|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 0:06:59   
Bogdancanka
Ајде милички да си се вратиме малку во децтвото и да видиме кои биле нашите мечти како мали.Кој што посакувал да биде или какви биле нашите фантазии?Еве јас најпрво сакав да бидам продавачка е потоа почнав да изигравам полицаец одкако подпорасна брат ми имаше пиштоли е тука јас стапив на сцена за него пиштол и за мене зашто јас ќе бидам полицаецuser posted image user posted image user posted image а ако не добиев го кршев и неговиотuser posted image Сега кога ме подсетува мајка ми што се сум правела само полицае да бидам се ќинам од смеаuser posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 0:13:40   
pacuvce
E,koga bev onaka bas malecka sakav da bidam kasierka vo Slavija,zatoa sto kaj nas Lile kasierkata od Slavija bese glavna i site i se obrakaa na nejze ako im trebase nesto od pod tezgauser posted image user posted image user posted image ...E koga podporasnav i Slavija propadnauser posted image user posted image dolgo ne se mislevuser posted image i sakav da rabotam vo banka,sto seuste mi e neostvarena zelba,taka da iako otidov na Ekonomski Fakultet,zavrsiv kako smetkovoditel,sto isto taka mi e mnogu draga rabota...Ete go moeto patesestvie...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 0:22:42   
biljanaM
Кога бев мала сакав да бидам глумица , и ден денес потсвесно го сакам тоа ама ете....некако невозможно ми изгледа...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 0:42:25   
ananikol
Jas kako malecka mnogu sakav da brojam pari i sakav da rabotam vo banka.Ke go zemev radio-kasetofonot  i sefot kade sto gi stavav parite bese (pogoduvate???)-prostorot kade se stava kasetata.A na kopcinjata sto bea odozgora si gi pritiskav sifrite za da mi se otvori sefotuser posted image .I taka go rasipav user posted image  ama kupija nov,eee toj bese pogolem predizvik-pousovrsen sef...user posted image  i nego go rasipav za kratko vreme.E posle kupija sistem i ne go stavija poveke vo dnevnata user posted image ami kaj brat mi vo negovata soba user posted image .Nikogas ne stanav ekonomist...A ako go ostavea sistemot na moj dofat,koj znae mozebi ke bev denes nekoja uspesna bankarka(ako ne gi bankrotirav moite vo meguvremeuser posted image )

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 0:46:42   
Еца
сакав да бидам професор по физичко воспитување исто како татко миuser posted image до ден денес ми е криво што не ја остварив оваа моја детска желба.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 5:13:09   
sunchips
Znaci jas sum bila najambiciozna, ni pet ni sest tuku kosmonaut. Me fasciniraa prikaznite za vselenata, za neotkrienite prostori, planeti, galaksii, nedostiznost...i na kraj ostanav tolku daleku od mojata pusta zelba, no i den denes im se voshituvam na kosmonautite. Koga pocnav so faklultetot sakav da bidam Guverner na NBRM user posted image , pa II god. direktor na banka, za na krajot da sakam samo da rabotam vo banka, e toa za sreka mi se ostvari user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 8:13:09   
ripce
Кога сум била мала наместо да си играм со кукли, сум берела цвеќиња од дворот, сум ги толчела, и на крај излегувалa "козметика"за мама. Така да на моите им беше логично зошто посакав да се запишам средно фармација. Отсекогаш сум сакала да работам во проиводство на лекови, козметички препарати... Е околностите се сменија, така да оваа желба директно да бидам вклучена во производството не е реално изводлива, зашто не продолжив на факултет - фармација, туку студирам Здравствен менаџмент. Значи мене сме ми се врти околку здравствотоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:31:04   
Mila na mama
Мене отсекогаш се ме интересирало веројатно затоа работам како новинарuser posted image user posted image user posted image . Најрана желба ми беше да бидам докторка ама брзо ми пројде. Потоа имав професорски амбиции ама сфатив дека многу ќе ме нервираат учениците. Залутав во информатиката цело средно па малку ме заведе економијата ама ете ми легна Општа и компаративна книжевност со Шпански јазик ио тоа завршив. Инаку јазиците отсекогаш ми биле јака страна па следен чекор се мастер студии или втор факс  преведување и толкување. 

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:34:57   
Medo
фризерка user posted image (класика), ама ништо од тие желби - станав професор и преведувач

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:36:11   
mother 29
балерина.... a станав цариник.која логика хмммuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 27.11.2009 11:37:21 >

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:51:42   
zami
Sakavda bidam vnatresen dizajner, moden kreator ili arheolog, a stana arhitekt.
Taka da tuka negde sum, a do skoro prilicno kreirav i siev modeli za domasnite.
E za arheolog de stanuvase zbor, da sum kopala zemja po cel den na sto ke licelo toa 

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:53:52   
arh_diz
jas mnogu sakav da bidam profesor a stanav vnatresen dizajner nema logika

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 11:58:28   
BEBICA
Jas mnogu sakav da bidam stujardesa i da patuvam po celiot svet.user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 12:01:31   
Enika
i jas prvo sakav da bidam stujardesa ama posle dvete avionski nesreki u mk ekspresno se otkazav...i sea iam panicen strav od letanje znaci ne e bila taa profesija za mene user posted image ...edni vremesakav i doktorka ama na kraj seoak zavrshiv toa sto odsekogas mi bilo ljubov...angliski jazik( jazicar sum po dusha a i o profesija )

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 12:04:20   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

E za arheolog de stanuvase zbor, da sum kopala zemja po cel den na sto ke licelo toa 


Леле zami стварно ли, јас дома кога кажав дека ќе студирам археологија, баба ми прашува што е тоа, и јас се обидувам да и објаснам демек ќе ископуваме стари работи и така нешто, а таа ми вика, ех ние на село си копавме и без школо user posted image user posted image

Иначе уште како дете татко ми ми раскажуваше приказни за старите времиња и  јас уште од мала сакав да бидам археолог..за тоа учев ама до сега не сум имала можност да го работам тоа..значи сонот не ми е остваренuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
27.11.2009 12:09:16   
tereza
и  јас сакав да бидам стјуардеса,и кога ке го кажев тоа децата ми се смееа и викааа струја десаuser posted image user posted image user posted image ама тоа вероватно кратко ме држело,па потоа сакав да одам на ФДУ за актерка и малку ми фалеше да се запишам ама и од тоа ништо, и сега сум сообраќаен инженер по професијаuser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 0:25:18   
Боцко
најмногу, најмногу сакав да бидам пилот. и прочитав купишта книги за тоа. арно ама бев многу мал. потоа се соочив со реалноста и сега сум ова што сум. од мојата желба ми остана само летање на flight simulatoruser posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 10:05:12   
profesorica
јас сакав да бидам балерина а подоцна кога бев средно сакав фото модел.

станав професорка по германски.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 10:06:30   
Палешка РР
Човек.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 10:25:16   
Adrijana
Jas od sekogas, i kako mala a i sega :) sakav da bidam doktorka, pedijatar:))

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 11:26:13   
Natasha5
балерина))))))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 12:28:27   
Весна
сакав да бидам - машко user posted image
ееее будалштии детски.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 13:35:36   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: sunchips

Znaci jas sum bila najambiciozna, ni pet ni sest tuku kosmonaut. Me fasciniraa prikaznite za vselenata, za neotkrienite prostori, planeti, galaksii, nedostiznost...i na kraj ostanav tolku daleku od mojata pusta zelba, no i den denes im se voshituvam na kosmonautite. Koga pocnav so faklultetot sakav da bidam Guverner na NBRM user posted image , pa II god. direktor na banka, za na krajot da sakam samo da rabotam vo banka, e toa za sreka mi se ostvari user posted image


и јас бев космонаут, долго време во моите сништа. Сепак, на крај се согласувам со Палешка и цел живот се трудам да станам Човек.

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
28.11.2009 13:45:03   
karla
Akterka. Otsekogas sakav i seuste sakamuser posted image za zal nemav vrski da me primat na akademija pa ostanav da glumam po nekoja sporedna uloga vo niskobudzetni filmoviuser posted image Nezadovolna od toa napraviv presvrt vo zivotot i zavrsiv defektologija(prva vo generacija i mnogu si ja zasakav profesijata)
Chesto se prasuvam kade ke bev sega ako go sledev detskiot sonuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
29.12.2009 18:01:54   
Bile
Pejacka. Mnogu peam i sakam da peam.
Doma obavezno nesto si peam ama nekako zivotot ne mi ovozmozuva da bidam raspeana, poveke me tera na placenje i vo toj moment ke si zapeam nekoga tazna pesna i uste potesko mi e.user posted image

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?