|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Евровизија
12.5.2009 21:02:15   
Еца
Во секој момент ќе почне првата полуфинална вечер на Евровизија,дали ќе следите,дали ве фаќа евровизиска еуфорија? Јас мислам дека секоја година е исто...сепак ги подржувам Next time и им посакувам многу среќа. Ајде заедно да ја коментираме и оваа евровизија.
http://www.youtube.com/watch?v=AaUV5pusm7I






_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Евровизија
12.5.2009 21:03:40   
Еца
Ајде тука можеме и да се потсетиме на некои добри евровизиски хитови, евровизиски побединици....

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Евровизија
12.5.2009 21:10:58   
Julie1
Дефинитивно мојата песна user posted image  http://www.youtube.com/watch?v=t3us2u9IMfo&feature=related

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Евровизија
12.5.2009 22:17:34   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво за нашите деца,оригинални,убави,скромни,...секоја честuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Евровизија
13.5.2009 9:02:47   
Еца
И покрај тоа што не успеавме да се пласираме во финалето мислам дека децата беа топ,секоја чест!!!user posted image user posted image user posted image


А ова е една подедничка песна за која не знам некој да ја слушнал,а рекол не е добра.user posted image Сепак се е работа на вкусовитеuser posted image Уживајте!
http://www.youtube.com/watch?v=0Sp9OOoxCJo



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Евровизија
13.5.2009 9:15:42   
Еца
Од година во година се прашувам како не можевме нешто да научиме за евровизија,дека каква песна и да пратиме,ние со тој успех ќе бидеме....просто не не знам што да мислам......

Сепак вие уживајте
http://www.youtube.com/watch?v=ByJ3eeBsktw


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Евровизија
13.5.2009 11:35:07   
Katuska
Баш беа добри децките, секоја цест за пофалба се..Толку беа скромни и не дигнаа фама околу евровизијата и баш ми е криво што не влегоа, политика тоа ти е..Сепак user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  момци...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Евровизија
18.1.2010 21:31:05   
mother 29
luge sega kkao ova  god. koj ke ne pretstavuva?ke ima li domasen izbor ili odnapred se znae?

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Евровизија
18.1.2010 21:40:12   
Bitolcanka
Jas nisto ne znam. Ako ima nekoj neka ni kaze ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Евровизија 2010
1.2.2010 8:14:24   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Советот на фестивалот Скопје 2010 го објави списокот со имињата на изведувачите на композициите селектирани за учество на националниот Избор за Евросонг. Освен списокот, кој е на крајот на текстот, еве и уште неколку топ-информации, врзани за домашен Избор за песна на Евровизија:

Фестивалот Скопје 2010 ќе се одржи на 18. и 19. февруари (две полуфинални вечери) и на 20 февруари (финале), со почеток во 2030 часот во Универзална сала, и пренос на Македонската Телевизија.

Во секоја полуфинална вечер ќе бидат изведени по 14 композиции, а по осум најдобро пласирани од полуфиналињата, односно вкупно 16, ќе бидат изведени на финалната вечер. Принципот на гласање ќе биде како и минатата година, што значи дека за победничката песна ќе одлучуваат гласовите добиени од телевоутингот и поените од жирито, во сооднос 50-50.

Извлекувањето на редоследот на настап во полуфиналните вечери ќе се изврши во емисија во живо на МТВ, со присуство на сите изведувачи, во почетокот на февруари.

Натпреварот за песна на Евровизија годинава ќе се одржи на 25. и 27. мај (две полуфиналиња) и 29 мај (големо финале) во Осло. Ќе се натпреваруваат вкупно 39 земји, по 17 во секое полуфинале. Големата четворка (Франција, Англија, Шпанија и Германија) ќе настапи директно во Финалето. Во кое полуфинале ќе настапи Македонија, ќе се знае кон крајот на јануари, кога во Осло ќе биде извршено првото извлекување за настап по полуфиналите вечери.

Второто извлекување ќе се одржи на 23. Март, кога ќе биде познато под кој реден број ќе настапи Македонија во своето полуфинале.

Еве го комплетниот список

(композиции, aвтори и изведувачи, со напомена дека станува збор за работни наслови на песните, кои до Изборот можеби ќе претрпат и некои измени...)

Композиција - Автор - Изведувач

1. Чорбаџија - Димче Китрозоски - Кербер

2. Најмила - Бертан АсланиГорјан Стојановски

3. Бог го има секој клуч - Сашо Ливрински Сузана Спасовска и Дарко Нешовски

4. Џипси Денс - Симеон АтанасовЕсмас бенд

5. Север и југ - Стојанче АврамовНаташа Малинкова

6. Заборави на се - Зоран АлексиќВикторија Апостолова

7. Се што чекаме - Јова РадевскаЈова Радевска

8. Мразам - Горан МицовДуо Слајд

9. Болест зараза - Душко ТемелкоскиТрета Димензија

10. Ти си киси феномен - Сашо Паркет - Паркети

11. Браво - Дамир ИмериВерица Пандиловска

12. Денес како си - Владимир ДојчиновскиВлатко Илиевски

13. Немој да си себичен - Григор КопровНаде Талеска

14. Никој на овој свет - Ванчо ДимитровКристијан Јованов

15. Малечка - Бобан Апостолов ЏаниИгор Митровиќ

16. Солза - Ристо Апостолов - Водолија

17. Фама - Александар МасевскиМаја Вукиќевиќ

18. Акција реакција - Александар МасевскиДаниел Стојмановски

19. Бели коњи - Ана МојсовскаБојан Алексовски

20. Ангели - Раде ВрчаковскиДимитар Андоновски

21. Сни - Даниел Митревски - Памперс

22. Лаги - Лазар ЦветкоскиДарко Илиевски

23. Летам кон тебе - Лазар ЦветкоскиВлатко Лозаноски

24. Љубовна песна - Валентино СкендеровскиТеодора Трајковска

25. Јас ја имам силата - Кристијан ГаброскиЃоко Танески

26. Забораваш - Мартин ВучиќАнгела Здравкова

27. Таа има се - Мартин ВучиќБраво бенд

28. Остани - Симон ТрпческиАлександар Белов


(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 11:51:16   
arh_diz
Vo spisokot gledam i pejaci koi pejat narodna muzika interesno .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 12:09:00   
mis.
Ги немам слушнато песните но според тоа кој ќе настапува мои фаворити се Влатко Лозаноски( го обожавам) и Паркети.Откога ќе ги слушнам пак ќе се изјаснам.user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 12:22:08   
pacuvce
Мислам дека еднаш засекогаш треба да се престане со учеството на оваа квази манифестација...Некогаш имаше сјај...Зборувам на европско ниво...Се сеќавате ли на песните од 80-тите години...Прекрасни рефрени...Додека за разлика од нив,јас од последниве 10-тина години не можам да се сетам на ниту една песна која ми оставила впечаток...СТРАШНО!!!А и нашиве толку трагично го сфаќаат ова натпреварување,па прават песни,кои се благо речено катастрофа....Апел-Стоп за Евровизија...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 12:27:51   
mis.
Црна гора нема да учествува како и некои други земји не сум сигурна кои да не наведам на лажни, но еве и србија како резултат на немање сретства не организира беовизија туку изборот на песна за евровизија ќе го прави преку телефонско гласање.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 12:34:49   
jovanka
ovaa godina neka pobedi pesnata i taka del od ucesnicite izjavuvaat deka se pojavuvaat na Evrovizija da se promoviraat sebe si ili dobra pesna ajde so toa da dokazat deka e taka

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 14:38:02   
melody
Boze kolku novi iminja poveke od polovina ne gi ni znam sto me i raduva zosto navistina bese mnooogu zdodevno(bar za mene kako muzicar)da gi gledam kako se nesto starive  se prenemagaat i kako se nesto mnogu pravat sto upola ne e tocno.Inaku smesni sme sekoja godina so toa kolku mnogu se zamarame so taa Evrovizija koja ama bas nisto ne ni nosi nitu na drzavata pa nitu na pejacot sto ne predstavuva. A da zaboraviv nosi samo  iskustvo za pejacot da pee pred tolku mnogu narod i vo zivouser posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 14:39:12   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Мислам дека еднаш засекогаш треба да се престане со учеството на оваа квази манифестација...Некогаш имаше сјај...Зборувам на европско ниво...Се сеќавате ли на песните од 80-тите години...Прекрасни рефрени...Додека за разлика од нив,јас од последниве 10-тина години не можам да се сетам на ниту една песна која ми оставила впечаток...СТРАШНО!!!А и нашиве толку трагично го сфаќаат ова натпреварување,па прават песни,кои се благо речено катастрофа....Апел-Стоп за Евровизија...


потпис

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 15:03:25   
zami
STOP ZA EVROVIZIJA

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 15:06:23   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Мислам дека еднаш засекогаш треба да се престане со учеството на оваа квази манифестација...Некогаш имаше сјај...Зборувам на европско ниво...Се сеќавате ли на песните од 80-тите години...Прекрасни рефрени...Додека за разлика од нив,јас од последниве 10-тина години не можам да се сетам на ниту една песна која ми оставила впечаток...СТРАШНО!!!А и нашиве толку трагично го сфаќаат ова натпреварување,па прават песни,кои се благо речено катастрофа....Апел-Стоп за Евровизија...


потпис



потпис!

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 15:08:15   
caci20
Toa e samo gubenje energija za nisto.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Евровизија 2010
2.2.2010 15:08:54   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Мислам дека еднаш засекогаш треба да се престане со учеството на оваа квази манифестација...Некогаш имаше сјај...Зборувам на европско ниво...Се сеќавате ли на песните од 80-тите години...Прекрасни рефрени...Додека за разлика од нив,јас од последниве 10-тина години не можам да се сетам на ниту една песна која ми оставила впечаток...СТРАШНО!!!А и нашиве толку трагично го сфаќаат ова натпреварување,па прават песни,кои се благо речено катастрофа....Апел-Стоп за Евровизија...



потпис

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 16:07:04   
Еца
Зарем никој вчера не гледаше избор на песна за Евровизија? Јас гледав ама ништо не ми се бендиса, инаку јас вечер едвај чекам да го гледам Влатко Лозановски И ке гласам за него. Сакам тој да оди.user posted image И еве сега го слушам како ја вежба песната, инаку ми е комшија живее под мене, па ја имам таа чест често да си го слушам во живо како пееuser posted image

доколку не сте го слушнале рефренот на песната со која вечерва ќе настапи повеле КЛИК

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 21:40:35   
BILJANA_G
Abe zeni ja gledate li Evrovizijata.Kako vi se bendisa li nekoja od pesnite.Mene samo dosega mi se dopadna pesnata na Vlatko Lozanovski drugite se katastrofa.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 21:41:54   
Еца
Гласам за Влатко Лозановски, супер песничка, дечкото е многу ок, и баш би ми било мило да победиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Евровизија 2010
19.2.2010 21:42:41   
ripce
и јас сум за Влатчеuser posted image

искрена скромност е она што најмногу ми се допаѓа кај него... не се прави скромен за разлика од некои... таков си е дечкото

< Поракaта ја уредил ripce -- 19.2.2010 21:44:51 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?