|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Доење на јавно место
5.5.2012 21:25:18   
Ring
Дали би ги доеле вашите најмили на јавно место ? Дали тоа го чуствувате за непријатно или не ?
Како би реагирале на погледите на љубопитните луѓе ?
Јас лично сум доела кога сме биле излезени и воопшто не сум водела сметка за тие околу мене , дали ме гледаат или не...нормално сме се доеле на некое поскриено место и покриени со пеленка
за мене тоа е сосема нормална работа и не гледам ништо срамно...ако мојата бебушка е гладна нема што да ме спречи да ја дојам , ако не можам веднаш да си одам дома... само таа да е задоволена и среќнаuser posted image

Што мислите вие, какво е вашето ислуство ?



Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Доење на јавно место
5.5.2012 21:57:41   
Calypso
Јас сум доела на јавно место, секако, покриена со марама. Значи ако сме биле некаде во ресторан, во кафуле, во парк - ако малиот сакаше, т.е плачеше, го доев. Не го сметам доењето во кола - тоа ни беше речиси секојдневие.
Меѓутоа, доста често забележувам, слушам и читам негативни коментари од други луѓе, пред се жени, девојки кои не се мајки - дека не било пристојно да се дои на јавно место. Велат дека требало да му дадам ад млеко, сокче или нешто друго, или пак дома да седам со детето, Тука се прашувам, дали нив им пречи чинот на доење или градата на мајката која не се ни гледа (бидејќи не верувам дека има жени кои од нигде никаде на јавно место видно ќе ја извадат градата и ќе му дадат на бебето да цица)?
Ако морам да излезам, па непланирано се задржам, како да не го дојам? Ако не ми фаќа цуцла, како да му дадам ад млеко? Ако е помало од 5 месеци (ова само како пример), како да му дадам сокче, каша или нешто друго? Дали вие сте се сретнале со вакви конзервативни размислувања, па дури и гадливост? Јас тоа не можам да го сфатам, особено не, кога потекнува од жени. Не сме сите исти, точно е, некои навистина од срам не можат да дојат на јавно место, ама мислам дека не е во ред некој што не поминал низ тоа искуство да осудува.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Доење на јавно место
5.5.2012 22:07:05   
Ikana
Леле јас сум од оние што се сраматuser posted image Не ми било зорт,а и не ни знаев да дојам убаво, не ми доаѓаше природно на јавно место некако, морав да бидам буквално расоблечена за да биде ефективно доењето. Башка зима беше, па и не шетавме воопшто првите 2 месеци.

Инаку не ми смета воопшто кога ќе видам дека некоја мама го дои бебето надвор, онака не ни приметував кога бев девојка, ниту пак сега, сега ми е онака веќе, секојдневие нелиuser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Доење на јавно место
5.5.2012 23:01:29   
nadica
vakva tema ima tuka ve molam diskusijata tamu da se prohttpdolzi

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 6.5.2012 16:40:43 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?