|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали имате искрено пријателството?
5.9.2010 21:09:04   
Julie1
Во денешниов свет и начин на живеење се повеќе е тешко да се процени кое пријателство е искрено... Пријатели имаме многу но вистинските пријателства се вистинска реткост. Оние кои имаат искрено пријатлество имаат бесценет камен на душата. Пријател со кој може искрено и отворено да разговарате за се, пријател кој има секогаш разбирање за вашето минато, верува во вашата иднина и ве прифака онаков каков што сте,секогаш може да се потрпете на него и ви помага онолку колку што е моќен во тој момент... Дали имате искрено пријателство, дали вложувате во истото и дали вие сте искрен пријател некому?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали имате искрено пријателството?
6.9.2010 0:54:04   
Snowhite RR
Е овде можам да се пофалам, баш како што рече, живееме во свет каде што е многу тешко да се најде вистински пријател, тешко е да се верува секому, во свет каде сите живеат од корист и сите се завидливи, затоа јас се сметам себеси за богата во тој поглед, затоа што имам другарство кое трае целиот мој живот, значи откако памтам за мене, заедно израснавме, заедно излегувавме и сега иако живееме на различни страни од градот тоа не ни е пречка за дружење, за комуникација, да сме заедно во моментите кога споделуваме нешто убаво или нешто лошо, секогаш сме тука една за друга, било за помош, за совет, за кафе
Навистина сум среќна што имам ваква другарка и на секого му посакувам да има вистински другар затоа што тоа е навистина бесценето

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали имате искрено пријателството?
6.9.2010 15:40:36   
mama26
imam i toa ne edno.ednata se znam 13 god.drugata 7.i dvete mi znacat.i za dvete znam sve.i obratno.i pravi drugarki.a prijatelki imam polno.ama pak so site sum iskrena iako tie ne se.user posted image ne mi e bas gajle.zatoa se prijatelki.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали имате искрено пријателството?
6.9.2010 15:45:43   
mama26
i uste nesto.drugar e toj sto e iskren so tebe sto nema tajni sto ne ti zaviduva.se dodeka ima takvi drugarki ke gi baram i ke mi bidat i mene drugarki.zasto jas sum takva.ne mi znaci da e od skolo ili od mali noze.moze utre na ulica ke sretnam nekoja iskrena i ke stane mojata 3 ta drugarka.user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали имате искрено пријателството?
6.9.2010 15:50:43   
denim
Jas imam dve drugarki i dvete mi se od sredno skolo. Nikogas ne sum pocuvstvuvala nekoja negativna emocija, tuku samo cisto i iskreno prijatelstvo. Do den denesen se druzime i so tek na godinite prerasna vo familijarna relacijauser posted image .

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали имате искрено пријателството?
13.9.2010 10:08:12   
vesna1
Jas iskreno se razocarav vo moite prijateli i svativ deka nema prijateli sve e samo gluma i lice i korist. Imav najdobra drugarka i  mi e starosvatica si zamina vo Amerika. Kontaktiravme nekolku godini sega ne i teknuva mail da pise a kamoli da se javi, a bevme od prvo oddelenie zaedno pa do mazacka i sum delela sve dobro i loso. Za drugite da ne komentiram mnogu od tie sto go smetav za bliski prijateli koga go rodiv bebeto ne dojdoa na povojnica kako da ke se izedat da potrosat 200 denari. I sega se druzam samo so rezerva, so site fina a so nikoj mnogu bliska.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали имате искрено пријателството?
16.10.2010 22:52:56   
petra27
Mnogu e retko na denesen den da imas vistinski prijatel......se razocarav od mnogu bliski prijatelki....najprvo uvidov kakvi se del od niv koga se omaziv,potoa koga ostanav trudna a najmnogu sega koga lezev nekolku meseci poradi serklazot....nikoj ne mi dojde da me vidi......no sepak postojat samo mal broj licnosti sto se setija na takvo nesto....drugite samo gi izbrisav od moeto srce....

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали имате искрено пријателството?
16.10.2010 23:29:17   
Anushka
имам. Рака сечам за нив!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали имате искрено пријателството?
16.10.2010 23:41:45   
Палешка РР
Имам 2-3 искрени пријателки, од кои една е мајка ми. Инаку не се опуштам многу во пријателствата.

Но имам еден пријател, кој го наследив од татко ми и кој во секое време од денот и ноќта и во оган би се фрлил за мене. 

Ретки се искрените пријателства.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали имате искрено пријателството?
17.10.2010 0:04:29   
amelbebe
da,i toa dvajca drugari na maz mi,koi traat uste od detstvoto na mm

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали имате искрено пријателството?
17.10.2010 0:51:32   
Viktori
Имам. Двете не се во МК, ама да живее скајп! Се гледаме еднаш во 1 година и исто е како да сме секој ден заедно!

Инаку јас па ке се замарам која што купила, дали дошла или донела.... И не сфаќам what's  love got  to do with it...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали имате искрено пријателството?
17.10.2010 11:56:50   
Martins mom
Мислев дека имам, ама изгледа немам такво пријателствоuser posted image
Цел живот имав другарка за која гинев - гадно ме зезна...
Едвај ја преболив и најдов друга...и таа пред некое време ми забоде нож во грб....
Сега немам веќе најдобра другаркаuser posted image user posted image Нема да престанам да се надевам дека еден ден ќе ја имам, затоа што јас верувам во другарство!


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали имате искрено пријателството?
17.10.2010 16:47:44   
maripoza
имам две:user posted image едната е од основно а другата од средношколските денови и сеуште одржуваме контакти и се дружиме и фамилијарно. но моите сестри во животот ми се покажаа како најверни пријателки и другарки и буквално и добри и лоши тајни и искуства се делиме заедно и не би ги менувала за ништо на свет моите нај нај сакани сестричкиuser posted image

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали имате искрено пријателството?
18.10.2010 12:06:12   
Idna mamica
Не верувам во никакво пријателство,особено не во денешно време кога сите гледаат да ти наштетат на секој можен начин.Уште првиот ден кога со мм станавме дечко и девојка,мојата најдобра другарка си го покажа своето вистинско лицеuser posted image ,што ме натера да размислам колку навистина ми била другарка и колку ми мислела доброuser posted image ,а да не зборувам за другарите на мм.Освен на моето семејство,не верувам на никој друг.Имам многу "пријатели",но со нив сум на дистанца и не им се доверувам и мислам дека така е најдобро.

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали имате искрено пријателството?
18.10.2010 22:56:42   
vezilka RR
Имам 7 другарки плус сестра ми за кои во оган се фрлам. Со некои од нив се дружам цел живот, со некои 20тина години, а некои се од поново време. Сме имале успони и падови во дружбата, сме поминале сито и решето, убаво и лошо, сме растеле и созревале заедно. Тие се и ќе бидат дел од мојот живот и јас од нивниот. Јас едноставно не можам да си го замислам животот без моите другарки.

Значи сум имала уште неколку другарки и другари кои мислев дека ги сврстувам во оваа горната група, но се испоставило нешто друго и нив не вреди да ги споменувам.

Јас верувам во другарствувањето и го сметам за многу битен дел од животот на човекот.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали имате искрено пријателството?
18.10.2010 23:24:14   
STRUMFETA
Vistinsko prijatelstvo...? Ke kazam deka imam no so golema doza na rezerviranost .Zosto so cisto srce mozam da kazam deka imam dobri prijateli,prijateli za sekoe vreme i mesto ,za radost i za taga no, kolku sum sigurna deka e iskreno,ama navistina iskreno neznam.Covek se menuva od den na den.Zivotot znae da ne promeni taka sto samite ne se prepoznavame vo odredeni migovi i nemozeme da si veruvame a kamoli na nekoj drug.Pa ,zatoa sekogas sum poveke ili pomalku rezervirana vo doveruvanje na tajni ,problemi ,nastani....Nekolku pati imam zgreseno na ovaa tema-prijatelstvo i zatoa znam deka poveke nikogas.
No zatoa tuka e sestrami,koja znam deka sekogas e iskrena i tuka za mene kako sto i jas za nea.Nejzinoto srce mi e poznato recisi podednakvo kako i moeto.Koga nesto sakam da i kazam ili i kazuvam , toa e isto kako sama na sebe si da si go recam ,no razlikata e vo toa sto ke dobijam najiskren sovet ,poddrska,potkrepa ,PREGRATKA,iskrena nasmevka ili ukor.Taa e mojot angel i mojata najiskrena prijatelka.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали имате искрено пријателството?
19.4.2012 23:18:14   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Незнам дали има ваква тема,ако има поправете ме,но ете гледајќи ја керка ми деновиве како си игра со комшиските другарчиња размислував кога ке порасне која ке и биде најверната другарка.Се присетив на моето најубаво детство,на големото друштво што си бевме,и секако на мојата најдобра или како што си викавме како деца најверната другарка.
Од 6 години се дружевме,бевме неразделни,заедно во школо идевме,20 часа заедно си бевме се некаде до средношколските денови кога некако се разотидовме,јас дечко,таа дечко и друго друштво..Некако си замеривме,се скаравме,но некако како да беше дел од мене,па после некое време пак се најдовме и се ушсте контактираме.За жал периодот на свадбите помина а ние баш тогаш бевме скарани...за глупости..
Имавте ли вие ваши најдобри другарки,што правевте,неразделни ли бевте,контактирате ли сеуште,се дружите,може некоја и ви е старосватица...???




ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

уфф прекрасна тема.мојата приказна за најверната дргарка е многу тажна,засекогаш ја носам во моето срце,нема да ја раскажам приказната само ќе кажам дека е ангел на небото од мојата 18 година веќе 10 години....

имав многу најверни другарки,исто како тебе,се сум делела,но ете поминаа свадби,родивме деца...не се сакаме а копнееме едни за други,незнам зошто се случија тие разделби....еве сега со една другарка почнав пак да контактирам,зборувам за од тинелџерските години,многу ми е мило,ептен,сме се скарале за некоја глупост што сега ми е смешноuser posted image
а имам уште една која премногу ја сакав растевме заедно ама премногу ме повреди,понекогаш сакам да ја видам ама знам дека со тоа е завршено и си велам ајде нека си остане во минатото...да одиме напред,ама мислите не ми даваат да не помислам..мн ми е жал за тоа другарсво....
сепак јас имав само една нај нај најверна другарка која е мојот ангел чувар за која никогаш не помислив лошо...ама ете ...............................



ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Да,да секако, се уште се дружам со мојата најверна другарка од бебе, хи,хи. Таа е помала од мене 2 години и не одевме заедно во школо, живеевме во иста зграда и што викаш бевме заедно по 20 саати од бебиња до некаде кога имавме 20тина години. После откако таа се пресели не сме присутни толку интензивно во дружбата, сега секоја со обврските се случува дури и еднаш во два-три месеци да се видиме, ама пак кога ќе седнема муабетот тече како да сме се разделиле пред 15 минути. Имам и други 5-6 другарки кој сум ги запознала во текот на животот, кој порано, кој подоцна, и исто ги сметам за најблиски другарки, рака во оган ставам за нив, сериозно..Јас верувам во другарството и ги сметам за многу битен дел од мојот живот.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

ас верувам во другарството и ги сметам за многу битен дел од мојот живот.


Isto i jas...posle taa najdobra i najverna drugarka,nekade na 21 godina zapoznav i druga osoba,koja se druzam so nea i do den denes,znaci bukvalno i vo dobro i vo zlo,postara e od mene nekoi 5 godini no godinite nemaat vrska so druzbata,pomaganjeto i iskrenoto prijatelstvo..Denes ovaa drugarka mi e starosvarica i iako ne se gledame tolku cesto kako porano,neli se preseliv jas i tn,no obavezno sme si tuka za bilo sto...



ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Јас имам неколку вистински пријателки едноствно речено 2-3 во кои имам целосна доверба,подршка,и верба дека секогаш ќе се до мене (како и што е), сум имала претходно и лошо искуство, но тоа не ме обесхраби дека повторно ќе најдам вистински пријателки (а ги најдов-и многу си ги сакам)- случајно или не токму тие 2 нај нај пријателства ги запознав на форум, преку ЛП, едно кафе,друго кафе, живеевме блиску едни до други, почнавме по 2 пати у недела да се гледаме, многу слични теми на муабет, искреност, се се нај....последните две години нераздвојни станавме.
За сето тоа да биде крунисано и со кумство, каде што сеуште неможам да се свестам дека едната другарка од нив двете ме праша да и бидам кума сега во августuser posted image user posted image user posted image

п.с. може читкате сега, ве поздравувам и дветеuser posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

user posted image си се пронајдовuser posted image
Мислам дека во животот најдобрите другарки може да се запознаат и траат,од маало,од школо,од факс па и од работа...нема правила.Баш од школо,факс и запознати првично виртуелно ми се најдобрите прујателки



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали имате искрено пријателството?
2.5.2012 22:49:24   
kapina
imav najdobra drugarka no za zal ja zagubiv pocina od soobrakajna nesreka sega imam prijatelki koleski no ne sum mnogu bliska so nikoja od niv bidejki se dvolicni poveketo ne site

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали имате искрено пријателството?
2.5.2012 23:05:40   
Ikana
Да имам искрени пријателства, барем од моја страна се искрени, за од другата видечемо, тек је почелоuser posted image
Некогаш сум мислела дека сум имала другарка, некогаш не сум ја имала, некогаш сум ја имала ама не сум знаела и така до недоглед, битно е да се сакаме, и да гледаме напред кон нови искрени пријателства!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали имате искрено пријателството?
2.5.2012 23:42:28   
Maca25
Имам искрени пријатели.Барем јас мислам дека пријателството ни се базира на взаемна искреност. Некои ми се од детство, додуша само една од основно, а другите од факултет. Сме имале и падови и подеми во пријателството, но сетоа тоа се гледало да се реши. Затоа што сите сме свесни колку е тешко денес да имаш искрен пријател. Јас без моите другарки не можам! Би направила се за нив. Е до толку сум јас искрена!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали имате искрено пријателството?
3.5.2012 0:29:27   
milo20052011
imam edna bukvalno od bebinja sme zaedno,sekogas e do mene i jas do nejze i vo radost i vo taga....a koga bev na poragaj vo bolnica zapoznav uste edna koja e navistina super...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали имате искрено пријателството?
3.5.2012 9:11:46   
JovanaJ
Za zal, nemam tolku blizok prijatel vo koj mozam da imam iskrena i so celosna doverba.
Imam prijatelki, koleski itn....no so nikoj ne sum dovolno bliska za da toa bide iskreno prijatelstvo.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали имате искрено пријателството?
6.7.2012 10:50:50   
Mala Jovana
Imam nekolku drobri drugarki ,i prijatelki,koleski,so dve sum so pobliska odnosno so edna sum naj naj naj bliska a so ednata malku pomalku od drugata.a inace vo celina site mi se od detstvoto i sosedstvoto,zaedno rastevme zreevme,setavme se druzevme ,arno ,loso,radosti poveke odosto taga,i taka natamu,sega skoro site se majki i ssoprugi,srekna sum sto gi imam,sekogas imame razbiranje edna za druga,kade i da sum na svetov vo srce si gi nosam,kako site da bevme od ista majka,isto mislevme isto pravevme isto sakavme,sega veke site sme vlezeni vo semejni krugovi so novi lugje okulu nas,nitu dever,nitu snaa,nitu zolva nitu jatrva nemoze da ni bide kako sto sme si nie,fala im mnogu sto mi se zivi zdravi,pa so site problemi sto gi imam vo zivotov posle mazackata,tie mi se svetla tocka,i drugarstvoto sto trae poveke od 20 godini toa e pravoto da znaete ni majkite ne ne poznavaat poveke odkolku nie megjusebno !

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали имате искрено пријателството?
7.7.2012 11:32:50   
miana
Imam samo edna iskrena prijatelka so koja si imam mnogu korektn odnos...Ne sum se iskarala niednas do dega,mnogu sme isti vo karakter user posted image
Sega mi ze mazi vo Belgrad,ama sekako ke si go odrzime kontaktot..Ne se gledame cesto,no koga ke se vidime ke sii iznakazeme se,i znaeme deka ostanuva tuka,nema da izleze od nasite usti na drugo mesto...
A sekojdnevni prijatelki imam,ama daleku od toa deka mi se iskreni prijatelki...Mnogu sum izgorena od "iskreni" drugarki za da veruvam na ovie sekojdnevnite...

(Одговор на членот Mala Jovana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали имате искрено пријателството?
8.7.2012 12:12:54   
Regina
Пријатели ги има многу, но кога станува збор за искрено и вредно за почит пријателство е тука веќе се намалува бројот, се сведува на 2-3 особи. Со секој пријател се има различен муабет, не можеш со секој да зборуваш за се и сешто, барем кај мене е тоа така. По природа сум затворена личност, ретко зборувам за своите проблеми, можеби од една страна тоа ми е голема маана, но од друга страна сметам и дека е подобро, но кога зборувам за моите проблеми го правам тоа пред тие личности на кои им верувам и кои досега не ја изневериле мојата доверба во нив.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?