преокупирана со обврски, си носам малку од работата и дома за да не останувам покасно..и сред ноќ се будам оти ми текнало како нешто може да се реши па станувам да си запишам да не забораам до сабајле..user posted image



Хе,хе..се уште го правам ова..и уште нешто плус, сега и проблемите од дома си ги носам на работа..по цел ден со сите проблеми,споделени со сите. Сигурно си викате, тешко на луѓево околу неа, како ја трпат user posted image user posted image понекогаш и јас се прашувам!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Проблемите од работа - дома?
20.11.2012 19:05:07   
Mihaela 2010
Problemite na rabota si ostanuvaat na rabota...doma koga doagam,ama bas ic ne im se zamaram,dodeka rucame diskutirame okolu toa kako sme prosle na rab i tolku,taka da izzbegavam da se nerviram,tuku gledam kvalitetno da go pominam ostatokot od denot so najbliskite

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Проблемите од работа - дома?
21.8.2014 10:30:22   
Mila mamicka
Работата ми е таква, што започнува во 8 наутро и завршува во 16 попладне. Во саатите меѓувреме, ниту размислувам за работата, ниту пак замарам некого, па и себеси, за евентуални проблеми од работа. Со мм разговараме понекогаш за случки од работа, ама не за проблемите, туку повеќе за односите со колегите, за дружбите и сл.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?